Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić Microsoft Security Essentials


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszę z problemem, o którym w sumie nic nie wiem. Jak to się stało, ani kiedy. Dziś zauważyłem, że dawno skanowania dysku nie robiłem więc próbuję odpalić MSE, ale bezskutecznie. Nie da się także uruchomić centrum zabezpieczeń systemu Windows.

 

Logi:

http://wklej.org/id/826246/

http://wklej.org/id/826250/

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz infekcję uruchamianą przez poniższą parę plików. Infekcja ta wyłącza: MSSE, Centrum, Windows Defender i Przywracanie systemu.

 

[2012/09/08 01:44:54 | 000,126,976 | RHS- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\eapp3hst0.dll

[2012/09/08 01:44:54 | 000,000,322 | ---- | C] () -- C:\Windows\tasks\LXBZMDSOA.job

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Windows\SysWow64\eapp3hst0.dll
C:\Windows\tasks\LXBZMDSOA.job
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Włącz funkcje zdeaktywowane przez malware:

  • Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługę Centrum zabezpieczeń i Typ uruchomienia przestaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie), usługę zastartuj przyciskiem. Dla usługi Microsoft Antimalware Service Typ uruchomienia ustaw na Automatyczny. Windows Defender nie będzie tu włączany celowo = przy antywirusach jest zbędny.
  • Ochrona systemu: Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Ochrona systemu > zaznacz dysk z Windows i Konfiguruj > zaznacz "Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików".

3. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Infekcja pomyślnie usunięta. Czynności końcowe:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

2. Zaktualizuj poniższe aplikacje. Szczegóły: KLIK.

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160070}" = Java™ 6 Update 7

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.8

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 10 Plugin ----> stara wtyczka dla Firefox/Opera (odinstaluj)

 

(adnotacja: to 32-bitowe Java i taki typ należy zainstalować)

 

 

PS. I jeszcze polecam lżejsze zamienniki dla koszmarnego GG10: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...