Skocz do zawartości

Ukash zablokował mi komputer oraz stworzył konto administratora


Rekomendowane odpowiedzi

WitamJestem tu nowy i troche niedoświadczony a mój problem to zainstalował mi sie ukash.najpierw użyłem combofix potem poprawiłem ccleaner lecz nic to nie pomogło.w trybie awaryjnym z połączeniem internetowym nie moge zalogować sie na swoje konto norbiimarzena bo zaraz blokuje mi ukash.wchodze na konto administratora i jest ok lecz wszystkie zrobione operacje nie działają na tego ukasha.przeskanowałem programem otl i jeżeli mógł by mi pomóc to udostępniam raporty.Prosze o pomoc.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ukash zablokował mi komputer oraz stworzył konto administratora

 

Nie, konto Administrator jest prawidłowym kontem wbudowanym w system, obecnym na każdym XP. Domyślnie, jeśli istnienie choć jedno normalne konto użytkownika, konto Administrator nie jest widoczne na liście logowania w Trybie normalnym i ujawnia się tylko w Trybie awaryjnym.

 

 

w trybie awaryjnym z połączeniem internetowym nie moge zalogować sie na swoje konto norbiimarzena bo zaraz blokuje mi ukash.wchodze na konto administratora i jest ok lecz wszystkie zrobione operacje nie działają

 

I właśnie, logi zrobione z poziomu nieprawidłowego konta, czyli owego wbudowanego w system Administratora a nie konta użytkownika:

 

Computer Name: NORBI-IYVZXZI2M | User Name: Administrator | Logged in as Administrator.

 

Konta mają zupełnie inne rejestry i foldery, a jeśli infekcja działa po stronie tylko jednego konta, jest niewidzialna z poziomu innych kont. Logi z OTL tu dostarczone bezużyteczne, nie pokazują infekcji. Proszę zastartować do Trybu awaryjnego z obsługą Wiersza poleceń, zalogować się na właściwe konto, z linii komend uruchomić OTL w celu stworzenia nowych logów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\msconfig.dat
C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\msconfig.ini
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\1FE7184FD1F265D100A11FE677CFCBA2
C:\Recycle.Bin
C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\1ierm8am.default\extensions\{d40b90b4-d3b1-4d6b-a5d7-dc041c1b76c0}
C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\1ierm8am.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com
C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\1ierm8am.default\searchplugins\MyStart Search.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"4Y3Y0C3AUF7XWE6VBZZTLQZ"=-
"hunizeakezif"=-
"zb3fuz47"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]
"ProxyServer"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks]
"{08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85}"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{CFF4DB9B-135F-47c0-9269-B4C6572FD61A}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
:Services
catchme
A2DDA
1a94389d74f50f1d
10d8f9496b39cf96
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany, blokada zniknie i już następne operacje prowadź z poziomu Trybu normalnego Windows:

 

2. Usuń adware:

- Przez Panel sterowania odinstaluj AVG Security Toolbar.

- Otwórz Google Chrome i w zarządzaniu wyszukiwarkami przestaw domyślną z Search the web (Babylon) na Google, po tym Search the web (Babylon) usuń z listy.

- Zresetuj plik preferencji Firefox. Zamknij przeglądarkę (nie może być uruchomiona) i na Pulpit przenieś poniższy plik:

 

C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\1ierm8am.default\prefs.js

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania AdwCleaner z punktu 3.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podałeś mi niewłaściwy log z AdwCleaner. Mi chodzi o log z wynikami usuwania, czyli C:\AdwCleaner[s1].txt. Podmień w poście powyżej załączniki.

 

 

odnośnie babylon nie moge tego usunąć poniewaz kiedyś już próbowałem i troche namieszałem

 

Tu chodziło tylko o zmianę domyślnej wyszukiwarki Babylon w opcjach Google Chrome. Była to bardzo prosta operacja, która nic nie powinna uszkodzić. Niemniej w aktualnym logu OTL nie widzę już tego, domyślną wyszukiwarką jest Google, co wskazuje na jedno z dwóch: albo sam to ustawiłeś, albo zrobił to AdwCleaner. Natomiast w Google Chrome jest nadal wtyczka Babylon i to jest cięższe do edycji:

 

CHR - plugin: Babylon ToolBar (Enabled) = C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb\1.7_0\BabylonChromeToolBar.dll

 

Następnie, nie wygląda na to że wykonałeś to:

 

- Zresetuj plik preferencji Firefox. Zamknij przeglądarkę (nie może być uruchomiona) i na Pulpit przenieś poniższy plik:

 

C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\1ierm8am.default\prefs.js

 

Firefox nadal zabrudzony adware, a na Pulpicie stworzyłeś ... skrót do tego pliku:

 

[2012-10-10 17:11:55 | 000,001,324 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Pulpit\Skrót do prefs.js.lnk

 

 

1. Firefox: Powtarzaj operację resetu preferencji. Zamknij Firefox (nie może być w procesach), następnie całkowicie przenieś na Pulpit plik:

 

C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\1ierm8am.default\prefs.js

 

Następnie uruchom ponownie przeglądarkę, a stworzy ona nowy czysty prefs.js.

 

2. Internet Explorer: AdwCleaner uszkodził dostawców wyszukiwania. Rekonstrukcja. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
@="Live Search"
"DisplayName"="@ieframe.dll,-12512"
"URL"="http://search.live.com/results.aspx?q={searchTerms}&src={referrer:source?}"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
"DownloadRetries"=dword:00000000
"DownloadUpdates"=dword:00000001
"Version"=dword:00000002
"UpgradeTime"=hex:a0,07,fa,8f,d5,96,cd,01
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
"SuggestionsURLFallback"="http://api.bing.com/qsml.aspx?query={searchTerms}&maxwidth={ie:maxWidth}&rowheight={ie:rowHeight}&sectionHeight={ie:sectionHeight}&FORM=IE8SSC&market={language}"
"FaviconURLFallback"="http://www.bing.com/favicon.ico"
"URL"="http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&src=IE-SearchBox&FORM=IE8SRC"
"FaviconPath"="C:\\Documents and Settings\\norbi i mrzena\\Ustawienia lokalne\\Dane aplikacji\\Microsoft\\Internet Explorer\\Services\\search_{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}.ico"
"DisplayName"="Bing"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"ROC_ROC_NT"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

3. Google Chrome: wycinanie wtyczki Babylon jest bardziej finezyjne i wymaga bezpośredniej edycji pliku Preferences przeglądarki, a skoro miałeś już problem z tak banalną sprawą jak opcje przeglądarki, to już wolę to zedytować za Ciebie. Zamknij Google Chrome, skopiuj na Pulpit ten plik:

 

C:\Documents and Settings\norbi i mrzena\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Plik spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj mi link do tego.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
9.11.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...