Skocz do zawartości
14 stycznia 2020 - Koniec wsparcia Microsoftu dla Windows 7 ×

Zużycie CPU oraz nieaktywne Aero


Shaw

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich . Zużycie CPU w czasie gdy jedyne co robię, to ruszam kursorem po ekranie sięga 60-70% przy włączonych programach ( np. chrome ,gg ) sięga ono 100%. Robiłem już dużo by temu zapobiec. Czyściłem wszystko CCleanerem . Defragmentowałem dysk. Przeskanowałem kompa Nortonem i usunąlem te zagrożenia, które antyvirus mi wykrył. Lecz nie pomogło aktualnie gdy piszę ten temat zuzycie wynosi 79% .

W załączniku dodaje logi z OTL'a .

 

Drugi problem polega na tym iż , po jakiejś samoczynnej aktualizacji Windows'a kompletnie przestał mi działać efekt aero. Otóz pasek zamienił się na klasyczny . Sesja "menedzer okien pulpitu" włączyłem ją i ustawiłem na automatyczne włączanie , mimo tego w rozwiązywaniu problemów dalej pisze że jest niewłączona. Karta VTX HD 4850 sterowniki najnowsze... W personalizuj po kliknięciu na temat nic się nie dzieje. A w efektach wizualnych dopasowałem by " uzyskać najlepszy wygląd " Wszystko na nic.

 

Tutaj SS mojego pulpitu i problemu :

http://zapodaj.net/a...18fe31.png.html

OTL.Txt

Extras.Txt

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Opublikowano

Temat przenoszę do działu Windows 7. Infekcji czynnej tu nie ma, są tylko odpadki i adware, ale to sprawa podrzędna i nie ma wpływu na zasadnicze problemy. W ramach porządków doczyść to wszystko:

 

1. Na liście zainstalowanych widnieje pozycja Norton Internet Security, przy czym w raporcie brak znaków, by to była pełna instalacja. Z poziomu Trybu awaryjnego zastosuj narzędzie Norton Removal Tool.

 

2. Doczyść resztę śmieci / adware. W spoilerze instrukcje.

 

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj AVG Security Toolbar, Browsers Protector, McAfee Security Scan Plus, StartSearch Toolbar 1.3, Splashtop Connect IE, Splashtop Connect for Firefox.

 

2. Otwórz Google Chrome i wejdź do ustawień. W Rozszerzeniach odinstaluj AVG Secure Search, StartSearch Video plug-in. W sekcji "Po uruchomieniu" wyszukaj czy na liście stron jest www.v9.com, przestaw opcję na "Otwórz stronę nowej karty". Wyczyść Historię. Jeżeli w opcjach nie znajdziesz strony v9, to zamknij przeglądarkę (nie może być uruchomiona w procesach) i w Notatniku otwórz do edycji plik:

 

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Wyszukaj frazy homepage i zastąp w nich adresy.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Gdy narzędzie ukończy pracę, zastosuj w nim Uninstall.

 

4. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = "http://search.v9.com/web/?q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{2572A7F1-DC2B-4A78-BE89-701D23EDEE7A}: "URL" = "http://search.v9.com/web/?q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}: "URL" = "http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=1352f520-1d4c-11e2-a30b-50e5499fa335&q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233}: "URL" = "https://isearch.avg.com/search?cid={EAD88EF6-0576-483F-9759-9B845E6C9850}&mid=bd942877351e47daa219ffa467335db0-6bee379a71ff3f641df646874bc4c34bda25c2ac&lang=pl&ds=xn011&pr=sa&d=2012-10-23 20:34:47&v=13.2.0.3&sap=dsp&q={searchTerms}"
O2 - BHO: (no name) - {602ADB0E-4AFF-4217-8AA1-95DAC4DFA408} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} - No CLSID value found.
O4 - HKCU..\Run: [AdobeUpdate] wscript "C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Adobe32\invis.vbs" "C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Adobe32\bat.bat" File not found
DRV - [2012-10-23 19:34:30 | 000,026,984 | ---- | M] (AVG Technologies) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\avgtpx86.sys -- (avgtp)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\gdrv.sys -- (gdrv)
[2012-10-24 17:16:57 | 003,799,904 | ---- | C] (Dll-Files.com                                               ) -- C:\Windows\System32\dffsetup-msvcr100.exe
[2012-10-24 17:18:33 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\dll-files.com
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{8B983670-262E-4500-BDC6-4F4DFADC9456}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po restarcie systemu uruchom Sprzątanie w OTL.

