Skocz do zawartości

Zużycie CPU oraz nieaktywne Aero


Shaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Zużycie CPU w czasie gdy jedyne co robię, to ruszam kursorem po ekranie sięga 60-70% przy włączonych programach ( np. chrome ,gg ) sięga ono 100%. Robiłem już dużo by temu zapobiec. Czyściłem wszystko CCleanerem . Defragmentowałem dysk. Przeskanowałem kompa Nortonem i usunąlem te zagrożenia, które antyvirus mi wykrył. Lecz nie pomogło aktualnie gdy piszę ten temat zuzycie wynosi 79% .

W załączniku dodaje logi z OTL'a .

 

Drugi problem polega na tym iż , po jakiejś samoczynnej aktualizacji Windows'a kompletnie przestał mi działać efekt aero. Otóz pasek zamienił się na klasyczny . Sesja "menedzer okien pulpitu" włączyłem ją i ustawiłem na automatyczne włączanie , mimo tego w rozwiązywaniu problemów dalej pisze że jest niewłączona. Karta VTX HD 4850 sterowniki najnowsze... W personalizuj po kliknięciu na temat nic się nie dzieje. A w efektach wizualnych dopasowałem by " uzyskać najlepszy wygląd " Wszystko na nic.

 

Tutaj SS mojego pulpitu i problemu :

http://zapodaj.net/a...18fe31.png.html

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Infekcji czynnej tu nie ma, są tylko odpadki i adware, ale to sprawa podrzędna i nie ma wpływu na zasadnicze problemy. W ramach porządków doczyść to wszystko:

 

1. Na liście zainstalowanych widnieje pozycja Norton Internet Security, przy czym w raporcie brak znaków, by to była pełna instalacja. Z poziomu Trybu awaryjnego zastosuj narzędzie Norton Removal Tool.

 

2. Doczyść resztę śmieci / adware. W spoilerze instrukcje.

 

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj AVG Security Toolbar, Browsers Protector, McAfee Security Scan Plus, StartSearch Toolbar 1.3, Splashtop Connect IE, Splashtop Connect for Firefox.

 

2. Otwórz Google Chrome i wejdź do ustawień. W Rozszerzeniach odinstaluj AVG Secure Search, StartSearch Video plug-in. W sekcji "Po uruchomieniu" wyszukaj czy na liście stron jest www.v9.com, przestaw opcję na "Otwórz stronę nowej karty". Wyczyść Historię. Jeżeli w opcjach nie znajdziesz strony v9, to zamknij przeglądarkę (nie może być uruchomiona w procesach) i w Notatniku otwórz do edycji plik:

 

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Wyszukaj frazy homepage i zastąp w nich adresy.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Gdy narzędzie ukończy pracę, zastosuj w nim Uninstall.

 

4. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = "http://search.v9.com/web/?q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{2572A7F1-DC2B-4A78-BE89-701D23EDEE7A}: "URL" = "http://search.v9.com/web/?q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}: "URL" = "http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=1352f520-1d4c-11e2-a30b-50e5499fa335&q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233}: "URL" = "https://isearch.avg.com/search?cid={EAD88EF6-0576-483F-9759-9B845E6C9850}&mid=bd942877351e47daa219ffa467335db0-6bee379a71ff3f641df646874bc4c34bda25c2ac&lang=pl&ds=xn011&pr=sa&d=2012-10-23 20:34:47&v=13.2.0.3&sap=dsp&q={searchTerms}"
O2 - BHO: (no name) - {602ADB0E-4AFF-4217-8AA1-95DAC4DFA408} - No CLSID value found.
O2 - BHO: (no name) - {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} - No CLSID value found.
O4 - HKCU..\Run: [AdobeUpdate] wscript "C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Adobe32\invis.vbs" "C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Adobe32\bat.bat" File not found
DRV - [2012-10-23 19:34:30 | 000,026,984 | ---- | M] (AVG Technologies) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\avgtpx86.sys -- (avgtp)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\gdrv.sys -- (gdrv)
[2012-10-24 17:16:57 | 003,799,904 | ---- | C] (Dll-Files.com                                               ) -- C:\Windows\System32\dffsetup-msvcr100.exe
[2012-10-24 17:18:33 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\dll-files.com
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{8B983670-262E-4500-BDC6-4F4DFADC9456}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po restarcie systemu uruchom Sprzątanie w OTL.

