Skocz do zawartości

Błąd/kod 39 we wszystkich kartach sieciowych


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj jeszcze:

 

1. Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network

 

... usuń wartość o nazwie Config.

 

2. Start > Uruchom > devmgmt.msc i odinstaluj wszystkie urządzenia sieciowe.

 

Zatwierdź to restartem. Po restarcie powinna nastąpić rekonstrukcja wartości Config oraz samoreinstalacja urządzeń z lokalnych kopii plików INF.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. W zależności od tego jakim urządzeniem dysponujesz, wykonaj sprzętowy restart modemu / routera. Jeśli to nie pomoże:

 

2. Sprawdź czy nie ma nałożonych jakiś filtrów sprzętowych. Uruchom Device Remover. Z menu Tools > System > Show filtered devices > patrz czy na liście nie ma jakiejś pozycji tematycznej związanej z działaniem sieci. Jeśli będzie, dokładnie rozwiń wszystkie gałązki aż do końcowej wartości w Upper / Lower filters, poświetl ostatnią pozycję w gałęzi i zrób zrzut ekranu.

 

3. Sprawdź czy narzędzie weryfikacji poprawności plików Windows wykryje jakieś niepożądane zmiany. W Start > Uruchom > cmd wklej polecenie sfc /scannow. W razie wykrycia złych plików mechanizm żąda CD XP.

 

Powoli zaczynają mi się kończyć pomysły....

Odnośnik do komentarza

1 - restart modemu juz testowałem

2 - na razie mam mały problem z instalacją nie mogę uruchomić Device Remover wyskakuje błąd - Aplikacja nie została właściwie zainicjowana

3 - po scannow - chce dysk sp3, więc moze to by załatwiło sprawę, tylę że dysku nie mam

Edytowane przez picasso
Zmieniam numerowanie odpowiedzi, bo edytowałam mój post wyżej. //picasso
Odnośnik do komentarza
po scannow - chce dysk sp3, więc moze to by załatwiło sprawę, tylę że dysku nie mam

 

W ogóle nie masz żadnej płyty CD XP? Przynajmniej pokaż co za problem widzi ta komenda. Wyniki są nagrane w Dzienniku zdarzeń w gałęzi System. Zdarzenia są opisane jako "Ochrona systemu plików". Po dwukliku w każde wydarzenie są podane szczegóły. Przeklej tu o jakie pliki się czepia Ochrona. Jeszcze nie jest wiadome czy to ważne zdarzenia i mające tu w ogóle związek.

 

na razie mam mały problem z instalacją

 

Nie doczytałeś na stronie domowej programu ustępu "Prerequisites". Program wymaga do działania .NET Framework. Wg spisu z Extras OTL w ogóle nie posiadasz żadnej wersji .NET. Do instalacji: .NET Framework 3.5 SP1. Pobierz wersję pełną nie wymagającą połączenia sieciowego podczas instalacji. Na spodzie jest link opisany jako .NET Framework 3.5 Service Pack 1 (Full Package).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Wyniki z SFC nic mi nie mówią. To leci sobie alfabetycznie po kolei, lista niepełna, bo nie nadążałeś z anulowaniem.

 

2. Oczekuję ciągle na wyniki z Device Remover.

 

3. Na wszelki wypadek przeskanuj jeszcze ten system przez narzędzie umiejące wykrywać wirusy, by wstępnie wykluczyć infekcję w wykonywalnych. KIS wymontowałeś, to wykonaj pełne skanowanie przez Kaspersky Removal Tool.

Odnośnik do komentarza

Czy jesteś pewien, że nie jest to problem sprzętowy lub dostawcy (filtrowanie konkretnego komputera)? Sieć zerwało w najmniej spodziewanym momencie i żadna z akcji wykonana w tym czasie nie miała z tym związku.... Podsumujmy co było sprawdzane: reset modemu, reinstalacja urządzeń sieciowych, reset stacku TCP/IP (Fix it), reset Winsock, komendy resetujące ipconfig, usuwanie wartości Config, całkowity demontaż KIS, wymiana plików związanych z siecią ... Brak mi już pomysłów. Sprawdź jeszcze:

 

1. Start > Uruchom > services.msc i czy na liście usługi Klient DHCP oraz Klient DNS mają Tryb uruchomienia Automatyczny?

 

2. Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\DHCP

 

... wartość DependOnService powinna być równa Tcpip Afd NetBT i nic poza tym.

 

1 tu jest screan z deviceremovera

 

Nic na nim szczególnego nie widzę. Jeszcze na wszelki wypadek potwierdź to z poziomu normalnego menedżera urządzeń. W gałęzi Kart sieciowych z PPM pobierz Właściwości karty, wejdź w ustęp Szczegóły, z rozwijalnej listy sprawdź wartości UpperFilters i LowerFilters, zarówno dla klasy jak i urządzenia. Wszędzie powinno być pusto.

 

2 kaspersky przeskanował i usunął parę trojanów

 

Jakich? Poproszę o raport z tego działania.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy jesteś pewien, że nie jest to problem sprzętowy lub dostawcy (filtrowanie konkretnego komputera)? .

sprawdzałem to pod dwoma różnymi dostawcami UPC przez modem i kabel i z Orange Everywere przez modem gsm usb

w obu sytuacjach to samo - jest połączenie z siecią , nie ma internetu

 

1. Start > Uruchom > services.msc i czy na liście usługi Klient DHCP oraz Klient DNS mają Tryb uruchomienia Automatyczny?

tak, automatyczny

 

2. Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\DHCP

 

... wartość DependOnService powinna być równa Tcpip Afd NetBT i nic poza tym.

jest tylko to co napisałaś

 

sprawdź wartości UpperFilters i LowerFilters, zarówno dla klasy jak i urządzenia. Wszędzie powinno być pusto.

jest pusto

 

Jakich? Poproszę o raport z tego działania.

w załączniku

skan.txt

Odnośnik do komentarza

1. W kwestii braku sieci:

 

  • Jeszcze mi przychodzi na myśl konfiguracja karty sieciowej. Start > Uruchom > devmgmt.msc i w gałęzi Kart sieciowych z PPM wybierz Właściwości wybranej. Wejdź do karty Zaawansowane > przewertuj wszystkie pozycje. Dla tej dla której jest w rozwijanym menu wybór opcji Auto detect i nie jest to ustawione = przestaw na Auto i restart systemu.
  • Cóż, jest także hardcorowa metoda resetu stacku TCP/IP (KLIK), mocniejsza niż to co prowadził Fix it Microsoftu, ale tu objawy nie pasują. Nie ma aż takiego skomasowania błędów, by wskazywało to na ten rodzaj uszkodzenia.

2. W kwestii wyników z Kasperskiego: już tu były czyszczone katalogi Przywracania System Volume Information przez komendę w OTL, ale widzę że Kaspersky nadal coś tam wygrzebał. Przeprowadź jeszcze raz czyszczenie katalogów Przywracania systemu, tym razem ręcznie: INSTRUKCJE.

 

 

.

Edytowane przez picasso
20.10.2010 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...