Skocz do zawartości

Problemy z Zaporą, Centrum, Paskiem zadań, menu Nowy


komar1993

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W głównym kluczu explorer nic się nie zmieniło ale w przeciwieństwie do kluczów znajdujących się w środku mam możliwość zaznaczenia uprawnień dla pełnej kontroli i odczycie,uprawnienia specjalnie są zablokowane.

Stronę wcześniej pokazałem to na zdjęciu razem z białym polem.Wykonałem ręczną zmianę dla klucza dla całego klucza explorer i pozostałe klucze klucze się najwyraźniej się odblokowały gdyż na każdym kluczu znajdującym się w kluczu explorer są takie uprawnienia jakie być powinny.

Dla pewności sprawdziłem czy w SystemLook są zablokowane klucze i według niego nie są za chwilę prześle loga

Odnośnik do komentarza
W głównym kluczu explorer nic się nie zmieniło ale w przeciwieństwie do kluczów znajdujących się w środku mam możliwość zaznaczenia uprawnień dla pełnej kontroli i odczycie,uprawnienia specjalnie są zablokowane.

 

Opisujesz mi sytuację z widoku podstawowego.

- Klucz Explorer: w karcie Uprawnienia zaznacz tylko opcję "Dziedzicz po obiekcie nadrzędnym ...", ale nie zaznaczaj "Zamień wpisy uprawnienia na wszystkich obiektach podrzędnych ..."

- Podklucze Explorer: Mnie chodzi w uprawnieniach każdego podklucza o przejście do Zaawansowanych i w karcie Właściciel sprawdzenie co tam jest (w razie czego ustawienie Właściciela) + w karcie Uprawnienia zaznaczenie opcji "Dziedzicz po obiekcie nadrzędnym ...".

 

 

Wiec po wdrożeniu komendy i ponownym uruchomieniu systemu dalej jest białe pole.

 

Spróbuj jeszcze przerejestrować silnik Internet Explorer tym skryptem: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
w karcie Uprawnienia zaznacz tylko opcję "Dziedzicz po obiekcie nadrzędnym"

Tak zrobiłem i dzięki temu odblokowały się inne klucze. Po restarcie systemu jest trochę lepiej gdyż w menu nowy pojawiły się wszystkie potrzebne skróty,następnie nie wyskakuje teraz za każdym razem informacja:te "pliki są ukryte", paska zadań nie sprawdziłem ale najprawdopodobniej też działa tak jak należy

Odnośnik do komentarza
Tak zrobiłem i dzięki temu odblokowały się inne klucze. Po restarcie systemu jest trochę lepiej gdyż w menu nowy pojawiły się wszystkie potrzebne skróty,następnie nie wyskakuje teraz za każdym razem informacja:te "pliki są ukryte", paska zadań nie sprawdziłem ale najprawdopodobniej też działa tak jak należy.

 

Tylko się upewnię: klucz Explorer ma uprawnienia jak z mojego obrazka, a każdy z podkluczy Explorer odziedziczył to samo ustawienie? Sprawdziłeś wszystko dokładnie?

 

 

Jeśli chodzi o skrypt to niestety nie działa wyskakuje mi informacja "system nie może odnaleźć określonej ścieżki"

 

Nie wiem o co chodzi. Przedstaw mi zrzut ekranu z tej operacji i błędu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jednak opcje "Zamień wpisy uprawnienia na wszystkich obiektach podrzednych również zaznaczyłem.... czy przez to coś uszkodziłem ? dodam, ze właśnie dzięki tej opcji odblokowały się pozostałe wpisy rejestru w explorer.Porównałem również uprawnienia z twojego obrazka i każdy z podkluczy ma takie samo uprawnienie

czyli takie jakie być powinno

Zdjęcie pokazujące błąd skryptu:

http://imageshack.us...29/44918961.jpg

Odnośnik do komentarza
Jednak opcje "Zamień wpisy uprawnienia na wszystkich obiektach podrzednych również zaznaczyłem.... czy przez to coś uszkodziłem ?

 

Dobrze zostało ustawione.

