Skocz do zawartości

Niepodpisany sterownik


slawek481

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :) Jest to właściwie kontynuacja tematu stąd: https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1068-sygnal-bios/ gdyż tamten problem poniekąd również dotyczy sterowników. Jako że tamten problem nadal pozostaje nierozwiązany, postanowiłem pójść tropem problemów ze sterownikami. Przypadkiem trafiłem na tutorial @Flaviusa o diagnostyce BSoD, a dokladniej o narzedziu verifier.exe . Postanowiłem go użyć. Efekt jest taki, że wyskoczył BSoD po restarcie systemu, niestety zrzut pamięci się nie zapisał. Zaraz sprowokuję go po raz drugi i zapiszę sobie kody 0x...

 

 

 

EDIT:

 

Oto kody:

 

0x0000001E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80002C84E36, 0x000000000000000, 0x0000000000000000)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

diagnostyce BSoD, a dokladniej o narzedziu verifier.exe . Postanowiłem go użyć. Efekt jest taki, że wyskoczył BSoD po restarcie systemu, niestety zrzut pamięci się nie zapisał.

Na ogół jest spowodowanie niewłaściwym ustawieniem pliku wymiany.Użyj DumConfigurator by skonfigurować plik wymiany lub po prostu przywróć ustawienia domyślne.

 

EDIT:

 

Oto kody:

 

0x0000001E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80002C84E36, 0x000000000000000, 0x0000000000000000)

 

Żadnego pliku nie wywaliło? Z tego co czytałem to może być zarówno problem z jakimś sterownikiem jak i czysto sprzetowym...

http://0x0000001e.com/

Odnośnik do komentarza

Nie zmieniałem ustawień pliku wymiany. Mam zaznaczone "Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków".

 

 

 

Żadnego pliku nie wywaliło? Z tego co czytałem to może być zarówno problem z jakimś sterownikiem jak i czysto sprzetowym...

 

Bez pliku. Ani w C:\Windows ani w C:\Windows\Minidump. O tym, że to może być problem sprzętowy, to wiem, @Tyrol mi to mówił w wątku w Hardware, ale robiłem testy głównych podejrzanych - procesora i karty graficznej i żadnych błędów nie znaleziono.

Odnośnik do komentarza

Raport z loga sugeruje poważne problemy z zarządzaniu energią przez płytę główną

 

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Nie powiodło się sprawdzenie poprawności obiektu ACPI _PSD

Istnieje problem dotyczący definicji obiektu ACPI _PSD na tym komputerze. Zainstalowanie najnowszego oprogramowania układowego systemu (BIOS) może rozwiązać ten problem.

Grupa 0

Indeks 0

Możliwości platformy dotyczące zarządzania energią:Nie powiodło się sprawdzenie poprawności obiektu ACPI _PSD

Istnieje problem dotyczący definicji obiektu ACPI _PSD na tym komputerze. Zainstalowanie najnowszego oprogramowania układowego systemu (BIOS) może rozwiązać ten problem.

Grupa 0

Indeks 1

 

Te błędy są poważne.Normalnie w takich sytuacjach jak komunikat mówi zaleca się aktualizację BIOS...ale u ciebie raczej nie przejdzie bo jak sprawdzałem w sieci najnowsza wersja BIOSa dla twojej płyty jest sprzed dwóch lat...

Odnośnik do komentarza

A czy jest możliwość, że te problemy z tamtego wątku z Hardware, mają tę samą przyczynę co jest tutaj? I czy na 100% downgrade na Viste lub XP rozwiaze problem?

 

 

 

 

A architektura? Na 32 bitach nie mialem zadnych problemow...

 

 

To chyba są dwa oddzielne problemy.Tutaj wykryty to problem kompatbilności płyty głównej z Windows 7 ( też się objawia BSOD -ami lub zwiechami komputera). Moja porada =ponieważ w praktyce tu jest problem i z płytą i kartą grafiki - jakoś nie bardzo wierzę w trwałość tamtego rozwiązania z problemem z kartą - komunikaty BIOSa są nieomylne nawet jesli one dotyczą tylko jednej gry, to na twoim miejscu bym się wogóle zdecydował na wymianę całego komputera a tego oddał komuś mniej wymagającego.Co do zmiany architektury systemu to nie wiem czy to pomoże -jak chcesz to eksperymentuj....

Jest duża szansa że downgrade do XP rozwiąże problem z płytą...z Win 7 32bit raczej niewielka...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...