Skocz do zawartości

System windows nie może odnaleźć pliku


damianssj6616

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam laptopa z windows 8 x64.

 

Gdy próbuję uruchomić jakiś instalator albo program to dostaję komunikat "system windows nie może odnaleźć pliku K:/... . Sprawdź czy podana nazwa jest prawidłowa. " OTL .com .scr .pif to samo. Narzędzia rsit combofix, taskmgr w podanych rozszerzeniach to samo.

 

Uruchamia się bardzo mała liczba programów np. firefox oraz z autostartu tj. kaspersky pure, utorrent, tuneup.

W firefox otwierając nową kartę pojawia się " babylon search " pomimo braku go w zainstalowanych programach czy dodatkach firefox.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Damian

 

Udało mi się za którymś razem wejść w tryb awaryjny i zrobiłem w nim logi OTL-załączam.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 8. Nie ma tu żadnych oznak infekcji. OTL i ComboFix uruchomiłeś w kuriozalny sposób, planując ich start automatyczny:

 

O4 - Startup: C:\Users\Damian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ComboFix.exe (Swearware)

O4 - Startup: C:\Users\Damian\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\OTL.exe (OldTimer Tools)

 

 

Udało mi się za którymś razem wejść w tryb awaryjny i zrobiłem w nim logi OTL-załączam.

 

Czy to oznacza, że z poziomu tego trybu objawy nie występują? I czy na pewno problemu nie tworzy Kaspersky PURE? Tak przy okazji:

 

Restrictions in Kaspersky PURE 2.0 operating under Windows 8

 

W związku z tym, że brak tu danych wskazujących na określoną usterkę, proponuję zrobić Refresh PC wbudowane w Windows 8. Jest to reinstalacja systemu z zachowaniem danych, ale tylko Modern aplikacje będą ocalone, Desktopowe trzeba będzie ręcznie przeinstalować (czyli i Firefox): z klawiatury klawisz z flagą Windows + C > Ustawienia > Zmień ustawienia komputera > Ogólne > Odśwież komputer.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...