Skocz do zawartości

Grafika - zacina się komputer


kiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawił mi się taki problem otóż zrobiłem formata i po tym zawsze instalowałem sterowniki grafiki z oryginalnej płytki nVidi'i (grafika geforce 7300 GT) ale tym razem ściągałem z neta bo zgubiłem płytkę. A problem wygląda tak że jakby mi się obraz 'zacinał' - nie było płynnie. Reinstalowałem wielokrotnie sterowniki i różnych sterowników próbowałem. Więc pomyślałem że może to nie winna grafiki a może jakieś złośliwi szkodniki (bo niestety jak na razie nie mam antywirus'a ). O to wystawiam log z OTL:

http://wklej.org/id/850949/

Extras : http://wklej.org/id/850950/

GMER: http://wklej.org/id/851341/

 

 

PS. Podczas gry w cs'a jest tak że mam 100 fps'ow i nagle gwałtowanie spada do 10-20 fps'ow (co trwa 1 2 sekudny) i znowu wraca do poprzedniej wartości czyli 95 -100

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyniki w TDSSKiller bez znaczenia, brak podpisu cyfrowego zgłoszonych plików, to nie infekcja.

 

 

Mi się wydaję że coś jest nie tak z tą grafiką wielokrotnie reinstalowałem stery i nic ..

 

Wnioskując po GMER (jako zablokowane/ukryte pojawiają się związane z siecią), błędzie z Dziennika zdarzeń na sterowniku NetBIOS:

 

[ System Events ]

Error - 2012-10-19 17:02:59 | Computer Name = ARM-EY5776NZ4X6 | Source = NetBT | ID = 4311

Description = Zainicjowanie nie powiodło się, ponieważ nie można utworzyć urządzenia

sterownika.

 

... to wygląda na problem sterowników sieci a nie grafiki. A sterowniki nVidia (zawierające sieciowe) są okropnie stare:

 

DRV - [2005-05-17 11:45:08 | 000,092,800 | R--- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\nvata.sys -- (nvata)

DRV - [2005-04-05 21:22:30 | 000,012,928 | R--- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\nvnetbus.sys -- (nvnetbus)

DRV - [2005-04-05 21:22:28 | 000,033,536 | R--- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\NVENETFD.sys -- (NVENETFD)

 

Tak przy okazji zapytam: skoro był tu format co dopiero, to czemu go nie powtórzysz, by zacząć wszystko na świeżo ze sterownikami?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewałem że to może być coś ze sterownikami grafiki bo jak wcześniej mówiłem podczas gry w counter strike to są skoki fps'ów jest normalnie 90-100 i nagle na sekundę spadają do 10-20 i znowu powrót do 100 (coś jak lag). No i niekiedy podczas pracy komputer'a zacinanie się kompa.

 

Co do format'a to chciałem ten problem załatwić inaczej niż robiąc stawiać od nowa w sumie to nie jest żaden problem ale poza tym miałem postawiony na nowo system i właśnie po formacie wszystko się popsuło więc kolejny format myślę że to samo przyniesie..

Odnośnik do komentarza

Interesowałeś się sterownikami nVidia do grafiki, sugeruję byś się zainteresował sterownikami nVidia do chipsetu (zawierają sieciowe), bo one są bardzo stare z roku 2005. W Twoim OTL Extras widać jako zainstalowane:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8}_Display.ControlPanel" = Panel sterowania NVIDIA 306.81

"{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8}_Display.Driver" = NVIDIA Sterownik graficzny 306.81

"{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8}_Display.NView" = NVIDIA nView 136.28

"{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8}_Display.Update" = Aktualizacje NVIDIA 1.10.8

"{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8}_installer" = NVIDIA Install Application

"{B2FE1952-0186-46C3-BAEC-A80AA35AC5B8}_NVIDIA.Update" = NVIDIA Update Components

"NVIDIA Drivers" = NVIDIA Drivers

 

Pozycja NVIDIA Drivers to te od chipsetu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przez te parę dni było niby wszystko okey bo zainstalowałem aktualne sterowniki do sieci, jednakże zauważyłem że mi wydajność procesora skacze jest 0% 2% 80% 100% 2% i tak w kółko. Może to nie przez grrfikę lecz może to być niezależny inny jakiś problem który dopiero teraz zauważyłęm chociaż wszytko się zaczęło przez karte graficzna .. W sumie to też może powodować te skoki fps w counter strike bo tak samo się to zachowuje jak użycie procesora.

Odnośnik do komentarza
jednakże zauważyłem że mi wydajność procesora skacze jest 0% 2% 80% 100% 2% i tak w kółko

 

Uruchamiałeś GMER, skan jest szczególny i przy braku odpowiedzi z kontrolera dysku skutkiem ubocznym może być obniżenie transferu dysku z DMA do PIO. Sprawdź to: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Patrzysz na linię "bieżący tryb transferu".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...