Skocz do zawartości

Błąd hal.dll - plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony


ronnie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to oznacza że nie mogę zmienić rozmiaru partycji systemowej kosztem D, która jest największa?

 

To właśnie to dokładnie oznacza, jeśli partycja Recovery ma działać kiedyś tam, bo olewając ją to nie ma znaczenia. Jest owszem sposób dla Lenovo jak oszukać Recovery po takiej kombinacji z naruszeniem proporcji rozmiarów i wymienić na niej obraz systemu nowym zrobionym z nowej geometrii partycji. Robiłam to już kiedyś na cudzym komputerze. Tylko, że tutaj daleka droga do tego (a jakby co do czego doszło to nie masz tej samej Vista do stworzenia nowego obrazu, co Vista figurująca tam w oryginale) i nie ma na razie żadnych widoków na ewentualną sprawność partycji Recovery. Póki co Recovery jest całkiem martwa.

 

Przedtem mogłem wejść w tę partycję C, teraz pokazuje się komunikat: Dysk w stacji dysków C jest niesformatowany.

 

Jak mówiłam, pewnie system plików przetworzony na RAW.

 

Skanowanie TestDisk trwa, czy potem pojawi się jakiś raport który będę mógł zapisać?

 

Nie pamiętam opcji, ale wydaje mi się, że nie ma tam opcji raportu. Po prostu zrobisz mi zrzuty ekranu i opiszesz co na niej widzisz.

 

 

*********************************************************

 

Nie dodałeś loga ze SpaceSniffer. Wracając do OTL: jest tu obecna aktywna infekcja. Źródło: zarażony dysk USB. Mam także inne porady, ale w kolejności idziemy. Priorytet to usunięcie trojanów. Urządzenie USB ma być podpięte w trakcie tych operacji:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
autorun.inf /alldrives
g6jk.exe /alldrives
nx.exe /alldrives
yqq8eqil.exe /alldrives
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"cdoosoft"=-
"dso32"=-
"nod32"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
@=""
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Rozpocznij proces przez Wykonaj skrypt. Po resecie systemu otrzymasz z tego log.

 

2. Produkujesz nowy log z OTL opcją Skanuj oraz log z USBFix z opcji Listing, wykonany przy podpiętym urządzeniu USB. Dołącz log powstały z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Nie wiem gdzie jest ta sekcja Własne opcje skanowania w OTL.

 

Ronni trudniejsze rzeczy robiłeś w diskpart a tego niebieskiego nie widzisz :P:

 

otl3.png

 

Loga ze SpaceSniffer mam dodać już teraz?

 

Dodasz, gdy się tu zgłosisz po operacji usuwania trojanów. Komplet danych hurtem. Poza tym, proces w OTL może mieć wpływ na zmianę proporcji z miejscem, bo zadaję komendę czyszczenia Tempów (stamtąd trojany lecą), a nie wiemy jaki bagażnik jest aktualnie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mój OTL jest w wersji angielskiej więc miałem trochę kłopotów:p. Po wykonaniu skryptu zaniepokoił mnie niezwykle długi czas ładowania pulpitu po restarcie, wciąż nie mogę wykonać żadnego działania.

 

Pendrive skanowałem już jakieś 2 godziny temu Avastem i skasowałem wszystkie trojany. Za chwilę prześlę wszystkie logi, jak zrozumiałem mają być razem 4.

 

EDIT:

Pulpit wciąż się ładuje, więc nie mogę wykonać logów. Czy mam czekać dalej?

Odnośnik do komentarza
Mój OTL jest w wersji angielskiej więc miałem trochę kłopotów:p.

 

Widocznie masz regionalne ustawione na język angielski. OTL ma w sobie wbudowane wszystkie języki, w których wykonano jego tłumaczenie, ale interfejs jest wybierany na bazie ustawień użytkownika. To oznacza, że uruchamiając ten sam program zobaczę go w dwóch wersjach, jeśli sobie zmienię ustawienia Windows PLEN.

 

Po wykonaniu skryptu zaniepokoił mnie niezwykle długi czas ładowania pulpitu po restarcie, wciąż nie mogę wykonać żadnego działania.

