Skocz do zawartości

svchost ciągle wysyła dane


sznels

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

sznels, zasady działu: KLIK. Pomoc nadchodzi, gdy osoby są obecne i mają czas przetworzyć temat. Przypominanie w temacie i na PW (mam zresztą napisane w profilu, że nie przyjmuję próśb o pomoc tą drogą) niczego nie przyśpieszy. Bezużyteczny post kasuję. W logach brak oznak infekcji.

 

1. Dla świętego spokoju zrób jeszcze skan przez Kaspersky TDSSKiller. Ponadto na wszelki wypadek sprawdzanie na ZeroAccess, czyli uruchom SystemLook x64 i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1} /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{F3130CDB-AA52-4C3A-AB32-85FFC23AF9C1} /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1} /s
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{fbeb8a05-beee-4442-804e-409d6c4515e9} /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{5839FCA9-774D-42A1-ACDA-D6A79037F57F} /s
 
:filefind
services.exe
 
:dir
C:\$Recycle.Bin /s

 

Klik w Look.

 

2. W Twoim Dzienniku zdarzeń jest taki błąd:

 

Error - 2012-09-22 15:57:12 | Computer Name = Patryk-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7024

Description = Usługa Usługa nasłuchująca grup domowych zakończyła działanie; wystąpił

specyficzny dla niej błąd %%-2147023143.

 

Ten błąd jest charakterystyczny dla usuniętej / uszkodzonej usługi Zapora systemu Windows. Podaj log z Farbar Service Scanner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Dziękuje za odpowiedz

I jeżeli brak u mnie intruza to czy normalne jest by svchost wysyłał tak wielką ilość pakietów ??

Po 24 godzinach wysłał około 800 mb

Po 48 godzinach wysłano prawie 2 Gb

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.51

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 9

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Outpost Security Suite Pro

Antivirus up to date!

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Malwarebytes Anti-Malware wersja 1.65.0.1400

JavaFX 2.1.1

Java™ 7 Update 5

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 11.4.402.265

Adobe Reader 9 Adobe Reader out of Date!

Mozilla Firefox (15.0)

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

Malwarebytes' Anti-Malware mbamscheduler.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

Odnośnik do komentarza

sznels, przecież mówiłam o zasadach. Odświeżanie nic nie przyśpieszy (post usunęłam). Ja wiem co mam w dziale, a za temat się biorę, gdy mam czas i mam coś do powiedzenia.

 

Skan SystemLook: null. Skan Farbar: usługa Zapory systemu Windows jest na miejscu, ale nie jest uruchomiona, to pewnie konsekwencja obecności Outpost Security Suite Pro. Ogólnie = moim zdaniem kwalifikacja na dział Windows i temat przesuwam.

 

 

I jeżeli brak u mnie intruza to czy normalne jest by svchost wysyłał tak wielką ilość pakietów ??

Po 24 godzinach wysłał około 800 mb

Po 48 godzinach wysłano prawie 2 Gb

 

Wg pierwszego dostarczonego obrazka chodzi o aktywność usługi SSDP na porcie 1900. Ta (nad)aktywność nie wydaje się związana z infekcją, raczej inwentarz systemowy. Pierwszy z brzegu przykład takiego ruchu sieciowego: KLIK. Jak punktowane, ruch ten zostanie odcięty po wyłączeniu całego protokołu IPv6. MS o tym jak to przeprowadzić: KB929852.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...