Skocz do zawartości

Komputer muli, instalowanie programów się zawiesza


Senseless

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam następujący problem:

gdy chcę instalować jakiś program to standardowo klikam 2 razy i odpalam, pojawia kursor oznaczający, że coś sie uruchamia i nic dalej, żadne ikony nie działają na pulpicie, jakby była jakaś przezroczysta bariera, dopiero jak klikam POKAŻ PULPIT to ikony już działają, chociaż po chwili problem powraca i znowu wszystko się blokuje ;/. Muszę zrestartować kompa i wtedy już jest wszystko ok i program da się zainstalować, ale restarty są trochę uciążliwe, więc może jakiegoś syfa złapałem na kompie, także proszę o sprawdzenie poniższych logów. Dodam, że problem dotyczy każdego programu, który próbuję zainstalować, no i do tego komp się muli częściej niż kiedyś.

Zrobiłem jeszcze zrzut ekranu komunikatu, który się pojawia podczas kończenia pracy systemu, przed samym restartem (plik 'okienko' w załączniku)

 

Poniżej logi.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Extras.Txt

OTL.Txt

GMER.txt

post-2-0-57226000-1297813214_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcji tu nie widać. Za to system ma dość rozbudowany obszar startowy. Wstępnie na podstawie raportów sugeruję / widzę:

 

 

1. Wykonaj pierwszy test polegający na przeprowadzeniu procedury czystego rozruchu: KB929135. Podaj wyniki, czy w takim stadium występuje problem, zarówno ze startem jak i błąd przy zamykaniu. Na początek tylko to wykonaj, a dopiero po zdaniu mi raportu zainteresuj się resztą punktów:

 

 

2. Omawiając to co może być na trwałe wyłączone:

 

O4 - HKLM..\Run: [AdobeCS4ServiceManager] C:\Program Files\Common Files\Adobe\CS4ServiceManager\CS4ServiceManager.exe (Adobe Systems Incorporated)

O4 - HKLM..\Run: [diagnostics] C:\Program Files\Thomson\ST330\diagnostics\diagnostics.exe (THOMSON Telecom Belgium)

O4 - HKLM..\Run: [KeNotify] C:\Program Files\TOSHIBA\Utilities\KeNotify.exe (TOSHIBA CORPORATION)

O4 - HKLM..\Run: [PWRISOVM.EXE] D:\PROGRAMY WAZNE\PowerISO\PWRISOVM.EXE (PowerISO Computing, Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [Toshiba Registration] C:\Program Files\TOSHIBA\Registration\ToshibaReminder.exe (Toshiba Europe GmbH)

O4 - HKLM..\Run: [ToshibaServiceStation] C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA Service Station\ToshibaServiceStation.exe (TOSHIBA Corporation)

O4 - HKCU..\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe File not found

O4 - HKCU..\Run: [fsm] File not found

O4 - HKCU..\Run: [Gadu-Gadu] D:\PROGRAMY WAZNE\gg 7\Gadu-Gadu\gg.exe (Gadu-Gadu S.A.)

O4 - HKCU..\Run: [googletalk] C:\Users\Senseless\AppData\Roaming\Google\Google Talk\googletalk.exe (Google)

O4 - HKCU..\Run: [software Informer] C:\Program Files\SWF oftware Informer\softinfo.exe (Informer Technologies, Inc.)

O4 - HKCU..\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe (Google Inc.)

O4 - HKCU..\Run: [TOSHIBA Online Product Information] C:\Program Files\TOSHIBA\Toshiba Online Product Information\TOPI.exe (TOSHIBA)

O4 - Startup: C:\Users\Senseless\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Tworzenie wycinków ekranu i uruchamianie programu OneNote 2007.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\ONENOTEM.EXE (Microsoft Corporation)

 

Te pozycje można w wygodny sposób wyłączyć (a "not found" skasować całkowicie) w Autoruns. To narzędzie jest lepsze niż systemowy msconfig. Operacja do zrobienia w karcie Logon, dodatkowo w karcie Task Scheduler możesz pokasować zadania od Google.

