Skocz do zawartości

Problemik z wiruskiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Moja maszyna została niedawno zaatakowana przez Ukasha, do usunięcie użylem Combofixa, który poradził sobie z owym szkodnikiem, to też nie podejmowałem żadnych innych działań. Kilka dni temu antywir wyczuł jakiegoś trojana przepusciłem skan i nie jestem własnie pewien czy to do końca podziałało bo wydaje mi sie, że maszyna lekko sie muli, dlatego też zwracam sie do was z prośbą o pomoc. Proszę o przeanalizowanie sytuacji i rady co tu dalej począć (o ile trzeba coś wogóle poczynać). Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wg OTL brak oznak czynnej infekcji, po UKASH został tylko szczątek w postaci pliku msconfig.ini. Doczyść to sobie. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\D & S\Administrator\Dane aplikacji\msconfig.ini
 
:OTL
O4 - HKLM..\Run: [Regedit32] C:\WINDOWS\system32\regedit.exe File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\TMP\catchme.sys -- (catchme)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\160d8.sys -- (160d8)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Logów nie muszę oglądać.

 

 

Moja maszyna została niedawno zaatakowana przez Ukasha, do usunięcie użylem Combofixa, który poradził sobie z owym szkodnikiem, to też nie podejmowałem żadnych innych działań. Kilka dni temu antywir wyczuł jakiegoś trojana przepusciłem skan

 

Przedstaw: log który utworzył wtedy ComboFix (nie uruchamiaj narzędzia ponownie) + wyniki ze skanera.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie podałeś wyników skanera ("antywir wyczuł jakiegoś trojana"). ComboFix omyłkowo skasował także i prawdziwy msconfig:

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((   Usunięto   )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.

.

c:\windows\system32\msconfig.exe

 

Jest to wynik posługiwania się sztucznie przerobionym Windows, w którym ze względu na wycinanie komponentów przesunięto msconfig do niestandardowej ścieżki. ComboFix bierze pod uwagę tylko i wyłącznie parametry normalnych Windows, a nie modyfikowanych.

 

1. Przywróć ów msconfig na miejsce. Otwórz Notaynik i wklej w nim:

 

DeQuarantine::
C:\Qoobox\Quarantine\C\Windows\system32\msconfig.exe.vir
 
Quit::

 

Plik zapisz pod nazwą CFScript.txt. Przeciągnij go i upuść na ikonę ComboFixa.

 

cfscript.gif

 

2. Odinstaluj ComboFix, co wyczyści też foldery Przywracania systemu. Start > Uruchom > wklej komendę:

 

D:\ComboFix.exe /uninstall

 

Przez SHIFT+DEL skasuj folder D:\_OTL i OTL jako jaki.

 

3. Zaktualizuj Adobe, Java i Skype: KLIK. Wersje notowane aktualnie w Twoim systemie:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{24D753CA-6AE9-4E30-8F5F-EFC93E08BF3D}" = Skype™ 4.0

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216014FF}" = Java™ 6 Update 14

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A91000000001}" = Adobe Reader 9.1 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin (wtyczka dla Firefox)

 

Sumatycznie: cały zestaw do deinstalacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...