Skocz do zawartości

V9 w Firefoxie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Prosiłbym o pomoc w pozbyciu się tej uciążliwej, tytułowej wyszukiwarki. Wczoraj usuwałem Babylona za pomocą AdwCleanera i mam od niego spokój (chyba nic nie zostało?), a V9 nie zostało usunięte. Jak wrzucam stronę startową FF i wpisuję coś w wyszukiwarkę, to zaraz pojawia się wyszukiwarka V9 z wynikami. Ten V9 to b.stara sprawa. Spojrzałem do about:config i tam nie ma nic z v9.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałeś kiedyś skorzystać z wyszukiwarki?

 

Tamte metody nie pomogły.AdwCleanerem 2 dni temu usunąłem Babylona, a v9 nie ruszył,. Usuwanie skrótu jednak nic nie dało. Poza tym poprzez Start>Mozilla Firefox>Właściwości>Skrót sprawdziłem Element docelowy, ale tam jest tylko to:

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Logi OTL podałem wczoraj, a dzisiaj jeszcze raz skanowałem, ale tym razem ustawiłem skanowanie na dłuższy okres niż 30 dni, bo ten v9 zainstalował mi się w lutym. Wtedy odinstalowałem go w Panelu sterowania, no ale się ostał. Nie daję na razie tych dłuższych logów, ponieważ nie wiem, czy eksperci uznają to za potrzebne.

Odnośnik do komentarza

january

 

Proszę nie podsuwać innych tematów, sprawy rozwiązuje się tu indywidualnie. Przypomnę zasady działu (KLIK / KLIK) i ustęp "Zarzucić całkowicie wzornictwo na innych tematach. Są to wystąpienia unikatowe.".

 

 

mingus

 

dziś po otwarciu strony startowej Mozilli znowu widzę to draństwo v9

 

Z jakiego skrótu uruchamiasz Firefox: czy jest to skrót na Pasku zadań, w Menu Start czy na Pulpicie?

 

 

AdwCleanerem 2 dni temu usunąłem Babylona, a v9 nie ruszył

 

Na AdwCleaner nie licz, w ogóle nie adresuje adware v9.

 

 

Logi OTL podałem wczoraj, a dzisiaj jeszcze raz skanowałem, ale tym razem ustawiłem skanowanie na dłuższy okres niż 30 dni, bo ten v9 zainstalował mi się w lutym.

 

Ten skan nie ma żadnego znaczenia pod kątem ujawniania preferencji w przeglądarkach.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam. FF uruchamiam ze skrótu na Pasku zadań. Nie wiem, czy moje logi nie są zafałszowane? Miałem w trakcie skanowania OTL-em "na pokładzie" Active ISO Burner (w tej chwili dowiedziałem się na Waszej stronie o takiej zależności). Co prawda 2 dni temu usunąłem przez SPDTinst-v sterownik ( wykrył go TDDS KIller), ale dopiero przed chwilą odinstalowałem Active ISO Burner.

Odnośnik do komentarza

mingus, zostaw już ten OTL w spokoju. Nie, logi nie są zafałszowane. Emulatory napędów wirtualnych grają rolę przy innym skanie, czyli pod kątem rootkitów (GMER i podobne), a nie OTL. Masz to wszystko wyłożone w ogłoszeniach i nie wiem skąd pomysły na temat OTL.

 

 

FF uruchamiam ze skrótu na Pasku zadań.

 

1. Czy usuwając skróty programu na pewno usunąłeś wszystkie? Skasuj skróty wszystkich przeglądarek (nie tylko Firefox) z Pulpitu, Paska zadań i Menu Start. W wybranym miejscu zrób nowy skrót. Jeśli to nie przyniesie rezultatów:

 

1. Zrób skan dostosowany OTL. Uruchom program, wszystkie opcje ustaw na Brak + wyszukiwanie plików na Żadne, w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

hklm\software\clients\startmenuinternet|command /rs
hklm\software\clients\startmenuinternet|command /64 /rs

 

Klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Upewnij się, że masz włączone wszystkie opcje widoku w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Następnie skopiuj na Pulpit plik preferencji Firefox:

 

C:\Users\robert\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\r1hzh6tm.default\prefs.js

 

Zapakuj go do ZIP, shostuj gdzieś i prześlij mi link do analizy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszedłem do profile managera Firefoxa i po usunięciu profilu "default" utworzyłem nowy. Pal licho rozszerzenia, byle nie patrzyć na to denerwujące v9.

Wielkie dzięki picasso za poświęcony czas i pomoc. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy (o ile ktoś o "nietechnicznym"umyśle potrafi w ogóle to ocenić). Będę Was czytał i przyswajał sobie wiedzę na miarę swoich możliwości. Temat oczywiście do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...