Skocz do zawartości

Nagły upadek systemu, brak sterowników, internetu, konsoli odzyskiwania


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa jest powazna, pisze teraz z mojego drugiego komputera na ktorym mam internet. Otoz mam komputer stacjonarny na ktorym nagle po wlaczeniu wiele sie zmienilo.

Po pierwsze co zauwazylem to kompozycja systemu nie ma kompozycji, mam na mysli tutaj ze po prostu pasek startu i wszystkie inne paski wokol np folderow sa takie biale, na pewno znacie ta kompozycje z xp badz ze starszych systemow . Gdy wchodze w opcje zeby to zmienic(pulpit-ppm) to kompozycje Aero sa na szaro tak jakby niewidoczne. Wiec nie mam mozliwosci przywrocenia tego.

Po drugie nie dziala internet, nie wykrywa mi karty sieciowej wifi ktora mam podlaczona pod usb.

Nie dziala dzwiek, sluchawki a nawet nie wykrywa zadnych urzadzen z dzwiekiem.

Myszka na szczescie ze sterownikiem dziala i klawiatura.

Gdy chce wejscc w odzyskiwanie systemu, tj ochrona systemu czyli przywracanie to wyskakuje blad cytuje:

"Wystapil nieoczekiwany blad na stronie wlasciwosci:

Uslug Kopiowania woluminow w tle uzywana przez funkcje przywracania systemu nie dziala. Aby uzyskac wiecej informacji zobacz dziennik zdarzen (0x81000202).

 

Zamknij strone wlasciwosci i sprobuj ponownie."

 

Probowalem wejsc w ten dziennik ale blad znowu taki sam cytuje:

"Usluga dziennik zdarzen jest niedostepna. Upewnij sie ze usluga ta jest uruchomiona"

 

Gdy wchodze w services.msc czyli uslugi to 90% uslug jest wylaczonych reszta automatyczna.

 

Nie wiem co robic. Jestem na studiach w innym miescie i nie mam tutaj ze soba plytki od systemu ani nawet sterownikow. Wiec format odpada.

Skanowalem system dr.webem z baza dana z przed roku i znalazlo mi 2 jakies trojany typu dll nazwa cos typu berserker, dokladnie niestety nie powiem ale moze to pomoze, bo ktos bedzie kojarzyl.

 

Moj system to Windows 7 Home premium, oryginalny. Z service packiem i aktualizacjami. Ogolnie bardzo dobry i pozadny komputer.

 

Aktualnie skanuje system Combofixem zaktualizowanym dnia dzisiejszego. Mam pendrive wiec bede przesylal logi.

 

Problem jest dziwny bo nic nie sciagalem podejrzanego. Jestem doswiadczonym uzytkownikiem studiuje informatyke wiec wiem o co biega, problem ten pojawil sie z nikad i nie mam pojecia czym to bylo spowodowane. System mialem zabezpieczony Microsoft Essentialem.

 

Kopie zapasowa niestety nie zrobilem, teraz zaluje.

 

Dyski na szczescie dzialaja, posiadam dane na moich 3 dyskach.

 

Teraz wrzuce logi w zalacznikach z ComboFix, OTL i security check - bo w takiej kolejnosci je robilem.

 

Pozdrawiam i jezeli problem zostanie naprawiony jestem w stanie zaplacic za pomoc lub na terenie Szczecina zaproponowac cos innego w postaci flaszki itp. Zdaje sobie sprawe ze moglbym isc z tym komputerem do serwisu lecz mieszkam dosyc daleko i nie mam za bardzo takiej mozliwosci. Brak transportu stad ta moja propozycja.

 

Licze wiec na Twoja pomoc i zaznaczam ze jestem od tej pory otwarty na wspolprace w celu przyspieszenia rozwiazania problemu wiec jezeli sa jakies pytania to pytac, siedze obok tego komputera wiec wszysto moge posprawdzac a na laptopie napisac odpowiedz.

ComboFix.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

checkup.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oznak infekcji brak. Jedziemy do działu Windows 7.

 

 

Aktualnie skanuje system Combofixem zaktualizowanym dnia dzisiejszego. Mam pendrive wiec bede przesylal logi.

 

Podkreślam z mocą, to nie jest zwyczajny skaner i nie uruchamia się tego nie mając pojęcia gdzie jest usterka: KLIK. Tu nic z jego uruchomienia nie przyszło.

 

 

Gdy wchodze w services.msc czyli uslugi to 90% uslug jest wylaczonych reszta automatyczna.

