Skocz do zawartości

System po prostu muli; 70% wykorzystania pamięci


PierreNik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

tym razem mam laptopa z systemem Vista. Od początku zamulał, ale i tak mało był używany. Jednak wciąż jest to dość nowy laptop (ma niecały rok). Niestety system działa wkurzająco wolno. Co prawda nigdy nie widziałem niemulącej Visty (sam zdecydowanie wole XP), ale liczę że jednak da się coś z tym zrobić. Na 2 innych komputerach z Vistą w biurze mam całkowicie tak samo.

 

Komputer bez żadnych programów wskazuje na 60-75% wykorzystania pamięci, zaś gdy włączę Firefoxa zaczyna się prawdziwa męka pańska. Nie jest i nigdy nie był zawalony jakimiś programami. Jest tu tylko LEX, Kingsoft Antivirus, Firefox, OpenOffice, Java, HydraIRC, Kadu, Total Commander, Ipla, jakiś Windows Defender (pojawił się jak pozbyłem się Essentialsa, który tak zamulał, że nie dało się nic zrobić) i chyba tyle. Zamieszczam logi.

AutoRuns.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście - nawet nie sądziłem, że jest tu tak mało ramu i z lenistwa nie sprawdziłem wcześniej.

 

A więc tu już zaczyna się hardware - w razie konieczności prosiłbym moderatora o przeniesienie do właściwego działu.

 

Nigdy nie dodawałem ramu do laptopa/notebooka (już w zasadzie sam nie wiem, czy to laptop czy notebook czy też netbook :D) - czy mógłbyś mi pomóc trochę w tej kwestii? Czyli następujące pytania:

  • czy kostkę muszę wymienić, czy zwykle jest miejsce by dołożyć kolejną (jak to napisałeś - rozszerzyć) w laptopach/netbookach? Wiem, że możesz nie wiedzieć konkretnie i powinienem sam najpierw sprawdzić, ale może wiesz jak to "zwykle bywa".
  • jeżeli dałoby się dołożyć - na co powinienem zwracać uwagę? Jaki rodzaj RAM i jaka firma? Muszę trzymać się firmy, której pamięć już jest wpięta?

Odnośnik do komentarza

Jaki to lapek? Dokładnie model nazwa?

 

To jest Twinhead J12S T1. Nie ja go kupowałem.

Sam czegoś takiego bym nigdy nie kupił :D.

 

O jest: http://manager.money...ebook,3330.html

Chyba nie jest to dokładnie ta sama wersja, ale bardzo podobna. I jest tu coś więcej o pamięci.

 

Pamięć: 1024 DDR II, 667 MHz, SO-DIMM, możliwość rozbudowy do 4 GB, dwa gniazda soDIMM

Nie ma podanej firmy - pewnie po otwarciu dopiero ją poznam.

 

Ale myślę, że ta kostka byłaby dobra na drugie gniazdo, prawda?

http://www.saturion....b7053f53985459a

Odnośnik do komentarza
Ale myślę, że ta kostka byłaby dobra na drugie gniazdo, prawda?

 

Parametry się zgadzają. Sprawdź w CPU-Z, zakładka SPD jaka jest teraz kość Ramu? Najlepiej kupic identyczna. Ja bym wymienił na dwa razy po 2GB i miał swięty spokój.

 

jeżeli dałoby się dołożyć - na co powinienem zwracać uwagę? Jaki rodzaj RAM i jaka firma? Muszę trzymać się firmy, której pamięć już jest wpięta?

 

Juz wiesz że mozesz dołozyć. Lapek ma dwa sloty. Przy wymianie Ramu masz odłaczyć zasilacz i wyjąć baterie. Dopiero wtedy wymieniasz kości.

Odnośnik do komentarza
Parametry się zgadzają. Sprawdź w CPU-Z, zakładka SPD jaka jest teraz kość Ramu? Najlepiej kupic identyczna.
To parametry z CPU-Z. Chyba wszystko w porządku. Rozumiem, że w DDR2 liczę te parametry x2, 333Mhz czyli 667Mhz i 512Mb czyli 1Gb.

 

 

Juz wiesz że mozesz dołozyć. Lapek ma dwa sloty. Przy wymianie Ramu masz odłaczyć zasilacz i wyjąć baterie. Dopiero wtedy wymieniasz kości.
Dziękuję za cenne info, na dniach kupię i dołożę - na razie +2Gb :)

post-3488-0-77654300-1348172571_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Teraz masz 2 kości po 512MB. Jak kupisz kość 2GB stare należy wyjąć, (obydwie). Jeden slot bedzie wolny.

 

Hej, nie doczytałem Twojego ostatniego postu i wyjąłem tylko jedną 512. Wykrył 2,5gb - czy to wpływa negatywnie na działanie laptopa? Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to widać poprawę, aczkolwiek spodziewałem się czegoś bardziej piorunującego. Co prawda sama Viśta działa już bez zarzutu, ale Firefox miewa chwile słabości np przy bawieniu się suwakiem przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
nie doczytałem Twojego ostatniego postu i wyjąłem tylko jedną 512. Wykrył 2,5gb - czy to wpływa negatywnie na działanie laptopa?

to dobrze że wykrywa 2,5gb ramu

widać poprawę, aczkolwiek spodziewałem się czegoś bardziej piorunującego. Co prawda sama Viśta działa już bez zarzutu, ale Firefox miewa chwile słabości np przy bawieniu się suwakiem przeglądarki.

jak zainstalujesz 4gb ramu zobaczysz poprawe. Nie bardzo rozumiem jaki suwak przeglądarki masz na myśli?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...