 

 

 

 

3. Na koniec wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Zużycie CPU w czasie gdy jedyne co robię, to ruszam kursorem po ekranie sięga 60-70% przy włączonych programach ( np. chrome ,gg ) sięga ono 100%. Robiłem już dużo by temu zapobiec. Czyściłem wszystko CCleanerem . Defragmentowałem dysk. Przeskanowałem kompa Nortonem i usunąlem te zagrożenia, które antyvirus mi wykrył. Lecz nie pomogło aktualnie gdy piszę ten temat zuzycie wynosi 79% .

 

Przyczyna to crack aktywacji Windows Chew7Hale:

 

O4 - HKLM..\Run: [Chew7Hale] C:\Windows\System32\hale.exe ()

 

Mnóstwo przypadków na forum: KLIK / KLIK / KLIK / KLIK / KLIK. Usuniesz to dziadostwo, a procesor przestanie szaleć.

 

 

Drugi problem polega na tym iż , po jakiejś samoczynnej aktualizacji Windows'a kompletnie przestał mi działać efekt aero.

 

1. Być może system degraduje Aero ze względu na problem z zasobami, a problem jest = crack aktywacji bojkotuje procesy. Tak więc zobaczymy co się stanie po usunięciu Chew7Hale.

 

2. Inna możliwość to jakieś modyfikacje w domyślnym stylu lub patch plików Windows. Są w raporcie ślady takich działań:

 

[2012-10-20 09:58:55 | 002,613,248 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\explorer.exe.Back

 

 

 

 

.

Opublikowano

Dobra zrobiłem wszystko jak kazałeś ;)

Prócz 2 rzeczy

1. W AppData nie mam takiego folderu jak Local

2. Nie wiem jak usunąć Chew7Hale

 

 

 

 

1) Nie wiem czy prawidłowo zrobiłem odnośnie punktu 1 , ale wpisałem "msconfig" > Uruchamianie i odznaczyłem ten proces Chew7Hale - mimo to zużycie nadal nie spadło

Opublikowano

Apropos "kazał" jestem kobietą. To co wykonałeś to sprawy podrzędne (jak mówiłam, to nie pomoże problemom głównym), nadal jest tu sprawa cracka.

 

 

1. W AppData nie mam takiego folderu jak Local

 

Masz (to dane z Twojego raportu), tylko widocznie nie ustawiłeś wszystkich opcji widoku w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. W pasku adresów Komputera wklej i ENTER:

 

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

 

 

2. Nie wiem jak usunąć Chew7Hale

 

Przecież go zainstalowałeś ... Użyj ten sam instalator, podstawi opcję deinstalacji.

 

 

1) Nie wiem czy prawidłowo zrobiłem odnośnie punktu 1 , ale wpisałem "msconfig" > Uruchamianie i odznaczyłem ten proces Chew7Hale - mimo to zużycie nadal nie spadło

 

Ten sposób nie zadziała. Ten crack jest bardziej rozgałęziony niż tylko prosty wpis w starcie ... Crack musi być odinstalowany za pomocą tego samego instalatora którym go wprowadzano.

 

 

 

.

Opublikowano (edytowane)

Rozwiązałem problem z crackiem , zużycie sięga teraz max 20% :)

Tak więc jeden problem rozwiązany , lecz Problem z nieaktywnym Aero pozostał ....

Edytowane przez picasso
Proszę nie śmiecić. Już tu wycinałam "ref". Ktoś będzie miał coś do powiedzenia, to się wypowie, przypominanie nic nie wskóra. //piicasso
Opublikowano

Jak mówiłam:

 

2. Inna możliwość to jakieś modyfikacje w domyślnym stylu lub patch plików Windows. Są w raporcie ślady takich działań:

 

[2012-10-20 09:58:55 | 002,613,248 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\explorer.exe.Back

 

Były tu manipulacje, widać podmiany pliku explorer.exe. W związku z tym sprawdź poprawność plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow. Jeśli komenda zwróci komunikat o "naruszeniu integralności", za pomocą kolejnej przefiltruj wyniki do znaczników [sR] i przedstaw log wynikowy. Instrukcje: KLIK.

 

 

 

.

Opublikowano

Masz uszkodzony plik stylu (pewnie przez zabawy z tweakerem), system nie może go naprawić (brak prawidłowej kopii w systemie), plik musi być podstawiony oryginalną kopią.

 

1. Oryginalny aero.msstyles.mui w wersji komponentu 6.1.7600.16385: KLIK.

 

2. Wymieniasz nim te dwa:

 

C:\Windows\Resources\Themes\aero\pl-PL\aero.msstyles.mui

C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_3965249129825306\aero.msstyles.mui

 

By zamiana plików się udała, należy zresetować tymczasowo uprawnienia plików źródłowych bazując na: KLIK.

 

3. Reset systemu.

 

 

.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...