Skocz do zawartości

Windows update oraz gry multi nie startują


sam

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest to infekcja i obstawiam że pewnie nie ale pomocy potrzebuję bardzo bo nie mogę ściągnąć żadnej aktualizacji ani pograć sobie w żadną grę typu multi. Po za tym programy potrzebujące internetu też czasami wariują.

Oto

logi

http://wklej.to/xf1Yx

extrasy

http://wklej.to/2vmuQ

 

Nie wiem co to może być bo robiłem reinstalkę systemu bez formata myśląc że problem powoduje brak internet explorer (bo nie wiem czemu ale gdzieś go wcięło) ale widocznie to nie on no chyba że jednak jakiś jego plik nie działa lub brakuje takowego. Kiedyś miałem też problem i wystarczyło zrestartować bodajże bibliotekę jscript.dll bo chyba nie działała. Teraz oczywiście problem inny.

Ja się nie znam na tym aż tak żeby zrobić to samemu dlatego proszę o to was mając nadzieję że pomożecie. Jeżeli trzeba jeszcze logi z czegoś to mówcie.

 

Jeszcze dodam tylko że jak włączam windows update to wyskakuje tylko komunikat "Wymagany klucz wyszukiwania nie został odnaleziony w żadnym aktywnym kontekście aktywacji" (na dole zakładka tego jest z logiem internet explorer). Ale internet explorer samo w sobie działa jakby ok

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zapomniałeś o obowiązkowym raporcie z GMER. Na razie oznak infekcji brak i temat przemieszczam do działu XP. Doczyść sobie szczątki adware i wpisy puste. Instrukcje w spoilerze.

 

 

 

1. W Google Chrome jest szczątkowa wtyczka adware 2YourFace:

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - plugin: 2YourFace Util (Enabled) = C:\Documents and Settings\sam\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\lmblfngognklgemafekefcdjcnkdhmdm\1.0_0\2YourFace_Util.dll

 

Zamknij Google Chrome (nie może być uruchomione). Otwórz w Notatniku plik:

 

C:\Documents and Settings\sam\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Wyszukaj w nim blok wtyczki 2YourFace Util i usuń. Dla porównania punkt 3 tutaj, oczywiście inna nazwa wtyczek: KLIK.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-117609710-1060284298-682003330-1004\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = "http://pl.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=vlt"
O2 - BHO: (no name) - {2EECD738-5844-4a99-B4B6-146BF802613B} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC} - No CLSID value found.
O4 - HKU\S-1-5-21-117609710-1060284298-682003330-1004..\Run: [download beast] C:\program files\Download Beast\DownloadBeast.exe (Download Beast)
O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_29-windows-i586.cab" (Reg Error: Value error.)
O16 - DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0022-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_22-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
O20 - AppInit_DLLs: (c:\docume~1\alluse~1\daneap~1\browse~1\23787~1.43\{16cdf~1\browse~1.dll) -  File not found
O20 - AppInit_DLLs: (c:\docume~1\alluse~1\daneap~1\browse~1\22630~1.40\{16cdf~1\browse~1.dll) -  File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\pccsmcfd.sys -- (pccsmcfd)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Program Files\HWiNFO32\HWiNFO32.SYS -- (HWiNFO32)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\drivers\dgderdrv.sys -- (dgderdrv)
 
:Files
C:\program files\Download Beast
C:\Documents and Settings\sam\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\banux2yk.default\searchplugins\askcom.xml
C:\Documents and Settings\sam\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\banux2yk.default\searchplugins\BabylonMngr.xml
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Browser Manager
C:\Documents and Settings\sam\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\sam\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\lmblfngognklgemafekefcdjcnkdhmdm
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po restarcie systemu zastosuj Sprzątanie.

 

 

 

 

 

Nie wiem czy jest to infekcja i obstawiam że pewnie nie ale pomocy potrzebuję bardzo bo nie mogę ściągnąć żadnej aktualizacji ani pograć sobie w żadną grę typu multi. Po za tym programy potrzebujące internetu też czasami wariują.

 

Nie objaśniłeś dostatecznie co to oznacza "nie mogę" = czyli co widzisz? Podejrzany dla dysfunkcji aktywności sieciowych, który z raportów mi wyziera, to COMODO Internet Security. Wg dat w logu zresztą wersja nie najnowsza.

 

 

Nie wiem co to może być bo robiłem reinstalkę systemu bez formata myśląc że problem powoduje brak internet explorer (bo nie wiem czemu ale gdzieś go wcięło) ale widocznie to nie on no chyba że jednak jakiś jego plik nie działa lub brakuje takowego.

 

vs.

 

Jeszcze dodam tylko że jak włączam windows update to wyskakuje tylko komunikat "Wymagany klucz wyszukiwania nie został odnaleziony w żadnym aktywnym kontekście aktywacji" (na dole zakładka tego jest z logiem internet explorer). Ale internet explorer samo w sobie działa jakby ok

 

Skutki sztucznego obniżenia wersji Internet Explorer. Reperacja cofa pliki IE w brutalny sposób, nadpisując je przestarzałymi z płyty. Stan aktualny:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

 

Po Reperacji IE jest naruszony i musi być nadpisany. Czyli czekają Cię aktualizacje: Service Pack 3 + Internet Explorer 8. Linki pobierania bezpośredniego (nie via Windows Update) w przyklejonym: KLIK. Prawdopodobnie będziesz musiał też nadinstalować Windows Update Agent.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No tak z tym że właśnie nie mogę na razie zainstalować ani service packa ani internet explorer. Postaram się usunąć comodo i zobaczymy co z tego wyjdzie wtedy. Oraz wykonam to co napisałaś w spoilerze o ile będę potrafił (jeszcze nie zajrzałem). Ale to albo jutro dopiero albo w nowym tygodniu bo nie mam chwilowo dostępu do kompa tamtego.

Odnośnik do komentarza

Pozwól że odłożymy ten przypadek na jakiś czas bo w jutro mam egzamin na prawko a w środę zabieg na kolano i w szpitalu poleżę pewnie ponad tydzień. Muszę sprawdzić czy napęd dvd na pewno działa dobrze. Problem po wykonaniu instrukcji nie zniknął specjalnie a jedynie LOL zaczął działać ale i to z błędami nadal.

Przypomniało mi się natomiast że przy instalacji systemu powinno wyskoczyć okienko z aktywacją systemu a nie wyskoczyło i komunikat przy odpalaniu windows update "Wymagany klucz wyszukiwania nie został odnaleziony w żadnym aktywnym kontekście aktywacji" to chyba może być to.

 

Co do COMODO to pozwól że sprawdzę później.

A jednak coś ruszyło bo adobe reader update nie chciał zacząć instalować a teraz poszedł i jakaś aktualizacja tez poszła ale przy włączaniu windows update niezmienny komunikat

Z tym że to ruszył windows update agent raczej którego zainstalowałem

A problemów jeszcze nie koniec z tym że tak jak u góry pozwól że opisze je dopiero jak będę miał już czas wykonywać to co ty będziesz radziła :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...