 

 

Zdjęcie pokazujące błąd skryptu

 

Kojarzy mi się to z:

 

1. Brak pliku C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe. Potwierdź, że istnieje. Jeśli jest na miejscu:

 

2. Brak rozpoznania ścieżek nie będących pełnymi (czyli problem w Zmiennych środowiskowych). Ten skrypt wywołuje komendy "regsvr32 plik" (bez pełnej ścieżki), co powinno działać w systemie z prawidłowo ustawionymi zmiennymi. Spróbuj tego: wstaw plik ie8-rereg.cmd do katalogu C:\WINDOWS\system32 i stamtąd go uruchom.

 

PS. Teraz to mam silne wątpliwości czy mój FIX.BAT się wtedy wykonał... Dawałam wprawdzie pełną ścieżkę na pliki DLL, ale do regsvr32 nie ...

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Plik regsvr32.exe istnieje i jest na swoim miejscu.Wstawiłem plik skryptu do C:\WINDOWS\system32 i po jego uruchomieniu wyskakują te same błedy co wcześniej.

Zastanawiam się aby przeinstalować ie8 wykorzystując ten artykuł http://support.microsoft.com/kb/927177/pl jeżeli uruchomienie powyższego skryptu nie powodzi się...

lecz podczas próby deinstallacji może znowu wyskoczyć błąd o braku dostępu do usłgi instalatora windows..

 

P.S Zastosowałem się do artykułu o instalatorze windows i niestety nic to nie pomogło ponieważ instalator windows dalej nie działa wyskakuje identyczny bład jak wcześniej

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie :)

Sprawdziłem dzisiaj dla ciekawości dziennik zdarzeń i tam w kategorii aplikacje jest sporo błedów na temat usługi WMIadapter treść tego błędu brzmi:

"Otwarcie usługi nie powiodło się".Następnym często występującym błędem jest błąd NetBt w kategorii system i treść tego błędu brzmi:"Zainicjowanie nie powiodło się ponieważ nie można utworzyć sterownika urządzenia"

Odnośnik do komentarza
Plik regsvr32.exe istnieje i jest na swoim miejscu.Wstawiłem plik skryptu do C:\WINDOWS\system32 i po jego uruchomieniu wyskakują te same błedy co wcześniej.

 

Uruchom plik C:\WINDOWS\system32\sysdm.cpl, Zaawansowane > Zmienne środowiskowe > w dolnym oknie Zmienne systemu sprawdź czy widnieje wartość Path, która jest ustawiona na:

 

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem

 

Jeśli Path nie ma, utwórz. Jeśli jest, ale ma inny ciąg, zedytuj.

 

 

Zastosowałem się do artykułu o instalatorze windows i niestety nic to nie pomogło ponieważ instalator windows dalej nie działa wyskakuje identyczny bład jak wcześniej

 

Podaj skan na komponenty Instalatora Windows. Uruchom SystemLook i do skanu wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSIServer /s
 
:filefind
msi.dll
msiexec.exe
msihnd.dll

 

 

w kategorii aplikacje jest sporo błedów na temat usługi WMIadapter treść tego błędu brzmi:

"Otwarcie usługi nie powiodło się".

 

Start > Uruchom > services.msc i sprawdź jaki jest status usługi Karta wydajności WMI. Usługa ta domyślnie ma Typ uruchomienia Ręczny

 

 

Następnym często występującym błędem jest błąd NetBt w kategorii system i treść tego błędu brzmi:"Zainicjowanie nie powiodło się ponieważ nie można utworzyć sterownika urządzenia"

 

Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę resetu sieci:

 

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

 

Zresetuj system.

 

 

Zastanawiam się aby przeinstalować ie8 wykorzystując ten artykuł jeżeli uruchomienie powyższego skryptu nie powodzi się...

 

To może nie pomóc. Skrypt ten zresztą rejestruje nie tylko pliki, które wprowadza instalacja IE8. I nie rozwiązuje to sprawy z błędem skryptu (ten błąd świadczy o czymś dodatkowym).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Cała podana linijka miała taki sam ciąg,ale po niej dodanych było kilka innych ciągów z katalogów c:\program files itd.. które usunełem i zostawiłem tylko ten:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem
ciąg.

 

Po uruchomieniu services.msc wyskakuje białe pole coś podobnego jak w przypadku kont użytkowników.....