 

To może się zdarzyć. OTL po restarcie może wykonać finalizujące usuwanie, jeśli pliki przezeń usuwane były zablokowane i sam to sobie zaplanował na restart. Ale:

 

EDIT:

Pulpit wciąż się ładuje, więc nie mogę wykonać logów. Czy mam czekać dalej?

 

Co to oznacza, że to wisi tak długo?! Zresetuj system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Log z usuwania już mam na pendrive, ale nie mogę go załączyć: 'Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku' .

 

Po prostu jego treść przeklej do posta....

 

Tryb awaryjny też nie może się załadować, zatrzymało się przy wczytywaniu jakichś plików z systemu, ciągle czekam.

 

Masz płytę OTLPE, to możesz znów z niej zastartować i stworzyć za jej pomocą log.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ok, oto log z usuwania, potem dołączę pozostałe w tym poście:

 


All processes killed

========== FILES ==========

D:\autorun.inf moved successfully.

E:\autorun.inf moved successfully.

autorun.inf not found in G:\

D:\g6jk.exe moved successfully.

E:\g6jk.exe moved successfully.

g6jk.exe not found in G:\

D:\nx.exe moved successfully.

E:\nx.exe moved successfully.

nx.exe not found in G:\

D:\yqq8eqil.exe moved successfully.

E:\yqq8eqil.exe moved successfully.

yqq8eqil.exe not found in G:\

========== REGISTRY ==========

Registry key HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2\ deleted successfully.

Registry value HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\cdoosoft deleted successfully.

Registry value HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\dso32 deleted successfully.

Registry value HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\\nod32 deleted successfully.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\\"SuperHidden"|dword:00000001 /E : value set successfully!

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\\"Hidden"|dword:00000001 /E : value set successfully!

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\\"ShowSuperHidden"|dword:00000001 /E : value set successfully!

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL\\"CheckedValue"|dword:00000001 /E : value set successfully!

Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden\ deleted successfully.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden\\@|"" /E : value set successfully!

========== COMMANDS ==========

 

[EMPTYFLASH]

 

User: Default User

 

User: All Users

 

User: NetworkService

 

User: LocalService

 

User: Maciej

->Flash cache emptied: 9264 bytes

 

Total Flash Files Cleaned = 0,00 mb

 

 

[EMPTYTEMP]

 

User: Default User

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 67 bytes

 

User: All Users

 

User: NetworkService

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 67 bytes

 

User: LocalService

->Temp folder emptied: 0 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 32902 bytes

 

User: Maciej

->Temp folder emptied: 123566804 bytes

->Temporary Internet Files folder emptied: 6233258 bytes

->FireFox cache emptied: 40476891 bytes

->Opera cache emptied: 324600 bytes

->Flash cache emptied: 0 bytes

 

%systemdrive% .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot% .tmp files removed: 2294808 bytes

%systemroot%\System32 .tmp files removed: 2596 bytes

%systemroot%\System32\dllcache .tmp files removed: 0 bytes

%systemroot%\System32\drivers .tmp files removed: 0 bytes

Windows Temp folder emptied: 288174 bytes

RecycleBin emptied: 6848053 bytes

 

Total Files Cleaned = 172,00 mb

 

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.11.0 log created on 09032010_121133

 

Files\Folders moved on Reboot...

 

Registry entries deleted on Reboot...

 

 

EDIT: Czy skanowanie OTL powinno trwać bardzo długo? Skanuje mi już kilka godzin.

Odnośnik do komentarza

Właśnie się zastanawiałam co tak cicho siedzisz jak mysz pod miotłą i edycja postu się opóźnia.

 

EDIT: Czy skanowanie OTL powinno trwać bardzo długo? Skanuje mi już kilka godzin.

 

To nie jest normalne. Skanowanie nie powinno trwać tak długo. Zaistniał tu jakiś ogólny problem, bo: start w Trybie normalnym zawiesza się, start w Trybie awaryjnym zawiesza się, co gorsza skan z poziomu całkowicie zewnętrznego środowiska całkowicie się zawiesza. Wszystkie trzy stadia łączy wspólny element dysku. Przebąkiwałeś:

 

W czasie resetowania system chciał wykonać sprawdzanie dysku D, więc za pierwszym razem mu pozwoliłem, za drugim już nie.

