Skocz do zawartości

Skróty przy dyskach zewnętrznych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem ze tych tematow bylo juz wiele ale kazdy przypadek jest inny ;) opisze krotko o co mi chodzi. Otoz od pewnego czasu przy podlaczaniu kazdego dysku zewnetrznego wyskakuja mi same skroty i kiedy w nie klikam otwieraja sie nowe okienka. Zapewne to jakis wirus natomiast nie moge go niczym usunac ani nawet wykryc :/ Obecnie mam Windowsa 7 wersja 64 bitowa, i w tej chwili brak antywirusa ( przez przypadek skasowany ;) ). W zalaczeniu przesylam pliki z OTL. W razie jakichkolwiek brakow prosze o info postaram sie w miare moich mozliwosci pomoc ;). Z gory dzieki wielkie za pomoc i pozdrawiam.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W systemie działa infekcja.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-1006994454-2966411666-1677556623-1001..\Run: [bbumun] C:\Users\Maciek\AppData\Roaming\Bbumun.exe ()
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Skoro dyski zewnętrzne były modyfikowane, to podaj także log z USBFix (widzę pobrany) z opcji Listing, wytworzony przy podpiętych tych urządzeniach.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

O ile infekcja z systemu usunięta, to interwencji wymaga urządzenie. Są na nim szkodliwe skróty, a dane właściwe zostały ukryte.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
H:\*.lnk
rd /s /q H:\$RECYCLE.BIN /C
rd /s /q H:\RECYCLER /C
attrib /d /s -s -h H:\* /C

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Zrób nowy log USBFix z opcji Listing.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Akcje pomyślnie wykonane, urządzenie oczyszczone i dane wyglądają na nim normalnie. Przejdź do finalizacji tematu:

 

1. Na liście zainstalowanych masz pozycję adware Deinstalator Strony V9. Pozbądź się tego.

 

2. Wyczyść po narzędziach: odinstaluj USBFix, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj Silverlight oraz Office 2010 (instalacja pakietu SP1): KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...