Dodałem zdjęcie w załączniku

Jeśli chodzi o SystemLook i instalator windows to log również dodałem do załącznika

Jeśli chodzi o bład z netbt to log z niego ''resetlog'' dodałem do załącznika

Instalator Windows.txt

post-4906-0-61256800-1349896960_thumb.jpg

resetlog.txt

Odnośnik do komentarza

Kolejne podejście z rejestracją plików. Na próbę: Start > Uruchom > cmd i wpisz regsvr32 C:\WINDOWS\system32\vbscript.dll. Co się pokazuje?

 

 

Jeśli chodzi o SystemLook i instalator windows to log również dodałem do załącznika

 

W kluczu Instalatora Windows brakuje podklucza Security, dodatkowo jest jakieś dziwowisko, czyli zablokowany klucz krzaczasty:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSIServer\Ï°;Ï°;]

(Unable to open key)

 

Klucz może być zablokowany z dwóch powodów: uszkodzenie (nazwa krzaczasta) lub uprawnienia. Nie jest wykluczone, że te krzaki to dawny klucz Security, czymś przetrącony. Na początek uruchom regedit i pobierz uprawnienia tego klucza Ï°;Ï°;, sprawdź czy da się je zmanipulować, a klucz Ï°;Ï°; całkowicie po tym usunąć. Jeśli nie będzie się dało nic z tym kluczem zrobić, trzeba będzie użyć całkiem innego narzędzia niż regedit.

 

 

Po uruchomieniu services.msc wyskakuje białe pole coś podobnego jak w przypadku kont użytkowników.....

 

No tak, mogłam to przewidzieć. Pusty aplet kont to i może być wiele innych pustych apletów (także gołe Przywracanie systemu czy wyszukiwarka z pieskiem). Potwierdź Typ uruchomienia usługi okrężnie. Uruchom regedit i wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WmiApSrv

 

Wartość Start powinna być ustawiona na 3 (równa się Ręczny).

 

 

Jeśli chodzi o bład z netbt to log z niego ''resetlog'' dodałem do załącznika

 

Komenda resetowała zazębiający się obszar. Monitoruj czy Dziennik zdarzeń przestał nagrywać błąd ze źródłem NetBT o podawanej wcześniej formule.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przy próbie rejestracji pliku vbscript wyskakuje pozytywny komunikat:"Funkcja.... powiodła się".

Sprawdziłem też ten klucz i dziwna sprawa ale teraz go nie ma....a konkretniej nie ma całego klucza MSIServer szczegóły dodałem w logu o nazwie instalator windows 2.(log z SystemLook)

Wartość start w WmiApsRv jest prawidłowo ustawiona na 3.

Jeśli chodzi o NetBT to nie odnotowałem błędów w dzienniku zdarzeń związanych z nim

instalator windows 2.txt

Odnośnik do komentarza

Wracając do klucza MsiServer to udało mi się go przywrócić komendą msiexec/unreg i msiexec/regserver, ale pomimo tego wyskakuje ten sam błąd:'Nie można uzyskać dostępu do usługi instalator windows''

 

Poniżej zamieściłem log z SystemLook

 

Niestety klucz po następnym restarcie znowu się usunął i komenda regserver już nie pomaga gdyż wyskakuje odmowa dostępu.

Poniżej zamieszczony log jest już nie ważny

 

Udało mi się przywrócić klucz MsiServer, ale klucz nie jest kompletny brakuje wartości security i enum nie potrzebne logi proszę skasować lub pominąć.

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc

Instalator 3.txt

Odnośnik do komentarza
Przy próbie rejestracji pliku vbscript wyskakuje pozytywny komunikat:"Funkcja.... powiodła się".

 

Skoro tak, to przetrenuj ręcznie wszystkie pliki rejestrowane tym skryptem ie8-rereg.cmd plus te z mojego poprzedniego BAT, których nie uwzględnia ie8-rereg.cmd. W cmd wklejaj po kolei:

 

