Skocz do zawartości

Komunikat przy starcie systemu o odzyskaniu pliku rejestru


dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przy każdym uruchomieniu systemu pojawia się następujący komunikat:

"Jeden z plików zawierających dane Rejestru systemu musiał zostać odzyskany na podstawie dziennika lub kopii alternatywnej. Odzyskiwanie zakończyło się pomyślnie."

Jestem dopiero co po formacie, zainstalowałem wszystkie programy, komputer chodzi jak błyskawica, jestem w trakcie optymalizacji systemu i wszystko by było ok, gdyby nie ten problem.

Komunikat po raz pierwszy pojawił się w zaraz po tym jak włączyłem komputer ponownie po tym jak podczas pracy nagle wysiadły na chwilę w domu korki.

Czy to coś poważnego? Bardzo proszę o pomoc, wiem, że jest mnóstwo programów do rejestru, ale wolę sam przy nim nie majstrować nie mając o tym pojęcia,a nie bardzo mi się uśmiecha kolejny format.

 

Pozdrawiam,

dragon

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możliwe, że masz problem z błędami fizycznymi na dysku po awarii instalacji elektrycznej lub z uszkodzonymi plikami systemu przez niewłaściwe zamknięcie systemu...wejdź w "Mój komputer", kliknij lewym klawiszem myszki na dysk C i wybierz właściwości, potem zakładka "Narzędzia" - u góry "Sprawdzanie błędów" i otworzy się małe okienko...zaznacz (zaptaszkuj) obydwie opcje - "automatycznie napraw błędy..." i "skanuj i spróbuj odzyskać". Kliknij rozpocznij i dostaniesz komunikat, że to wymaga restartu...zrestartuj i czekaj na sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza

@ichito

Zrobiłem tak jak napisałeś - nic nie dało ale podczas naprawy Dial-a-fix na początku dał komunikat, ze nie potrafi ustalić mojej wersji IE, a potem zwracał kilka błędów: Error 127 dotyczących następujących plików:

iesetup.dll

imgutil.dll

inseng.dll

mshtml.dll

msrating.dll

occache.dll

pngfilt.dll

webcheck.dll

Odnośnik do komentarza

@ichito

Zrobiłem tak jak napisałeś - nic nie dało ale podczas naprawy Dial-a-fix na początku dał komunikat, ze nie potrafi ustalić mojej wersji IE, a potem zwracał kilka błędów: Error 127 dotyczących następujących plików:

 

Nie wiem za bardzo co poradzić więcej - nie jestem ekspertem od błędów systemu, choć nie raz "na czuja" próbowałem coś z powodzeniem naprawiać. Skoro pokazało Ci konkretne pliki powodujące błędy próbowałbym po kolei tak:

- reinstalacja IE lub instalacja najnowszego IE8

- instalacja lub reinstalacja SP3

- instalacja naprawcza Windowsa

- możesz spróbować tej procedury do odzyskiwania systemu z uszkodzonym rejestrem http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;307545

- jak to nie pomoże to zwyczajnie "pogoogluj" wpisując treść komunikatów o błędach...albo czekaj aż ktoś mądrzejszy od nas sie odezwie :)

Odnośnik do komentarza
Przy każdym uruchomieniu systemu pojawia się następujący komunikat:

"Jeden z plików zawierających dane Rejestru systemu musiał zostać odzyskany na podstawie dziennika lub kopii alternatywnej. Odzyskiwanie zakończyło się pomyślnie."

 

Wedle tego co tu czytam, rejestr użytkownika nie został sprawdzony. Ostatnia dobra konfiguracja nie przeładowuje hive użytkownika, zajmuje się tylko jednym plikiem rejestru SYSTEM i rekonstrukcją klucza CurrentControlSet. Szerzej odwraca rejestr ogólne Przywracanie systemu, przeładowaje wszystkie hive (systemowe + użytkownika), ale o Przywracaniu z kolei jest tu cisza. Mówię tu o plikach rejestru jako takich, a nie tym czym się zajmują tzw. "cleanery rejestru", które tylko operują "w środku" tych plików a nie na całych hive.

 

Dla testu załóż nowe czyste konto profilu i je zaloguj. Jeśli przy logowaniu na nowe konto nie będzie żadnego błędu, problemem jest rejestr konta C:\Documents and settings\Stare konto\ntuser.dat. Wtedy zaczniemy szukać kopii wstecznej tego pliku. Kopie pliku są w Przywracaniu systemu i w katalogu System Volume Information można wygrzebać to, o ile w ogóle Przywracanie było tu włączone. Inna ewentualność to wyekstraktowanie części zapisów ze starego ntuser i zaimportowanie na nowo wygenerowany. Najpierw jednak sprawdź czy to w ogóle o ten plik chodzi, potem będziemy szukać możliwości.

 

 

.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...