Skocz do zawartości

Długi start systemu, restart przy uruchamianiu Trybu awaryjnego


slayne

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępnie przejrzałam log z Process Monitor, ale niezbyt dokładnie. Nic mi się w związku z tym nie nasuwa. Będę to jeszcze dręczyć.

 

Obiektów WMI w Perfmonie dalej brak. I nadal są jakieś liczniki oznakowane liczbami.

 

1. W kwestii brakujących Obiektów WMI: co ciekawe, całkiem przypadkowo odkryłam na jednej z moich maszyn wirtualnych ten sam defekt co u Ciebie :lol:. Porównałam sobie dwie maszyny wirtualne i wyszła mi różnica w braku wartości First... LastCounter w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WmiApRpl\Performance

 

Do porównania pozycje w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib\ID językowe

 

wmiadaptercounter.th.gif

 

Nie sugeruj się tu widzialnymi liczbami. U Ciebie numerowanie liczników jest inne i masz szerszą pulę obiektów WMI. To co należy zrobić, to przerejestrować widzialny tu plik C:\WINDOWS\System32\Wbem\wmiaprpl.dll komendą:

 

regsvr32 wmiaprpl.dll

 

Natychmiast po rejestracji wyżej wymieniony klucz WmiApRpl się uzupełnił o brakujące wartości, a w Perfmonie pojawiły się na liście "Obiekty WMI". Tylko, że sprawa jest tego rodzaju, że tu już wykonywaliśmy rekursywną rejestrację plików WMI, mam przecież odpowiedź z batcha, że plik był przerejestrowany pomyślnie:

 

C:\WINDOWS\system32\wbem>RegSvr32 -s wmiaprpl.dll

 

Ponów jego rejestrację w singlu. Połącz to z re-synchronizacją tabeli liczników WMI z kluczami Performance poleceniami (bardziej szczegółowe info w KB266416):

 

winmgmt /clearadap

winmgmt /resyncperf

 

 

2. W kwestii numerowanych obiektów na liście, bez nazwy: zobacz co się stanie po w/w operacji. Dodatkowo się zastanawiam czy na pewno wykonałeś ten fragment z poprzedniego artykułu:

 

Re-add the extensible counters

You must re-add the extensible counters from the list of services. Before you do this, you must identify the .ini file that is used to load the counters:

 

1. Open a Command Prompt window.

2. At the command prompt, type cd %Systemroot%\System32, and then press ENTER.

3. At the command prompt, type findstr drivername *.ini, and then press ENTER.

4. Note the name of the .ini file for each drivername in the list.

5. At the command prompt, type the following command, and then press ENTER:

lodctr

6. Repeat step 5 for each .ini file in the list.

7. Restart your computer.

 

Czyli dla każdego pliku NAZWA.INI zwróconego komendą findstr drivername *.ini wykonać po kolei komendę lodctr /R:NAZWA.INI.

 

 

Po punktach 1+2 pełny restart systemu. Zdaj mi relację co się dzieje po tych operacjach.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.10.2010 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...