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\actxprxy.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\asctrls.ocx

regsvr32 /i C:\WINDOWS\system32\browseui.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\cdfview.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\comcat.dll

regsvr32 /i /n C:\WINDOWS\system32\comctl32.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\corpol.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\cryptdlg.dll

regsvr32 /i /n C:\WINDOWS\system32\digest.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\dispex.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\dxtmsft.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\dxtrans.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\extmgr.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\hlink.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\ieaksie.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\ieapfltr.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\iedkcs32.dll

regsvr32 /i C:\WINDOWS\system32\ieframe.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\iepeers.dll

regsvr32 /i /n C:\WINDOWS\system32\inetcpl.cpl

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\jscript.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\licmgr10.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\mlang.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\mobsync.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\mscoree.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\msdbg2.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\mshtmled.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\msident.dll

regsvr32 /i C:\WINDOWS\system32\msieftp.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\msr2c.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\mstime.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\msxml.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\oleacc.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\ole32.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\oleaut32.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\proctexe.ocx

regsvr32 /i C:\WINDOWS\system32\scrobj.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\scrrun.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\sendmail.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\tdc.ocx

regsvr32 /i C:\WINDOWS\system32\urlmon.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\wshext.dll

regsvr32 C:\WINDOWS\system32\wshom.ocx

regsvr32 "C:\Program files\Internet explorer\hmmapi.dll"

regsvr32 "C:\Program files\Internet explorer\iedvtool.dll"

regsvr32 "C:\Program files\Internet explorer\ieproxy.dll"

regsvr32 "C:\Program files\Internet explorer\pdm.dll"

regsvr32 "C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\vgx\vgx.dll"

reg add "HKCR\TypeLib\{EAB22AC0-30C1-11CF-A7EB-0000C05BAE0B}\1.1\0\win32" /ve /t REG_SZ /d %systemroot%\system32\ieframe.dll /f

 

Po tym zresetuj system i podaj wyniki czy okna apletu Kont i przystawki services.msc są nadal puste.

 

 

Udało mi się przywrócić klucz MsiServer, ale klucz nie jest kompletny brakuje wartości security i enum nie potrzebne logi proszę skasować lub pominąć.

 

Ale czy nadal jest "Odmowa dostępu" z Instalatorem Windows?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam przerejestrowałem po kolei podane funkcje i i wszystkie oprócz dwóch ieframe.dll i scrobj.dll przerejestrowały się prawidłowo.

Dla ieframe.dll wyskoczył błąd ''Funkcja DllRegisterServer w c\.... nie powiodła się kod zwrotny 0x80004001

Dla scrobj.dll jak wyżej tylko z kodem zwrotnym 0x80004005

 

Dalej są białe pola w koncie użytkowników i w usługach

 

Ale czy nadal jest "Odmowa dostępu" z Instalatorem Windows?
niestety dalej jest ten błąd pomimo tego że klucz wcześniej miał prawidłową zawartość, ale gdy uruchomiłem ponownie komputer po sprawdzeniu rejestru okazało się, że pozostał tylko sam klucz MsiServer reszta ''zniknęła po restarcie"
Odnośnik do komentarza
Witam przerejestrowałem po kolei podane funkcje i i wszystkie oprócz dwóch ieframe.dll i scrobj.dll przerejestrowały się prawidłowo.

Dla ieframe.dll wyskoczył błąd ''Funkcja DllRegisterServer w c\.... nie powiodła się kod zwrotny 0x80004001

Dla scrobj.dll jak wyżej tylko z kodem zwrotnym 0x80004005

 

Widocznie te pliki nie mają już punktu rejestracji w swoich strukturach. To można pominąć. Te same błędy rzeczywiście są i na mojej wirtualnej maszynie XP SP3.

 

 

niestety dalej jest ten błąd pomimo tego że klucz wcześniej miał prawidłową zawartość, ale gdy uruchomiłem ponownie komputer po sprawdzeniu rejestru okazało się, że pozostał tylko sam klucz MsiServer reszta ''zniknęła po restarcie"

 

Pokaż mi pełny rejestr. Zrób kopię rejestru programem RegBack. Całość spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i prześlij na PW.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Plik SYSTEM: Klucz MSIServer ma zepsute uprawnienia i wcale nie jest pusty tylko zawartość jest zablokowana. To się da zresetować, ale usterka jest znacznie większego kalibru. Cały klucz Services ma na górze zresetowane uprawnienia, czysta lista ACL, zero kont z dostępem. Zostało też zerwane dziedziczenie w podkluczach.

