Skocz do zawartości

Powtarzający się błąd w podglądzie zdarzeń


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu w podglądzie zdarzeń notorycznie pojawia się błąd:

 

{Odzyskana gałąź rejestru} Gałąź rejestru (plik): \SystemRoot\System32\Config\SOFTWARE była uszkodzona i została odzyskana. Niektóre dane mogły zostać utracone.

 

Poza tym, że komputer działa jakby trochę bardziej ślamazarnie to nie zauważyłem jakiś ubocznych skutków tego błędu. Poniżej logi z OTL.

OTL.Txt

Extras.Txt

Edytowane przez picasso
Temat przenoszę do Hardware. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
O! A skąd ta pewność?

C7(199) = 4. To również może być stary temat z historii dysku. Ale masz problem i prosisz o poradę. Przyczyn może być wiele.

Nie podoba mi się również Atrybut 1 - błędy odczytu danych.

 

Nie wiem co obrazek z zarządzania dyskami miałby wyjaśnić, widoczne są wszystkie dyski i partycje, przy każdej jest napisane "Zdrowy"

A nie sądzisz, że tam są również inne ciekawe informacje? Akurat dla mnie tak.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wymiana kabelka nic nie daje, bląd nadal pojawia się po każdym rozruchu. Życzyłeś sobie obrazek z zarządzania dyskami więc proszę bardzo.

 

th_Beznazwy-1.jpg

 

Na wszelki wypadek zrobiłem jeszcze raz skan dysku systemowego checkdiskiem, obrazek niżej:

 

th_chkdsk.jpg

 

a i jeszcze jeden obrazek, gdyby miał się na coś przydać:

 

th_sfc.jpg

 

Dysk wydaje się być ok, smart biosu też nie wszczyna żadnych alarmów. Jakieś sugestie?

 

Edit:

No i problem okazał się prozaiczny, czyszczenie rejestru, defragmentacja rejestru i przy okazji wszystkich dysków i błąd przestał być zwracany w podglądzie zdarzeń.

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i mam nadzieję, że to już faktycznie po problemie :)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się nad poradą w stylu oczyszczanie rejestru ale to ryzykowne. Dobrze, że się udało.

Problem był taki, że system stwierdzał błąd rejestru po starcie i montował odzyskaną wersję klucza. Aby go naprawić należało użyć dobrego softu gdyż tu istniało ryzyko uwalenia systemu.

Bez zrobionej wcześniej kopii systemu - możliwe problemy.

Natomiast defragmentacja rejestru (optymalna) odbywa się przed startem systemu i tu mogło się niestety zdarzyć, że skompaktowany rejestr zawiera błędne dane.

Przed taką operacją powinno się zrobić oczyszczanie rejestru. Co oczywiście zrobiłeś - tak wynika z postu.

 

To tylko drobna refleksja i jeżeli temat rozwiązany poproś o zamknięcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...