Skocz do zawartości

Intel HD Graphics 3000 - częstotliwość odświeżania


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam lapka Dell Inspiron 15 N5050 z niezbyt udaną, zintegrowaną kartą graficzną - Intel HD Graphics 3000.

Problem w tym, że w Firefoxie (w innych przeglądarkach nie) obraz faluje mi przy przewijaniu myszką strony.

Sterowniki do karty mam najnowsze, ale w ustawieniach karty największą możliwą częstotliwością odświeżania obrazu jest 60 Hz i nie da rady tego zmienić.

Czy jest możliwość zwiększenia tej wartości o jakieś 20 Hz przy pomocy oddzielnego oprogramowania, ale bez szkody dla samej karty?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

60 Hz to standard i nic tu nie kombinuj.

 

Na stacjonarnym miałem, o ile dobrze pamiętam, 80 Hz, ale to przy GeForce.

 

To tu masz problem i temat powinien być dziale software.

FF nie używam.

 

Problem w tym, że słaba grafika wychodzi nie tylko przy FF.

Widać to np. przy minimalizowaniu/maksymalizowaniu aplikacji do paska zadań, które nie jest płynne.

Także przy elementach okien i ich etykiet, które pozostają na pulpicie po ich zamknięciu - nie pomaga odświeżanie pulpitu, tylko dopiero restart.

Odnośnik do komentarza
Na stacjonarnym miałem, o ile dobrze pamiętam, 80 Hz, ale to przy GeForce.

Tu jest typowa kwestia samego monitora i jego parametrów.

 

Widać to np. przy minimalizowaniu/maksymalizowaniu aplikacji do paska zadań, które nie jest płynne.

Także przy elementach okien i ich etykiet, które pozostają na pulpicie po ich zamknięciu - nie pomaga odświeżanie pulpitu, tylko dopiero restart.

A tutaj to może być masa przyczyn - parametry sprzętu, zainstalowany soft producenta, system, soft zabezpieczający i wiele innych.

 

Logi OTL powinny pomóc (nie znam tego tematu na poziomie poprawnej diagnozy) oraz dodatkowo obrazki z HWInfo z zakładki System Summary + Sensors.

Te ostatnie wymagane przy zakładaniu tematu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...