 

 

 

 

3. Na koniec wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Zużycie CPU w czasie gdy jedyne co robię, to ruszam kursorem po ekranie sięga 60-70% przy włączonych programach ( np. chrome ,gg ) sięga ono 100%. Robiłem już dużo by temu zapobiec. Czyściłem wszystko CCleanerem . Defragmentowałem dysk. Przeskanowałem kompa Nortonem i usunąlem te zagrożenia, które antyvirus mi wykrył. Lecz nie pomogło aktualnie gdy piszę ten temat zuzycie wynosi 79% .

 

Przyczyna to crack aktywacji Windows Chew7Hale:

 

O4 - HKLM..\Run: [Chew7Hale] C:\Windows\System32\hale.exe ()

 

Mnóstwo przypadków na forum: KLIK / KLIK / KLIK / KLIK / KLIK. Usuniesz to dziadostwo, a procesor przestanie szaleć.

 

 

Drugi problem polega na tym iż , po jakiejś samoczynnej aktualizacji Windows'a kompletnie przestał mi działać efekt aero.

 

1. Być może system degraduje Aero ze względu na problem z zasobami, a problem jest = crack aktywacji bojkotuje procesy. Tak więc zobaczymy co się stanie po usunięciu Chew7Hale.

 

2. Inna możliwość to jakieś modyfikacje w domyślnym stylu lub patch plików Windows. Są w raporcie ślady takich działań:

 

[2012-10-20 09:58:55 | 002,613,248 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\explorer.exe.Back

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dobra zrobiłem wszystko jak kazałeś ;)

Prócz 2 rzeczy

1. W AppData nie mam takiego folderu jak Local

2. Nie wiem jak usunąć Chew7Hale

 

 

 

 

1) Nie wiem czy prawidłowo zrobiłem odnośnie punktu 1 , ale wpisałem "msconfig" > Uruchamianie i odznaczyłem ten proces Chew7Hale - mimo to zużycie nadal nie spadło

Odnośnik do komentarza

Apropos "kazał" jestem kobietą. To co wykonałeś to sprawy podrzędne (jak mówiłam, to nie pomoże problemom głównym), nadal jest tu sprawa cracka.

 

 

1. W AppData nie mam takiego folderu jak Local

 

Masz (to dane z Twojego raportu), tylko widocznie nie ustawiłeś wszystkich opcji widoku w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. W pasku adresów Komputera wklej i ENTER:

 

C:\Users\Marcin\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

 

 

2. Nie wiem jak usunąć Chew7Hale

 

Przecież go zainstalowałeś ... Użyj ten sam instalator, podstawi opcję deinstalacji.

 

 

1) Nie wiem czy prawidłowo zrobiłem odnośnie punktu 1 , ale wpisałem "msconfig" > Uruchamianie i odznaczyłem ten proces Chew7Hale - mimo to zużycie nadal nie spadło

 

Ten sposób nie zadziała. Ten crack jest bardziej rozgałęziony niż tylko prosty wpis w starcie ... Crack musi być odinstalowany za pomocą tego samego instalatora którym go wprowadzano.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozwiązałem problem z crackiem , zużycie sięga teraz max 20% :)

Tak więc jeden problem rozwiązany , lecz Problem z nieaktywnym Aero pozostał ....

Edytowane przez picasso
Proszę nie śmiecić. Już tu wycinałam "ref". Ktoś będzie miał coś do powiedzenia, to się wypowie, przypominanie nic nie wskóra. //piicasso
Odnośnik do komentarza

Jak mówiłam:

 

2. Inna możliwość to jakieś modyfikacje w domyślnym stylu lub patch plików Windows. Są w raporcie ślady takich działań:

 

[2012-10-20 09:58:55 | 002,613,248 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\explorer.exe.Back

 

Były tu manipulacje, widać podmiany pliku explorer.exe. W związku z tym sprawdź poprawność plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow. Jeśli komenda zwróci komunikat o "naruszeniu integralności", za pomocą kolejnej przefiltruj wyniki do znaczników [sR] i przedstaw log wynikowy. Instrukcje: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Masz uszkodzony plik stylu (pewnie przez zabawy z tweakerem), system nie może go naprawić (brak prawidłowej kopii w systemie), plik musi być podstawiony oryginalną kopią.

 

1. Oryginalny aero.msstyles.mui w wersji komponentu 6.1.7600.16385: KLIK.

 

2. Wymieniasz nim te dwa:

 

C:\Windows\Resources\Themes\aero\pl-PL\aero.msstyles.mui

C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_3965249129825306\aero.msstyles.mui

 

By zamiana plików się udała, należy zresetować tymczasowo uprawnienia plików źródłowych bazując na: KLIK.

 

3. Reset systemu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...