 

2. Plik SYSTEM: Dodatkowa uwaga, jest śmietnik w zestawach konfiguracyjnych HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet00X. Są one zbyt rozmnożone, 54 gałęzie wadliwe. Jedyne numery aktualnie brane przez system to: ControlSet056 (bieżąca), ControlSet057 (Ostatnia poprawna), ControlSet055 (Failed). ControlSet001 do ControlSet054 to wyszczerbione wypierdki, usuwalne dopiero po resecie uprawnień (blokada w kluczach SPTD emulatora napędów wirtualnych).

 

 

komar1993, wprawdzie mogę resetować uprawnienia kluczy, ale uważam, że nie warte to zachodu. Ten system od początku ma problemy uprawnień, których ogniska się przesuwają, nieznana przyczyna tego (pierwsze objawy zdiagnozowane jeszcze przed użyciem OTL) i nie wiadomo jak szerokie to jest. Kto wie czy Twoje początkowe problemy Centrum i Zapory to nie była po prostu jedna z postaci problemu. Na pewnika zaczęło się od klucza Explorer, potem się okazało że NetBT i MSIServer szwankują, a teraz dochodzi i Services ... Nie wykluczam, że jest więcej takich ciekawostek, bo sprawdzić wszystkie uprawnienia w rejestrze przekracza moje możliwości czasowe. Moim zdaniem opłaca się tu bardziej postawić system na czysto i będzie to bezpieczniejsze.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam

Problemy z rejestrem udało mi się rozwiązać bez konieczności formatowania systemu :)

Wszystkie wadliwe klucze rejestru(było ich bardzo dużo) zresetowałem za pomocą narzędzia SubInAcl.exe opierając się o ten http://support.micro...om/kb/949377/pl artykuł microsoftu.

Dzięki temu znikneły wszystkie podane przezemnie problemy:białe okna,problemy z zaporą, itd.

 

Dziękuję Ci picasso za pomoc i czas poświęcony na rozwiązanie problemu.

 

Temat można zamknąć

Odnośnik do komentarza

Zanim temat zostanie zamknięty mam jeszcze jedno pytanie.

Mianowicie mam problem z bootowaniem Windowsa otóż za każdym razem gdy chcę normalnie uruchomić Windowsa to pojawia mi się czarny ekran i jestem zmuszony do zbootowania systemu za pomocą hirens boot cd.

Czytałem w internecie, że jest możliwość naprawy tego błędu poprzez użycie fixmbr i fixboot, ale nie wiem za bardzo jak tego używać.

Jeżeli jest taka możliwość to proszę o pomoc w sprawie użycia tych komend.

 

Jeżeli nie ma takiej możliwości to temat można zamknąć bo i tak system jest już w pełni sprawny nie wliczając drobnych śmieci(z którymi zrobię porządek) i bootowania systemu

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie prosiłeś o zamknięcie tematu na PW, ale skomentuję. Nadal podtrzymuję, że czysta instalacja nie wydaje mi się głupia. Z dwóch powodów:

 

1. Reset via SubInACL nie jest aż tak kompleksowy, by mu zawierzyć w 100%. Są jeszcze specjalne konta systemowe, których ten reset nie uwzględnia (w tym skrypcie na stronie MS są tylko konta SYSTEM + Administratorzy), a trudno stwierdzić u Ciebie jak wierny układ uprawnień jest.

 

2. Wyłażą kolejne ciekawostki:

 

Mianowicie mam problem z bootowaniem Windowsa otóż za każdym razem gdy chcę normalnie uruchomić Windowsa to pojawia mi się czarny ekran i jestem zmuszony do zbootowania systemu za pomocą hirens boot cd.

 

Jeśli się upierasz przy rozwiązywaniu tego, to spróbuj darmowej płyty Paragon Rescue Kit Free Edition i modułu Boot Corrector.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Wprawdzie prosiłeś o zamknięcie tematu na PW, ale skomentuję. Nadal podtrzymuję, że czysta instalacja nie wydaje mi się głupia.

Rozumiem :)

Jeśli po krótkim czasie system znowu się posypie to rozważę twoją opcję i postawię go na nowo.

Jeśli się upierasz przy rozwiązywaniu tego, to spróbuj darmowej płyty Paragon Rescue Kit Free Edition i modułu Boot Corrector.

 

Dzięki za program w wolnym czasie sprawdzę go.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...