Skocz do zawartości

Nie można ręcznie uruchomić explorer.exe


steefl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem, że podczas zamykania explorer.exe i ponownego włączenia nie chce się uruchomić, załadować i wtedy pomaga tylko reset. Czasem też po resecie z przycisku na budzie muszę jeszcze 2-3 razy ponowić, żeby komputer się uruchomił normalnie, bo czasem jest tylko czarny ekran i sam kursor.

 

OTL

http://www.wklej.eu/...p?id=29651a67b5

 

Extras

http://www.wklej.eu/...p?id=59c33f104c

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat zmienia dział. Znaków infekcji brak. Z logów zresztą nic nie wynika. Zrób tylko mikro poprawkę na odpadki adware (nie będzie to mieć żadnego wpływu na opisane problemy). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]
"{D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440}"=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{3A40E547-20FD-44a2-94D0-1C98342D1507}]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

 

Jakiś czas temu zauważyłem, że podczas zamykania explorer.exe i ponownego włączenia nie chce się uruchomić, załadować i wtedy pomaga tylko reset.

 

Trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Być może wpływ antywirusa. Być może jakiś inny proces niedomyślny koliduje. W jaki sposób zamykasz explorer.exe i w jaki sposób go restartujesz?

 

 

Czasem też po resecie z przycisku na budzie muszę jeszcze 2-3 razy ponowić, żeby komputer się uruchomił normalnie, bo czasem jest tylko czarny ekran i sam kursor.

 

Czy jest jakiś szczególny powód dla którego reset robisz brutalną metodą via "przycisk na budzie"?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Obecnie używam AVG Internet Security 2012 wcześniej używałem ESS5 i również problem występował. Pierwszy raz zauważyłem, że nie mogę ręcznie uruchomić explorera podczas ponownej próby załadowania powłoki systemu po zmianie stylu bez ponownego uruchamiania systemu. Wcześniej nie próbowałem ręcznie ładować explorera, bo nie potrzebowałem, dlatego teżnie mogę stwierdzić, czy wcześniej problem mógł również występować. Raz wystąpiła potrzeba resetu via "przycisk na budzie" bo system się zawiesił wtedy też zauważyłem pierwszy raz zamiast niebieskiego tła z napisem "Zapraszamy" czarne tło i kursor. Używam CCleanera dodatkowo do porządkowania systemu. Użyłem jeszcze dzisiaj Mbam'a coś tam wykrył (AVG nic nie wykrył) i usnąłem, ale problem nie zniknął.

Odnośnik do komentarza

Włączyłem opcję używanie niecertyfikowanych stylów w programie Sunrise Seven. Style pobierane wyłącznie na stronie deviantart.com i kopiuje do folderu w C:\Windows\Resources\Themes. Próbuję jakoś rozkminić co może blokować proces explorera, bo w końcu podczas uruchamiania systemu normalnie się sam ładuje, ale po zakończeniu procesu przez menedżer zadań ponownie nie idzie go uruchomić i już tylko zostaje ponowne uruchomienie komputera.

 

Zauważyłem też, że Sunrise Seven potrafi przeładować explorera podczas zatwierdzania jakiejś operacji.

Odnośnik do komentarza

Środowisko tu na pewno nie jest naturalne lecz zmanipulowane tweakerem. Owo "używanie niecertyfikowanych stylów w programie Sunrise Seven" oznacza ingerencję w pliki Windows i ich sztuczną modyfikację. Jedna z prawdopodobnych przyczyn dewiacji z procesem powłoki, a dowodowanie tego oznacza zdjęcie wszystkich modyfikacji i powrót do domyślnych plików Windows. Zaś sam Sunrise Seven to program, który ja osobiście klasyfikuję jako conajmniej wątpliwy. Program ten bowiem udostępnia opcję czyszczenia FileRepository, czego nie powinien, a na forum masa tematów ze skutkami ubocznymi po użyciu tego "cuda".

 

 

PS. Do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj. Posty powyżej sklejam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...