Skocz do zawartości

Polska Policja cyberprzestępczość department


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co z tym tematem: KLIK?

- Nie widzę już na liście zainstalowanych pozycji ABBYY FineReader 8.0 Professional Edition. Wypowiedz się w tamtym drugim temacie w dziale Windows w jaki sposób rozwiązałeś sprawę.

- Dodatkowo: tam było czyszczenie ze świńskiej wtyczki vShare, a tu znowu ten typ śmiecia, tym razem LiveVDO i jako konsekwencja syf + modyfikacje w przeglądarkach. Wtyczki vShare i LiveVDO to śmietnik, w systemie są instalowane niepożądane modyfikacje. Z daleka od tych wtyczek.

- I nadal to jest aktualne:

 

I AVG wygląda dziwnie. Niby uruchamiany, ale brak widocznych sterowników ... Jeżeli antywirus został pozornie odinstalowany, posłuż się narzędziem AVG Remover uruchomionym z poziomu Trybu awaryjnego Windows.

 

Konsekwentnie AVG wygląda tu jakby go nie było ...

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
D:\Documents and Settings\Kuba i Michał\Menu Start\Programy\Autostart\ctfmon.lnk
D:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\lsass.exe
D:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\dsgsdgdsgdsgw.pad
D:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Alwil Software
D:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ESET
D:\Documents and Settings\Kuba i Michał\Dane aplikacji\dll-files.com
netsh firewall reset /C
 
:OTL
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@gamersfirst.com/LiveLauncher: H:\Program Files\GamersFirst\LIVE!\nplivelauncher.dll File not found
O4 - HKLM..\Run: [HF_G_Jul] "D:\Program Files\AVG Secure Search\HF_G_Jul.exe"  /DoAction File not found
O4 - HKLM..\Run: [ROC_ROC_JULY_P1] "D:\Program Files\AVG Secure Search\ROC_ROC_JULY_P1.exe" / /PROMPT /CMPID=ROC_JULY_P1 File not found
O4 - HKLM..\Run: [vProt] "D:\Program Files\AVG Secure Search\vprot.exe" File not found
O9 - Extra Button: Wyślij do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - Reg Error: Value error. File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : Wyślij &do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - Reg Error: Value error. File not found
O9 - Extra Button: &Notatki połączone programu OneNote - {789FE86F-6FC4-46A1-9849-EDE0DB0C95CA} - Reg Error: Value error. File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : &Notatki połączone programu OneNote - {789FE86F-6FC4-46A1-9849-EDE0DB0C95CA} - Reg Error: Value error. File not found
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] --  -- (eeCtrl)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\program files\EA Sports\Fifa Online 2\GameGuard\dump_wmimmc.sys -- (dump_wmimmc)
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i odblokowany.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware LiveVDO plugin 1.3. Zaległy zbędny Akamai NetSession Interface też.

 

3. Google Chrome: w Rozszerzeniach powtórz deinstalację LiveVDO plugin. W sekcji "Po uruchomieniu" z listy stron startowych skasuj odnośnik startsear.ch, a opcję ustaw na "Otwórz stronę nowej karty".

 

4. Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

5. Uruchom AdwCleaner (pobierz ponownie ze strony domowej najnowszą wersję) i zastosuj Delete. Na dysku D powstanie log z usuwania.

 

6. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, ale wczoraj dostałem już odpowiedź na innym forum. Jeśli chodzi o to LiveVDO to ta wtyczka jest potrzebna do odtwarzania transmisji online. AVG jest zainstalowany i działa normalnie, a jeśli chodzi o to ABBY FineReader, to nadal mam ten błąd. Dzisiaj zrobię kopię rejestru i wyślę Tobie na PW.

Odnośnik do komentarza
Dzięki za odpowiedź, ale wczoraj dostałem już odpowiedź na innym forum.

 

Użyłeś tam stary AdwCleaner:

 

# AdwCleaner v2.003 - Logfile created 11/09/2012 at 21:11:00

# Running from : D:\Documents and Settings\Kuba i Michał\Pulpit\adwcleaner-25.IX.exe

 

Wina w prowadzącym pomoc, który podsuwa aplikację przehostowaną (nie powinno się tego robić! a pozwolenia nie dostał od autora). Najnowszy AdwCleaner to wersja 2.007 dostępna na stronie domowej. Podałam link do przyklejonego. Wyraźnie mówiłam, że emasz pobierać najnowszy, a Ty pobierasz z lewych serwisów hostingowych starocie...

 

 

Jeśli chodzi o to LiveVDO to ta wtyczka jest potrzebna do odtwarzania transmisji online.

 

Wiem do czego to jest. Nie zmienia to mojej wypowiedzi. Te wtyczki śmiecą komputer. I AdwCleaner usuwa obie, vShare i LiveVDO, właśnie z powodów tu przedstawionych.

 

 

AVG jest zainstalowany i działa normalnie

 

A raport wygląda dziwnie. W ogóle nie widać ani jednej usługi antywirusa ... Jest tylko wpis w starcie ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...