Skocz do zawartości

Obciążenie procesem System NT Kernel & System


Vasto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na co kilku minutowym zawieszaniu systemu poprzez proces NT Kernel & System który podczas swojej nadmiernej aktywności zużywa 80%-100% pamięci procesora.

wygooglowałem podobny problem na innym forum http://peb.pl/logi-do-sprawdzenia/671702-system-nt-kernel-and-system.html lecz porady na nim zawarte nie pomogły mojemu komputerowi.

Podobno jest to rootkit lecz Malwarebytes' Anti-Malware niczego nie wykrył.

Posiadam Windows 7 64bit a procesor to Core 2 duo E8400 3,0

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.5

Windows 7 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

avast! Free Antivirus

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Malwarebytes' Anti-Malware

CCleaner

Java 6 Update 20

Out of date Java installed!

Adobe Flash Player 10.1.53.64

Adobe Reader 9.3.4

Mozilla Firefox (3.6.8)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

avast AvastSvc.exe

avast AvastUI.exe

````````````````````````````````

DNS Vulnerability Check:

GREAT! (Not vulnerable to DNS cache poisoning)

 

``````````End of Log````````````

Extras.Txt

OTL.Txt

Malwarebyte.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak podstaw do szukania infekcji. Temat migruję do działu Windows 7. Drobne uwagi: do deinstalacji śmieci Windows Searchqu Toolbar + Bandoo (to on zainstalował ten śmieciarski pasek) + DAEMON Tools Toolbar. I dostosuj się do zastrzeżeń Security Check.

 

wygooglowałem podobny problem na innym forum http://peb.pl/logi-d...and-system.html lecz porady na nim zawarte nie pomogły mojemu komputerowi.

 

To Cię kompletnie nie dotyczy. Bity różne. Widzę, że rzuciłeś się na ComboFix i próbowałeś go uruchamiać. x64 nie jest obsługiwane.

 

Podobno jest to rootkit lecz Malwarebytes' Anti-Malware niczego nie wykrył.

 

Aktualnie na Windows 7 x64 jest możliwy tylko jeden typ rootkita zdowodowany jako realnie istniejący w przyrodzie a obchodzący obostrzenia x64: w MBR. Do diagnostyki stosuje się inne narzędzia: MBRCheck oraz Kaspersky TDSSKiller (oba mają support dla x64).

 

mój problem polega na co kilku minutowym zawieszaniu systemu poprzez proces NT Kernel & System który podczas swojej nadmiernej aktywności zużywa 80%-100% pamięci procesora.

 

Objaw jest ogólnikowy i nie ma szczegółowych danych. Ogólnie, obciążenie na tym rodzaju procesu sugeruje problem z którymś sterownikiem zainstalowanym w systemie, a może to być "każdy" sterownik. Wstępnie mógłbyś przeprowadzić bardziej precyzyjną diagnostykę via Performance Toolkit, tak jak w tym przewodniku: KLIK.

 

Moja kolejna sugestia to od razu sprawdzić czy to nie Hamachi / Tunngle. Już miałam przynajmniej trzy przypadki komputerów z Windows 7, które zachowywały się nienormalnie po instalacji tego softu (BSOD z power failure oraz strasznie ślamazarny system). Odinstaluj także przestarzały SpeedFan, zamontował 32-bitowy sterownik.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...