Skocz do zawartości

Problem z usługą Połączenie Sieciowe - Błąd 126


jdmqq

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor

 

Pisze teraz z innej partycji.

 

Potrzebuje waszej pomocy. Zostawiłem siostrze PC-ta, zeby cos pobrala. No i pobrala. Po uruchomieniu kompa nie moge sie polaczyc z internetem. Nie mam pojecia jak to naprawić. Cudem udalo mi się wejść w Połączenia Sieciowe, i moim oczom ukazał się błąd " Folder Połączenia sieciowe nie moze pobrac listy kart sieciowych tego komputera. Upewnij się, że usługa Połączenie sieciowe jest włączona i uruchomiona". Dobra, myśle sobie, coś sie wyłączyło. Wpisalem services.msc, znalazlem Usługe, odpaliłem no i bach. Błąd 126, nie mozna znalezć modułu. Nie mam siły juz na zmienianie partycji i próbowanie co chwile czegoś nowego. Na tamtej partycji nie mam wlaczonego przywracania systemu. Jest jakis sposob zeby przeinstalować wszystkie usługi ? Format nie wchodzi w gre, ale jak zajdzie taka potrzeba no to trudno. Na tamtej partycji mam combofixa(który doszedl do usuwania xp-antyspy i jakby zwieszka ? ). No bajzel konkretny jakiś się zrobił. Natrafilem na ta strone, sprawdzalem poprzednie tematy, te wszystkie Fix REgi itd. Nic sie nie zmienilo :/ Pobralem ESETSirefefRemover - Nic nie znalazl.

Nie ukrywam ze krew mnie zalala , gdy ta partycja jest bardzo wazna i potrzebuje tam dostepu do internetu.

Po wpisaniu w cmd regsvr32 netman.dll wyskakuje blad ze nie mozna zaladować modułu.

(system winxp sp3)

Link do screenshota z services.msc (Nie wiem jak dodac miniature)

http://vpx.pl/2i5

 

Zamieszczam logi z OTL + Extras,

 

Logi GMER w pliku logsy

 

 

Pozdrawiam

 

Edycja , Zapomnialem dodać . Po tym incydencie zresetowalem system i wlaczyl sie CHKDSK ktory cos usuwal . Jakieś sektory czy coś , pamietam tylko ze jakies 4 pliki dll zostaly usuniete.

 

//Po wpisaniu ipconfig wyskakuje blad ze nie znaleziono pliku esnet.dll

Polecenie sfc /scannow nie dziala - odpala sie tylko okienko i nic sie nie dzieje.

Extras.Txt

OTL.Txt

logsygm.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER został zrobiony w złym środowisku, czyli przy czynnym emulatorze napędów wirtualnych: KLIK.

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] --  -- (ahy6r0zr)

DRV - [2012-05-18 14:00:39 | 000,242,240 | ---- | M] (DT Soft Ltd) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\dtsoftbus01.sys -- (dtsoftbus01)

DRV - [2011-04-15 16:04:33 | 000,431,672 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Ogólnie to ja tu nie widzę żadnych znaków infekcji w stanie czynnym, jest jedynie (nie ładowany w starcie) odpadkowy plik msigkz32.dll. Doczyszczanie odpadkowych wpisów w spoilerze.

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - File not found [Disabled | Stopped] --  -- (npggsvc)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] --  -- (XDva360)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Documents and Settings\Asd\Dane aplikacji\TZAC2\tizeq32.sys -- (tizeqdrv)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Documents and Settings\Asd\Dane aplikacji\TZAC\tizek32.sys -- (tizekdrv)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nlndis.sys -- (NLNdisPT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nlndis.sys -- (NLNdisMP)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\48.tmp -- (MEMSWEEP2)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\01.tmp -- (izeodw)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\CTHWIUT.SYS -- (CTHWIUT.SYS)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\CTHWIUT.SYS -- (CTHWIUT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\CTEXFIFX.SYS -- (CTEXFIFX.SYS)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\CTEXFIFX.SYS -- (CTEXFIFX)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\CT20XUT.SYS -- (CT20XUT.SYS)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\CT20XUT.SYS -- (CT20XUT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\Asd\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
O16 - DPF: {E705A591-DA3C-4228-B0D5-A356DBA42FBF} "http://ccfiles.creative.com/Web/softwareupdate/su2/ocx/20015/CTSUEng.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {F6ACF75C-C32C-447B-9BEF-46B766368D29} "http://ccfiles.creative.com/Web/softwareupdate/ocx/110926/CTPID.cab" (Reg Error: Key error.)
 
:Files
C:\WINDOWS\System32\msigkz32.dll
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\acpro.xml
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\DirectAnimation Java Classes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Code Store Database\Distribution Units\Microsoft XML Parser for Java]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Pro forma pokaż log z wynikami usuwania.

 

 

 

 

 

Po uruchomieniu kompa nie moge sie polaczyc z internetem. Nie mam pojecia jak to naprawić. Cudem udalo mi się wejść w Połączenia Sieciowe, i moim oczom ukazał się błąd " Folder Połączenia sieciowe nie moze pobrac listy kart sieciowych tego komputera. Upewnij się, że usługa Połączenie sieciowe jest włączona i uruchomiona". Dobra, myśle sobie, coś sie wyłączyło. Wpisalem services.msc, znalazlem Usługe, odpaliłem no i bach. Błąd 126, nie mozna znalezć modułu.

 

Pokaż dane relatywne do tej usługi. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

 

:reg

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Netman /s

 

:filefind

netman.dll

 

Klik w Look.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nic z tego skanu SystemLook nie wynika, usługa zdaje się być prawidłowo skonfigurowana, a powiązany w Parameters plik jest na dysku. Podaj więcej danych:

 

1. Start > Uruchom > cmd i wpisz ipconfig. Przy braku określonego modułu powinien się zgłosić błąd. Jeśli błąd punktuje określony plik, podaj jaki.

 

2. Podaj też log z Farbar Service Scanner.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na koniec: w OTL uruchom Sprzątanie + wyczyść foldery Przywracania systemu (KLIK).

 

 

Nie mam folderu dllcache.

 

Oj masz, danych z powietrza nie biorę, skan w SystemLook to pokazuje jak na dłoni. Po prostu nie włączyłeś wszystkich opcji widoku: Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: odznaczone Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

 

Ale... wyszukalem esent.dll w jakims folderze servicepack, wkleilem i teraz pisze do Was z XP

 

Można było i ten plik brać, ma identyczne parametry jak ten w dllcache:

 

C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\esent.dll ------- 1092608 bytes [15:22 20/03/2011] [21:50 14/04/2008] 33863522CA0A63A2FB1E30E59392E1B1

C:\WINDOWS\system32\dllcache\esent.dll --a--c- 1092608 bytes [17:29 26/10/2001] [21:50 14/04/2008] 33863522CA0A63A2FB1E30E59392E1B1

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...