 

1. Z poziomu OTLPE uruchom sprawdzanie każdego z dysków z osobna Start > Run > wpisz polecenie CHKDSK X: /F /R, pod X: wstawiając po kolei literkę dysku z Windows oraz tego drugiego dużego.

 

otlpechkdsk.gif

 

2. I nadal oczekuję na wyniki skanu z MHDD.

 

 

PS. Usuwanie trojanów w OTL przebiegło pomyślnie, żadnego błędu też nie było, więc to raczej nie powinno mieć wpływu na stan systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam wyniki skanu chkdsk dysku systemowego. (...) To co wydało mi się dziwne to fakt że pokazuje tutaj system plików NTFS podczas gdy powinien być FAT.

 

Volume Label SW_Preload + widzialne ścieżki typu \Users = naprawiasz partycję Recovery z obrazem Vista. Widocznie się zmieniły litery pod jakimi OTLPE widzi dyski (a rolę tu mogło odegrać przetasowanie, która partycja jest aktywna). Wejdź przez My Computer na listę dysków i porównaj.

 

PS. A FAT32 to osobna sprawa, to szykowałam na koniec. Będziesz konwertował partycję systemową z FAT32 na NTFS bez utraty danych. FAT32 to archaiczny i zawodny system plików. Nie wiem skąd pomysł, by sformatować dysk w taki sposób.

 

Jak mam zaprezentować wyniki z MHDD?

 

Fotka? Ostatecznie .. przepisać z ekranu 1:1?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie dodałeś jeszcze statusu SMART. Tak, nie wygląda to dobrze, i jest wyjaśnieniem znokautowania partycji Recovery oraz problemów startowych Windows. Jest 143 uszkodzonych sektorów (UNC), 21 sektorów niestabilnych i kandydujących do stanu "bad" (te w przedziale >500ms) oraz 35 odczytów AMNF (problemy z nagłówkami sektorów).

Spróbuj przemapować bady w MHDD.

 

Pytaniem jest: to Lenovo jest na gwarancji?

Odnośnik do komentarza

Gdyby był na gwarancji, to bym go zgłosiła. Ale w związku z tym, że nawet nie wiesz i papierów nie masz, to wątpię w ten scenariusz ....

 

Jest to poważne uszkodzenie, jest bardzo dużo uszkodzonych sektorów i następne w kolejce.

 

Jak dodać ten status SMART i w jaki sposób przemapować błędy?

 

Klawisz F8. Patrz też uważnie do instrukcji MHDD. Cytat:

 

Jeżeli stwierdzimy błędy na dysku (wyniki zachowujemy), można najpierw próbować mapowania (w zależności od typu błędów, jak również ilości).

W tym celu postępujemy jak w przypadku skanowania - z tą różnicą, że w okienku z opcjami (po pierwszym F4) zmieniamy (spacją) Remap na ON.

Innym rozwiązaniem jest użycie komendy Erase - jeżeli zajdzie taka potrzeba, to napiszę jak to zrobić. Przy czym należy wiedzieć, że oznacza to bezpowrotną utratę danych.

Jednak zanim zaczniemy cokolwiek naprawiać, proszę podać wyniki skanowania+SMART dysku.

Możemy go odczytać również w MHDD - wciskamy F8 W tym wypadku dajemy foto z wyników. Do pełni 'szczęścia' brakuje jeszcze podstawowych informacji o dysku.

Tu możemy posłużyć się komendą EID. Wyniki podajemy jak w przypadku SMART.