 

I to jest pewnie przyczyna usterek = wyłączone krytyczne usługi systemowe.

 

1. Pobierz i rozpakuj plik z domyślnymi wartościami usług: KLIK (Default W7 Home Premium 64 SP1 Start v1.00.zip). Wejdź w Tryb awaryjny Windows, z prawokliku na wypakowany plik REG wybierz Scal i zatwierdź import do rejestru. Zresetuj system.

 

2. Jeśli w/w nie pomoże: F8 > Napraw komputer > Przywracanie systemu > czy są punkty Przywracania systemu datowane wcześniej niż wystąpienie problemu?

 

 


PS. Gdy się wykaraskasz z problemu podstawowego, jeszcze te czynności do wdrożenia:

 

1. System jest wykrywany w dziwny sposób jako Service Pack 3 (nie istnieje taki twór dla Windows 7):

 

64bit- Home Premium Edition Service Pack 3 (Version = 6.1.7601) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

 

Skoryguj status Service Pack z SP3 do SP1. Przy okazji jeszcze poprawka na adware v9 w konfiguracji IE. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows]
"CSDVersion"=dword:00000100
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Z prawokliku na plik wybierz Scal i potwierdź import do rejestru. Zresetuj system. Potwierdź w Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System, że wyświetla się SP1 a nie SP3.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware HyperCam Toolbar, QuickStores-Toolbar 1.1.0, V9 HomeTool.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ze tez dla Ciebie to tak latwo zrozumiale.. :)

 

Na razie gdy probujac wejsc w tryb awaryjny wywalilo mi blad z dyskiem wcisnalem wskazane mi ctrl alt delete i teraz jade na narzedziu do naprawy systemu podczas uruchomieniu, do awaryjnego trybu nie moglem wejsc. Przywraca mi aktualnie system i jakos naprawia.

 

Chwila prawdy... jest dziala... nie musialem tego pliku wgrywac..

Dzieki wielkie.

 

Swoja droga jaki sposob zabezpieczenia sie przed jeszcze takim innym razem polecasz? Kopia zapasowa odpada bo nie mam tyle miejsca na dysku, ale np czy jest jakis sposob zapisu przywracania systemu w formie pliku na pendrive?

Nie chce juz wiecej miec takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Chwila prawdy... jest dziala... nie musialem tego pliku wgrywac..

 

No tak, a co z FIX.REG korygującym status Service Pack + deinstalacją adware?

 

 

Swoja droga jaki sposob zabezpieczenia sie przed jeszcze takim innym razem polecasz? Kopia zapasowa odpada bo nie mam tyle miejsca na dysku, ale np czy jest jakis sposob zapisu przywracania systemu w formie pliku na pendrive?

 

Nie, Przywracanie systemu jest zbyt skomplikowanym mechanizmem (cieniowanie woluminu), by się dało to "wyizolować" do pliku na pendrive. Przywracanie systemu zostawić po Bożemu, niech zrzuca sobie punkty zgodnie z planem. Przywracanie systemu jest dostępne z poziomu niezaładowanego Windows (omawiana opcja F8 > Napraw komputer lub to samo z płyty instalacyjnej DVD).

 

 

PS. I na sam koniec odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix. Klawisz z flagą Windows+R i w Uruchom wklej komendę:

 

L:\ComboFix.exe /uninstall

 

.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowane adware, poprawne wyswietlanie service pack 1

 

Komenda

L:\ComboFix.exe /uninstall

nie działa, probowałem każda litere mojego dysku czyli C D E

 

Combofixy a raczej jego pliki mam porozwalane na prawie kazdym dysku. A skanowalem komputer z pendrive tym combofixem i gdy wpisuje ta komende z literą K(pendrive) to chce mi on wlaczyc ten program niz odinstalowac

Odnośnik do komentarza
Komenda

L:\ComboFix.exe /uninstall

nie działa, probowałem każda litere mojego dysku czyli C D E

 

Ścieżkę ComboFix brałam z Twojego loga ComboFix:

 

ComboFix 12-10-08.01 - seba 2012-10-08  16:55:35.2.6 - x64

Microsoft Windows 7 Home Premium 6.1.7601.3.1250.48.1045.18.4094.3155 [GMT 2:00]

Uruchomiony z: L:\ComboFix.exe

 

Skoro nie ma go już tam (lub dysk przenośny uległ przemapowaniu), po prostu pobierz narzędzie ponownie na Pulpit i wywołaj komendę:

 

C:\Users\seba\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

Deinstalacja w początkowej fazie wygląda jak uruchomienie tradycyjne programu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...