Skocz do zawartości

Panda Cloud - Problem z instalacją


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym sprawdzić czy na moim komputerze, nie zainstalował się jakiś szkodnik. Wczoraj z niewiadomych przyczyn mój antywirus Panda Cloud Antywirus zamknął się sam, zniknęła ikonka na szybkim pasku uruchamiania, uruchamianie z programów nie dawało rezultatu. W podglądzie procesów zniknął jeden z procesów Pandy - PSUNMAIN, był drugi proces PSANHost. W usługach była usługa jako uruchomiona automatycznie, a jak chciałam ją zatrzymać wyskoczył błąd, że nie można zatrzymać tej usługi na komputerze lokalny, ale usługa się zatrzymała, włączenie ponownie nic nie dało procesu PSUNMAIN nie było. Wobec czego pierwsza myśl, że może jakiś wirus, skanowanie MBAM nie dało żadnych wyników, a log niestety się nie zapisał, czemu nie wiem. Zrobiłam deinstalacje i próbowałam zainstalować ponownie, niestety na etapie rozpakowywania plików instalator samoczynnie się zamykał i koniec działania, próbowałam i ze stronki dobreprogramy i z oryginalnej stronki, znalazłam nawet firmowego czyściciela, wyczyściłam, spróbowałam podobnie, ale efekt ten sam. Ze strony dobreprogramy, po wypakowaniu plików, instalator się zamykał, ze strony oryginalnej , dochodził do 50% rozpakowania plików i jak pojawiał się proces Launcher.exe, to cały proces instalatora pandy się zamykał. Na próbę zainstalowałam starą Avirę, którą mam na dysku - zainstalowała się, ale chciała się aktualizować do wersji 12, której ja nie chcę - między innymi adware i spowolnienie systemu, więc deinstalacja. Potem próbowałam AVG zainstalować, ale za słabe zasoby sprzętowe. Więc też deinstalacja. W końcu w akcie despeeracji włączyłam OTL - zrobił potrzebne logi. Następnie GMERA - Do Gmera były 3 podejścia, za pierwszym się zawiesił jak włączyłam przeglądarkę i gmaila, wobec czego niestety twardy reset. Za drugim razem GMER uskutecznił BSODa.A za trzecim razem się udało, ale coś mały ten log wyszedł, a na pewno to był skan pełny. Chciałabym by ktoś sprawdził logi z OTL - a i Gmera. Po użyciu GMERA pojawiły się błędy związane z atapi czyli z dyskiem, ale czytałam gdzieś, że czasem się to zdarza. To jest link do Minidumpa.

http://www.speedyshare.com/Ep3DA/Mini090912-01.dmp

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zbędne obrazki usuwam. Mi wystarczy tylko log z TDSSKiller, w nim jest wszystko nagrane. Te wyniki przy pierwszym skanie nie ujawniły się, gdyż to dodatkowy skan na pliki niepodpisane cyfrowo. Te wyniki nie są infekcją.

 

Porzućmy na chwilę koncepcje infekcyjne.

 

W podglądzie procesów zniknął jeden z procesów Pandy - PSUNMAIN, był drugi proces PSANHost. W usługach była usługa jako uruchomiona automatycznie, a jak chciałam ją zatrzymać wyskoczył błąd, że nie można zatrzymać tej usługi na komputerze lokalny, ale usługa się zatrzymała, włączenie ponownie nic nie dało procesu PSUNMAIN nie było.

 

Error - 2012-09-09 10:41:52 | Computer Name = DELLGX260 | Source = Service Control Manager | ID = 7034

Description = Usługa Panda Cloud Antivirus Service niespodziewanie zakończyła pracę.

Wystąpiło to razy: 1.

 

Z forum supportu Pandy: KLIK. Wg OTL na dysku nadal są foldery Pandy:

 

[2012-06-01 02:23:39 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Panda Security

[2012-09-09 20:55:06 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Panda Security

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj oba zakreślone foldery.

