Skocz do zawartości

Odblokowanie portów utorrent ZTE ZXV10 W300 neo


Stalker44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni próbuję odblokować porty dla utorrenta. Bezskutecznie, załączam screeny moich dokonań. Cały czas w utorrencie mam napisane - port zamknięty. Próbowałem nawet powyłączać wszystkie zapory, itp. na routerze, nic. Mam zmienne IP (neostrada), przy blokowaniu wpisywałem zawsze po prostu bierzące, można to otworzyć dla wszystkich? Proszę o pomoc.

 

PS. Zdaje sobie sprawę, że podobny temat był już nawet na tym forum. Przeczytałem dziesiątki podobnych i nie potrafię rozwiązać swojego problemu.

post-8063-0-85031100-1350145845_thumb.jpg

post-8063-0-03247900-1350145857_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć,

Nie przekierowuj portów na zwenętrzne IP! Nie w to co potrzeba wlazłeś. Przekierowanie polega na tym, że zewnętrzny IP ma wszystkie porty otwarte, a NAT ma to do siebie rozdziela net w puli adresów prywatnych. Dlatego należy przekierować porty z zewnętrznego ip na konkretny IP prywatny. Jak masz więcej komputerów do każdemu na sztywno przydziel IP i dla każdego klienta torrentów zapisz inne porty i w routerze robisz przekierowanie. Tu masz instrukcję: http://www.orange.pl/kid,4002313851,id,4002317473,title,ZTE-ZXV10-W300-przekierowanie-portow,helparticle.html

Odnośnik do komentarza

Widzisz, nie masz podstawowej wiedzy o topologii sieci zbudowanej na protokole TCP/IP.

Od Orange dostajesz publiczny IP - na obrazku to 83.6.47.131. W Orange neostradzie jest tak, że IP dostajesz pierwsze wolne jakie wtedy mają dlatego z każdym połączeniem z tym czymś będziesz miał inny publiczny IP. Z tym nic się zrobić nie da. Tak ma być i już. To zresztą Tobie w niczym nie przeszkadza. Ty zarządzasz swoimi prywatnymi adresami IP, które przydziela Ci Twój router. Router to urządzenie łączące sieci - w Twoim przypadku sieć Internet i Twoją wewnętrzną domową. Dlatego w oknie w którym wpisałeś 83.6.47.131 to tego wpisywać nie wolno! Można tu tylko wpisać adres ip z sieci lokalnej np: 192.168.1.2 z tym, że musi to być adres Twojego komputera! Na obrazkach w orange jest to dobrze pokazane! Ustaw w swoim komputerze IP nie z DHCP routera ale wpisz mu adres ip na stałe np. 192.168.1.2 i przekierowanie portów ustaw w routerze na ten właśnie adres IP. Masz tak zrobić dlaetego, że DHCP może Ci przydzielić raz jeden adres a raz zupełnie inny. Jak wpiszesz na stałe to będziesz miał na stałe, tylko najlepiej wpisz jakiś wyższy np. 192.168.1.55 żeby nie było potem żadnego konfliktu adresów.

 

W skrócie: nie działa dlatego, że przekierowaniu wpisujesz publiczny IP - tego nie wolno robić bo to nie ma prawa działać.

 

Poczytaj trochę o sieciach (co to jest sieć publiczna i prywatna itd) - przyda się. Nie podam Ci niestety żadnego adresu poradnika, gdyż podstawy sieci zgłębiałem z 15 lat temu, ale coś poszukaj. Mogę Ci podać coś takiego: http://www.purepc.pl/inne/domowa_siec_komputerowa_budowa_i_konfiguracja_poradnik - może do czegoś się przyda.

Odnośnik do komentarza

W routerze ustawiasz to co wcześniej ustawiłeś źle. Tylko tyle. IP swojego kompuitera ustawiasz w swoim komputerze. Opis masz tu http://www.purepc.pl/inne/domowa_siec_komputerowa_budowa_i_konfiguracja_poradnik?page=0%2C16 Dojdź do obrazka: Właściwości: Protokół internetowy w wresji 4 (TCP/IPv4) a tam wpisujesz: Użyj następującego adrsu ip: 192.168.1.55, Maska podsieci 255.255.255.0, Brama domyślna: 192.168.1.1. Użyj następujących adresów DNS: w pierwszym oknie wpisujesz 192.168.1.1 a drugim nic, wewntualnie wpisujesz dwa publiczne adresy DNS np. 8.8.8.8. i 8.8.4.4 lub cokolwiek innego, mogą być te od Oranga: 194.204.152.34 i P 194.204.159.1. Naciskasz ok i tyle. Będzie grać

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...