 

.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to że to mapowania potrwa dość długo, tymczasem daje screena ze SMART(o ile o to chodzi)

 

EDIT: Ukończyłem proces Remap, nie zrobiłem zdjęcia wyników skanu bo z nich nieumyślnie wyszedłem( ale były jeszcze gorsze od poprzednich). Daję SMART z MHDD

 

Sorki za post pod postem ale nie wiem co mam dalej robić. Czy wyjść z MHDD i zrobić logi z Usbfix i OTL?

post-2-0-50903000-1304472555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Mówisz, że po operacji remapowania widziałeś jeszcze straszniejsze wyniki (nie pokazałeś ich jednak). W aktualnie tu dołączonym SMART widzę "Current Pending Sectors" (sektory niestabilne oczekujące na remap) punktujące wysoką liczbę, i o ile się nie mylę, ta liczba się powiększyła w stosunku do poprzedniego obrazka SMART (obrazy tu wymieniłeś).

 

W obliczu zaistniałych problemów nie ma sensu zajmować się głupim OTL czy USBFix. Należy podjąć decyzję co robić z dyskiem jako takim .... Moim zdaniem jego aktualna zawartość (czyli nieszczęsna i nieczytelna Recovery, która już raczej nie będzie działać i zważ na to, że checkdisk coś z niej obcinał + poszkodowany Windows) kwalifikuje ten dysk do wymazania. Czyli usunięcie partycji, założenie jednej nowej i pełny format. Zostaje sprawa dysku fizycznego per se i obserwacja czy liczby nie zaczną się pogarszać. Tu jest pewnie kwalifikacja na serwis .... Możesz jeszcze wykonać diagnostykę dysku narzędziami firmowymi producenta dysku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli jedynym rozwiązaniem pozostaje format jestem skłonny to zrobić, wcześniej skopiuję potrzebne dane na pendrive. Mam jednak parę pytań bo nie wiem czy sam znów czegoś nie zepsuję, a jestem początkujący. Czy sformatowania dysku dokonać płytą Windowsa? Czy partycję Recovery też sformatować(o ile da radę)? Na jakie partycje(wielkość, ilość) radziłabyś podzielić dysk i na której zainstalować system(chyba będzie to Windows 7)? Czy po tych operacjach będę musiał wykonać coś jeszcze? No i czy po formacie dysk będzie sprawny, a jeśli chodzi o serwis to czy jedynym wyjściem byłaby wymiana dysku czy można zrobić coś jeszcze? Od czego tak naprawdę powstają te błedy dysku i co robi ten proces remap? Dzięki za wszystko. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zrób kopię wszelkich ważnych / potrzebnych danych.

 

Jeśli jedynym rozwiązaniem pozostaje format jestem skłonny to zrobić, wcześniej skopiuję potrzebne dane na pendrive.

 

Nie tylko format ... całkowite usunięcie wszystkich aktualnych partycji, włącznie z Recovery. Zachodzi pytanie w jaki sposób wykonać całkowite wymazanie dysku. W MHDD jest do tego destrukcyjna komenda Erase. Tu masz opis procesu oraz jakie są ostrzeżenia (np. zasilanie musi być stabilne podczas procesu): KLIK / KLIK. Kolejność w MHDD: Erase (zerowanie) > Remap. Zaś późniejszy podział na partycje można wykonać np. z poziomu bootowalnej płyty GParted LiveCD albo z instalatora Windows na płycie (XP / Windows 7). Format tych partycji też już z poziomu zwyczajnego instalatora.

 

Na jakie partycje(wielkość, ilość) radziłabyś podzielić dysk i na której zainstalować system(chyba będzie to Windows 7)?

 

Na system Windows 7 partycja bez zaciskania pasa (punkty Przywracania etc.) to powiedzmy 60GB. System zainstaluj na pierwszej partycji. Instalator Windows 7 w sytuacji czystego pola (goły dysk) tworzy zresztą samodzielnie dwie partycje: System Reserved (na pliki startowe) oraz normalną partycję gdzie lokuje całą resztę.

 

No i czy po formacie dysk będzie sprawny, a jeśli chodzi o serwis to czy jedynym wyjściem byłaby wymiana dysku czy można zrobić coś jeszcze?

 

A tego to nie wiem. Jeśli problem zacznie się powtarzać i będą narastać nowe bad sectory, to raczej pozostaje już tylko wymiana dysku.

 

Od czego tak naprawdę powstają te błedy dysku i co robi ten proces remap?

 

O uszkodzonych sektorach masz tutaj: KLIK / KLIK

 

 

.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...