 

2. Wyczyść Temp via TFC - Temp Cleaner.

 

3. Spróbuj ponowić instalację Pandy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeden z folderów skasowałam, drugiego niestety nie było. Tempy wyczyściłam. Kazał uruchomić ponownie, usunęłam narzędzia, nie wiem czy trzeba było użyć sprzątania czy nie. A teraz jedno pytanie - mam zainstalowany teraz aktualnie jako program antywirusowy - Immunet czy mogę zainstalować Pandę jako drugi, czy najpierw usunąć Immunet a potem instalować Pandę?

Odnośnik do komentarza
Jeden z folderów skasowałam, drugiego niestety nie było.

 

Czy na pewno? Który z folderów został skasowany, ten z folderu Administrator czy z All Users? Zrób nowy skan potwierdzający. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

 

:dir
C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji

 

 

A teraz jedno pytanie - mam zainstalowany teraz aktualnie jako program antywirusowy - Immunet czy mogę zainstalować Pandę jako drugi, czy najpierw usunąć Immunet a potem instalować Pandę?

 

Immunet i Panda mogą działać równolegle. Aczkolwiek sugeruję pozbyć się jednak Immuneta przed akcją.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Został skasowany ten z folderu Administrator. Z folderu All Users nie widziałam tego tam. Według raportu SystemLook moim zdaniem, nie ma już tego folderu na liście. Zaraz będę próbowała zainstalować ponownie pandę. A jeszcze jedno pytanie pani Picasso. Czy jest jakiś taki naprawdę dobry czyściciel do Pandy, tak na przyszłość i mam jeszcze jeden problem związany z Windows Update. Szczegółowo jest opisany tutaj.https://www.fixitpc.pl/topic/10595-problem-z-wyswietleniem-witryny-windows-update-w-internet-explorer-8/page__fromsearch__1. Niestety problem się rozrósł i prawdopodobnie został uszkodzony folder od aktualizacji automatycznych. Może wie pani jaka jest możliwość zrekonstruowania tego bez reinstalacji systemu?

SystemLook.txt

Odnośnik do komentarza

Istotnie, folderów już nie widać, to spróbuj ponowić akcję z instalacją Pandy.

 

 

Czy jest jakiś taki naprawdę dobry czyściciel do Pandy, tak na przyszłość

 

Nie znam żadnego bardziej specjalizowanego w Pandzie Cloud, niż ten który już tu prawdopodobnie używałaś.

 

 

mam jeszcze jeden problem związany z Windows Update

 

Tym na razie nie jestem w stanie się zająć z braku czasu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tak jak napisałam w prywatnej wiadomości. Nie odzywałam się w temacie, ponieważ zainstalowałam 12 września trial Panda Antivirus 2013 i on się zainstalował, rozpakował i ok. 13 października skończyła mi się darmowa próbka, więc ją odinstalowałam, poczyściłam resztki specjalnym czyścicielem i pousuwałam foldery i wyczyściłam Temp ponownie. Niestety instalator offline pliki rozpakował, po czym do procesu instalacji nie przeszedł. A instalator online przeszedł ro rozpakowywania plików i znikł i dalej nic się nie działa... Inne antywirusy oprócz AVG, ponieważ Avg wymagał większych zasobów sprzętowych...Ja naprawdę nie mam pomysłu, co zrobić. Może ktoś ma jakiś pomysł, czy to tylko ja mam problem z zainstalowaniem tejże Pandy. Próbowałam po raz kolejny instalatora offline. Po rozpakowaniu plików., pojawia mi się dosłownie na sekundę proces Launcher i się zamyka na czerwono, tak samo jak i Panda Cloud i się zamyka.

Mogę wkleić coś co się nazywa PSLOgs. Może ktoś mądry z tego coś odczyta.

Launcher_exe.txt

StubInstaller_exe.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...