Skocz do zawartości

Nie działa Bluetooth na Windows 7


PhatDerick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam poważny problem z bluetooth pod Windows 7. Wkładam go do USB, stery się instalują, ale jakby było martwe... Wogóle nie mogę się połączyć z telefonem, Nokia PC Suite też jakby nie widziało go... W dodatku aplet Urządzenia i drukarki otwiera się w nieskończoność, nie wyświetla żadnych urządzeń. Po odinstalowaniu sterow od BT wraca do normy.

W menedżerze urządzeń są trzy wykrzykniki: 2x przy zewnętrzne urządzenie bluetooth, i przy nieznane urządzenie. Wcześniej, gdy BT działało też one były, na laptopie siostry też są, ale u niej wszystko działa.

Nie potrafię powiedzieć po jakiej operacji zaczęły się problemy, może jakiś konflikt sterowników, czy coś... Nie wiem.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, P.D.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy masz do niego sterowniki na płytce?

Jeżeli tak to pewnie w manualu jest podany sposób instalacji.

 

Spróbuj taką operację:

1. Odinstaluj wszystko co się wiąże z BT (włącznie z Menadżerem Urządzeń - odinstaluj sterownik).

2. Restart.

3. Odpalasz płytkę ze sterownikami bez podłączonego urządzenia.

4. Prawdopodobnie i najlepiej restart.

5. Po odpaleniu systemu wpinasz urządzenie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hm... A gdzie ten infcache.1 się znajduje? Wyszukiwarka nic nie znalazła.

Przepraszam ale nie wiem jaki masz W7 x32 czy x64.

A nie chciałem Cię urazić ponieważ piszesz:

Fakt, jestem na zbyt wysokim poziomie, ale mam nadzieję ciągle pogłębiać swoją wiedzę.

Na W7 x64 jest w c:\Windows\System32\DriverStore\infcache.1 a na x32 prawdopodobnie w c:\Windows\Inf\infcache.1

Oczywiście musisz w eksploratorze (Tfu) mieć zaznaczone Pokaż ukryte pliki.

Odnośnik do komentarza

usb

usbcir

usbport

usbprint

usbstor

usbvideo

 

Nie sądzę żeby to była wina BIOS'u czy sterów do chipsetu, przecież jeszcze jakiś czas temu wszystko działało na tym sytemie.

Aktualizacja sterowników chipsetu dotyczy również tych plików.

 

Czy po usunięciu infcache.1 po podłączeniu zwykłego pena miałeś komunikat "Znaleziono nowy sprzęt itd"?

Odnośnik do komentarza

1.Wyjmij tego bluetootha

2.Pobierz i zainstaluj Device Remover http://www.pro-it-education.de/software/deviceremover/

3.Wejdź do karty sieciowe i odinstaluj wszystkie urządzenia (wirtualne i rzeczywiste z numerami np #4) - chodzi o to aby każda karta (wirtualna i rzeczywista) była w rejestrze tylko raz,urządzenia bluetooth usuwasz wszystkie .Jeśli z jakiegoś powodu program odmówi usunięcia klucza to zrób to ręcznie,sprawdź w tym programie gdzie to jest tj.masz do usunięcia jakiś podlucz w kluczu HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

4.Spróbuj jeszcze raz zainstalować bluetooth...

 

Jesli to nie pomoże to sprawdź czy w folderze C:\Windows\inf masz następujące pliki"

 

bth.inf

bth.pnf

bthmtpenum.inf

bthmtpenum.pnf

bthpan.inf

bthprint.PNF

bthspp.inf

bthspp.pnf

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...