 

Natomiast wyłączenie tych zapisów już zależy od tego z czego korzystasz na Toshibie:

 

O4 - HKLM..\Run: [HWSetup] C:\Program Files\TOSHIBA\Utilities\HWSetup.exe (TOSHIBA Electronics, Inc.)

Program narzędziowy do konfiguracji różnych ustawień sprzętowych i zdaje się także keyów funkcyjnych.

 

O4 - HKLM..\Run: [smartFaceVWatcher] C:\Program Files\TOSHIBA\SmartFaceV\SmartFaceVWatcher.exe (TOSHIBA Corporation)

Jeśli nie korzystasz z kamery i logowania do systemu przez weryfikację zdjęcia twarzy.

 

O4 - HKLM..\Run: [TWebCamera] C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA Web Camera Application\TWebCamera.exe (TOSHIBA CORPORATION.)

Jeśli nie korzystasz z kamery.

 

O4 - HKLM..\Run: [smoothView] C:\Program Files\TOSHIBA\SmoothView\SmoothView.exe (TOSHIBA Corporation)

Jeśli nie korzystasz z funkcji automatycznego zoomu w aplikacjach.

 

O4 - HKLM..\Run: [sVPWUTIL] C:\Program Files\TOSHIBA\Utilities\SVPWUTIL.exe (TOSHIBA)

Jeśli nie korzystasz z funkcji hasła "Supervisor".

 

O4 - HKLM..\Run: [TosNC] C:\Program Files\TOSHIBA\BulletinBoard\TosNcCore.exe (TOSHIBA Corporation)

Jeśli nie korzystasz z Toshiba Bulletin Board.

 

O4 - HKLM..\Run: [Teco] C:\Program Files\TOSHIBA\TECO\Teco.exe (TOSHIBA Corporation)

http://laptopforums.toshiba.com/t5/Keyboards-Touchpads/Fix-for-quot-Illuminated-Buttons-quot-Issue-WORKING/m-p/5478

 

O4 - HKLM..\Run: [Toshiba TEMPRO] C:\Program Files\Toshiba TEMPRO\TemproTray.exe (Toshiba Europe GmbH)

O4 - HKLM..\Run: [TosReelTimeMonitor] C:\Program Files\TOSHIBA\ReelTime\TosReelTimeMonitor.exe (TOSHIBA Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [TosSENotify] C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA HDD SSD Alert\TosWaitSrv.exe (TOSHIBA Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [TosWaitSrv] C:\Program Files\TOSHIBA\TPHM\TosWaitSrv.exe (TOSHIBA Corporation)

? Działanie tych jest mi nieznane.

 

Nie wymieniam tu wpisów odpowiadających na pracę czytnika kart flash czy zarządzanie energią.

 

 

3. Zastanawiającym jest co robi ten stary sterownik datowany na .... rok 2001 (KLIK) na Toshiba z Windows 7:

 

DRV - [2001-05-04 15:24:52 | 000,003,033 | ---- | M] (VIA Technologies. Inc.) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\viapfd.sys -- (VIAPFD)

 

 

4. Dziennik zdarzeń zgłasza powtarzający się w cyklu błąd:

 

Error - 2010-08-10 01:36:45 | Computer Name = Senseless-TOSH | Source = Microsoft-Windows-DNS-Client | ID = 1012

Description = Wystąpił błąd podczas próby odczytu lokalnego pliku hosts.

 

To się zgadza z odczytem w raporcie OTL:

 

Hosts file not found

 

Należy zrekonstruować plik HOSTS. Jego wygląd biorę w oparciu o zawartość płyty DVD Windows 7 oraz wynikowe instalacje w wirtualnej maszynie. We wszystkich przypadkach obie linie z localhost w pliku są skomentowane (# znaczek powoduje wyłączenie). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

# Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host
 
# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako hosts (bez żadnego rozszerzenia)

 

Plik umieść w katalogu C:\Windows\System32\drivers\etc. Lokalizacja strzeżona, więc będzie potwierdzanie dialogu UAC.

