Skocz do zawartości

System zamula na starcie


KrisDOA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem vira (ekran z tekstem "Twój komputer został zablokowany z powodu naruszenia prawa polskiego"). Wirus usunięty ale system już nie jest tak szybki jak wcześniej. Nadal nie mogę zainstalować KIS 2011 bo podczas instalacji mam blue screena, KIS 2010 działa normalnie. Mam 6 letniego syna, który wchodzi na strony z grami on-line i chyba to było przyczyną infekcji. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

KrisDOA, do uzupełniania odpowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj. Posty powyżej sklejam. A duplikaty załączników usuwam.

 

"Obawiam się", że obserwowane efekty nie mają związku z usuwaną wcześniej infekcją (brak śladów). Tu jednak niestety KIS 2010 wysuwa się na prowadzenie w kwestii szybkości systemu, a na forum mamy sporo tematów w których Kaspersky powodował spadki wydajności i mulenie. W kwestii niemożności instalacji KIS 2011, to być może ta szczególna wersja nie może po prostu tu być (niekompatybilne sterowniki). Swoją drogą, czemu takie stare edycje próbujesz, aktualną jest KIS 2013. Proponuję kompletnie wywalić aktualnie rezydującego w systemie Kasperskiego, spróbować najnowszą wersję, a przy niepowodzeniu na dobre pożegnać się z Kasperskym.

 

 

Dodatkowe uwagi:

 

1. W Dzienniku zdarzeń są następujące błędy:

 

Error - 2012-09-16 03:58:40 | Computer Name = KriSS | Source = Microsoft-Windows-TaskScheduler | ID = 413

Description = Usługa Harmonogram zadań nie może załadować zadań podczas uruchamiania

usługi. Dane dodatkowe: Wartość błędu: 2147549183.

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > jaki jest status usługi Harmonogram zadań, tzn. czy usługa ma stan "Uruchomiono"? Start > w polu szukania wpisz taskschd.msc > czy przystawka przy otwieraniu zwraca błąd? Dodatkowo podsuwam ten temat, gdzie ten błąd rozwiązywałam: KLIK.

 

Error - 2012-09-16 04:00:21 | Computer Name = KriSS | Source = WinMgmt | ID = 10

Description =

 

Ten błąd zlikwiduje automat z KB2545227.

 

2. Zastanowił mnie ten zestaw obiektów, nie wiadomo od czego to pochodzi (acz, sterownik mi się skojarzył w pierwszym odruchu z Kasperskym):

 

DRV:64bit: - [2012-08-23 13:03:27 | 000,556,632 | ---- | M] () [File_System | System | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\2155035drv.sys -- (2155035drv)

[2002-07-01 16:13:30 | 000,000,243 | -HS- | C] () -- C:\ProgramData\system16driver.dat

 

Na dodatek ten sterownik sypie błędami:

 

Error - 2012-09-16 03:59:04 | Computer Name = KriSS | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: 2155035drv

 

Na wszelki wypadek usuńto wszystko. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wklep komendę sc delete 2155035drv. Po tym usuń z dysku te dwa pliki:

 

C:\Windows\system32\drivers\2155035drv.sys

C:\ProgramData\system16driver.dat

 

3. Usuń adware. Przez Panel sterowania odinstaluj Winamp Toolbar. Otwórz Firefox i w Dodatkach odmontuj Conduit Engine, uTorrentBar Community Toolbar, Winamp Toolbar. Następnie uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Przez SHIFT+DEL skasuj ten odpadkowy folder:

 

C:\Program Files (x86)\v9Soft

 

4. Używałeś ComboFix i wcale go nie odinstalowałeś w prawidłowy sposób. Pobierz ponownie na Pulpit (KLIK). Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

C:\Users\KRISS\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...