Skocz do zawartości

Pomoc z System Progressive Protection


Knop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj, że tak się wyrażę "z czterech liter" mój komputer został zainfekowany wirusem wymienionym w temacie.

 

Przy usuwaniu postępowałem według tego poradnika :

http://www.googles.c...sive-protection

 

Raczej jest wszystko dobrze, ale nadal boje się zalogować na jakiś komunikator czy e-mail. Zauważyłem już taki sam temat na tym forum i zostały wrzucone pliki skanu OTL.

Ja również wrzucam te skany i prosiłbym, by ktoś powiedział mi czy wszystko jest dobrze z moim komputerem czy jeszcze mam coś zrobić aby był w pełni bezpieczny.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po infekcji pozostał cyfrowy katalog w All Users oraz martwe skojarzenie otwierania EXE przez plik infekcji, poza tym należy także wysprzątać inne śmieci. Jest tu również naruszona systemowa Usługa bramy warstwy aplikacji::

 

SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\alg.exe -- (ALG)

 

Aczkolwiek nie jestem pewna pod co to podciągnąć, bo Twój Windows wygląda jak przeróbka i to może być konsekwencja niedokładnej manipulacji "twórcy" paczki.

 

 

1. Firefox jest zabrudzony adware, ale w tym przypadku nie uznaję za zasadne tego czyścić, gdyż jest tu zainstalowany mało bezpieczny i już nie wspierany archaizm Firefox 3.6.16. Przeinstaluj na czysto cały Firefox. Zrób kopię zapasową zakładek i ew. haseł (nic więcej) za pomocą MozBackup. Następnie odinstaluj program, a także (co ma znaczenie dla tego etapu) wszystkie przestarzałe Adobe i Java, tu z Twojej listy zainstalowanych jaki zestaw należy wyrzucić:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216014FF}" = Java™ 6 Update 14

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

 

Doczyszczenie resztek starego Firefoxa dedykuje punkt 2.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\0085F661B958DA5E00000085F5DFDE79
C:\Documents and Settings\kuba\Dane aplikacji\Mozilla
C:\Program Files\mozilla firefox
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\MozillaPlugins]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]
 
:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = "http://search.babylon.com/?q={searchTerms}&affID=113679&tt=060612_7_&babsrc=SP_ss&mntrId=0081da5e00000000000000e04ce300db"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT2475029"
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {472734EA-242A-422B-ADF8-83D1E48CC825} - No CLSID value found.
O37 - HKCU\...exe [@ = exefile] -- Reg Error: Key error. File not found
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Documents and Settings\kuba\Ustawienia lokalne\Temp\{804EEE15-C836-47D3-BCE7-D7223179B629}\NMSAccessU.exe -- (NMSAccessU)
DRV - File not found [File_System | Auto | Running] -- system32\drivers\sbapifs.sys -- (sbapifs)
DRV - File not found [Kernel | System | Running] -- system32\drivers\sbaphd.sys -- (sbaphd)
DRV - File not found [Kernel | Disabled | Running] -- System32\Drivers\PCTSD.sys -- (PCTSD)
DRV - File not found [Kernel | Disabled | Running] -- system32\drivers\pctDS.sys -- (pctDS)
DRV - File not found [Kernel | Disabled | Running] -- system32\drivers\PCTCore.sys -- (PCTCore)
DRV - File not found [Kernel | Disabled | Running] -- System32\Drivers\PCTBD.sys -- (PCTBD)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
[2012-10-27 14:52:37 | 002,267,096 | ---- | C] (Threat Expert Ltd.) -- C:\WINDOWS\PCTBDCore.dll
[2012-10-27 14:47:48 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\PC Tools Security
[2012-10-27 14:47:48 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Common Files\PC Tools
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

3. Zainstaluj najnowszy Firefox 16.0.2. Zaimportuj dane z MozBackup. Doinstaluj najnowszy Adobe Flash i Java, o ile to potrzebne: KLIK.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) oraz zaległy GMER.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Oraz mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego ikony na moim pulpicie w nazwie zawierają rozszeżenie? Np tekst1.txt albo pliki.rar. A gdy chce zmienić nazwę np tekst1.txt ---> tekst to pojawia mi się taki komunikat

 

Za widoczność rozszerzeń odpowiada opcja: w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików. Ujrzałeś to nagle, bo skan OTL rekonfiguruje opcje widoku, ustawiając widoczność wszystkich ukrytych + rozszerzeń, tak by ułatwić pracę prowadzącym pomoc (nie musimy instruować użytkownika, by sam zmieniał opcje). Nie próbuj zmieniać ręcznie nazwy w takim stanie (przy odznaczonej opcji Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików), bo w sposób faktyczny usuniesz rozszerzenie. I nie musisz ręcznie przestawiać opcji Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików. To wróci do normy po Sprzątaniu OTL.

 


Wszystkie zadania wykonane, Firefox jak spod prasy, i kończymy:

 

1. Nieuważnie instalowałeś Adobe Flash, a przecież w przyklejonym obrazek ostrzeżeniowy wstawiłam. Załadowałeś sobie sponsora paczki McAfee Security Scan. Odinstaluj.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną, a także przestawi omawiane opcje widokowe.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Do aktualizacji jeszcze te aplikacje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{D6F879CC-59D6-4D4B-AE9B-D761E48D25ED}" = Skype™ 5.3

"{E33DB440-A008-4928-8A4E-5FC5ADDED608}" = OpenOffice.org 2.4

"Foxit Reader" = Foxit Reader

"Office14.Click2Run" = Moduł Szybka instalacja pakietu Microsoft Office 2010

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...