 

 

5. Komentarze do zainstalowanych programów:

 

FolderSize - Ten program w logu pojawił się dość niedawno. Program montuje usługę trwale pracującą w tle. Czy nie wiążesz może jego instalacji z problemami?

 

Gadu-Gadu 7 - Staroć (nałożona na nowoczesne Windows 7), nie obsługuje w pełni własnego protokołu, niski poziom zabezpieczeń. Odinstaluj, poczytaj temat Darmowe komunikatory i wybierz alternatywę porównując tabelki zgodności protokołowej. Propozycje wstępne: WTW lub Miranda. W podsumowaniu: brak reklam, brak problemów z długimi numerami, zgodność protokołowa, czysto i schludnie, portable.

 

Winamp Toolbar - Wymontuj to zbędne rozszerzenie z Firefoxa. W gruncie rzeczy także Google Toolbar można odinstalować, o ile z niego nie korzystasz.

 

Do aktualizacji: Firefox, Opera, Java, Adobe Reader.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po przeprowadzeniu procedury czystego rozruchu wszystko działa ok, a FolderSize wywaliłem, bo niedawno to instalowałem, ale nie działało tak jak powinno i widocznie nie wszystko sie usunęło ostatnio i czuje, ze to bylo tym problemem

 

pozostałe kroki tez mogę wykonać chyba, nie? zeby sobie zoptymalizować system, bo w sumie sporo niepotrzebnych rzeczy jest

Odnośnik do komentarza

Po przeprowadzeniu procedury czystego rozruchu wszystko działa ok, a FolderSize wywaliłem, bo niedawno to instalowałem, ale nie działało tak jak powinno i widocznie nie wszystko sie usunęło ostatnio i czuje, ze to bylo tym problemem

Skoro czysty rozruch likwiduje problem, a FolderSize wydaje się być kluczem, to teraz w msconfig odwróć wszystkie zmiany, który poczyniłeś, i restart. Nie wiem jak rozumieć wypowiedź "FolderSize wywaliłem". To oznacza, że teraz to odinstalowałeś kompletnie i nic już po nim nie zostało? Jeśli nie, to w Autoruns w karcie Services skasuj całkowicie tę usługę:

 

SRV - [2010-04-06 00:41:46 | 000,116,224 | ---- | M] (Brio) [Auto | Running] -- C:\Program Files\FolderSize\FolderSizeSvc.exe -- (FolderSize)

 

Dodatkowo, widzę na liście zainstalowanych aplikacji pozycję tego programu oraz jakoś z nieuwagi opuściłam wpis adware RelevantKnowledge i bardzo dziwaczny wpis krzaczkowaty:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

"{d08d9f98-1c78-4704-87e6-368b0023d831}" = RelevantKnowledge

"{FC8D21C8-7B29-4104-ADB0-FEE9CA1C7922}" = Folder Size for Windows

"Ěîňîęđîńń_-_Ęčď˙ůčé_ŕäđĺíŕëčí" = Ěîňîęđîńń - Ęčď˙ůčé ŕäđĺíŕëčí­

 

Czy jest jakiś problem z uruchomieniem tu procesu deinstalacji?

 

pozostałe kroki tez mogę wykonać chyba, nie? zeby sobie zoptymalizować system, bo w sumie sporo niepotrzebnych rzeczy jest

Oczywiście. Autoruns do ręki i powyłączaj co uważasz za stosowne bazując na liście ode mnie, rekonstrukcja pliku HOSTS i aktualizacje oprogramowania.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, wywaliłem resztę plików, które zostały, były problemy z deinstalacją, ale jakoś sobie poradziłem :)

 

Ok., to biorę się za porządki i myślę, że temat można zamknąć. Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez picasso
Napracowałam się nad Twoim tematem, a Ty robisz takie świństwo z wymazywaniem postów. Treść przywrócona, temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...