Skocz do zawartości

Menedżer zadań nie uruchamia się


kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Jak w temacie"? Zasady działu na temat "tytułów" w stylu "Proszę o sprawdzenie logów": KLIK. Ten kiepski tytuł zmieniam.

 

W raporcie widoczna czynna infekcja UKASH oraz szczątki adware.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\Kermit\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ctfmon.lnk
C:\ProgramData\lsass.exe
C:\ProgramData\netdislw.pad
C:\ProgramData\dkpzidcufuzourf
C:\ProgramData\Babylon
C:\Users\Kermit\AppData\Roaming\Babylon
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
C:\Users\Kermit\AppData\Roaming\mozilla\firefox\profiles\qskc66ik.default\searchplugins\browsemngr.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"bProtectorDefaultScope"=-
 
:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = "http://search.babylon.com/?q={searchTerms}&affID=112842&tt=4212_7&babsrc=SP_ss&mntrId=f03ad6e600000000000090e6ba54559d"
O2 - BHO: (Windows Live ID Sign-in Helper) - {7CE15193-2D17-3483-6327-3F3E2B095556} - Reg Error: Value error. File not found
O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] "C:\Program Files (x86)\Winamp\Winampa.exe" File not found
O20 - AppInit_DLLs: (c:\progra~3\browse~1\23796~1.11\{16cdf~1\browse~1.dll) -  File not found
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Otwórz Google Chrome i z listy stron startowych usuń search.babylon.com. Przez Panel sterowania odinstaluj zbędny Akamai NetSession Interface.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

PS. A HijackThis odinstaluj. Program niezgodny z systemem 64-bit.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy po usuwaniu infekcji ustąpił defekt menedżera zadań? Przechodzimy do wykończeń:

 

1. Nie wiem dlaczego, ale nie usunął się poniższy plik, przez SHIFT+DEL go skasuj:

 

C:\ProgramData\netdislw.pad

 

I nie odinstalowałeś zbędnego Akamai NetSession Interface.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj Windows i wyliczone poniżej aplikacje: KLIK. Log notuje brak SP1 + IE9 dla Windows 7 oraz wersje programów:

 

64bit- Professional  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{0141D498-16DA-4221-A529-1D7A64BE8B05}" = OpenOffice.org 3.3

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.3)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE) ----> sprawdź wersję

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox) ----> już jest najnowsza

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007 ----> doinstaluj pakiet SP3

"Mozilla Firefox 15.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 15.0.1 (x86 pl)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Poprawa w działaniu systemu i menadżera nastąpiła po ponownym uruchomieniu. Akamai rzeczywiście nie odinstalowałem, ale już go nie mam.

OLT już posprzątany, przywracanie systemu też wyczyszczone.

Ok więc aplikacje zaktualizuję. Z Windowsem po niektórych aktualizacjach miałem więcej problemów niż pożytku.

Czy może jest lista aktualizacji, które nie powodują problemów w pracy innych aplikacji i samego Win7??

Bardzo dziękuję za udzieloną pomoc :D Dziękuję za poprawienie tematu :)

życzę hojnych datacji, tak fajny serwis powinien przecież trwać :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Ok więc aplikacje zaktualizuję. Z Windowsem po niektórych aktualizacjach miałem więcej problemów niż pożytku.

 

Konkretnie?

 

 

Czy może jest lista aktualizacji, które nie powodują problemów w pracy innych aplikacji i samego Win7??

 

Nic mi o tym nie wiadomo. Zresztą problemy aktualizacyjne mogą być unikatowe dla danego systemu, wynikać z określonych defektów w tym systemie, bądź układu zainstalowanych aplikacji i osprzętowania. Nie można przewidzieć takich rzeczy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Miałem listę aktualizacji powodujących błędy, ale w wakacje dałem sobie spokój z ich instalowaniem i weryfikacja.

Może chodzi o sprzęt, pamiętam że po niektórych często miałem blue screeny związane z kartą graficzna lub płytą główną.

Sprzęt lądował w serwisie, gdzie robili format i wszystko działało poprawnie. Ja instalowałem potrzebny soft, następnie aktualizacje i znów to samo. Serwis doradził by nie aktualizować windowsa.

Sprzęt:

płyta ASUS P6T

procesor i7 X980

ram GEIL 12BG

dyski WDC WD 320ABYS

karta graficzna Quadro FX 4500

Plus do tego cała masa programów do grafika CAD 3D i raster 2D,

Już w to nie wnikam od czasu zaprzestania aktualizacji win7, wszystko działa stabilnie.

Poza infekcjami.

Na kompie w domu cały czas wszystko aktualizuje i działa poprawnie, no ale to tylko zwykły domowy desktop.

Ale się rozpisałem :mellow:. Jeszcze raz dziękuję za pomoc picasso, wątek uważam za zamknięty. :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...