Skocz do zawartości

Włamanie na konto allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkała mnie dość nieprzyjemna sytuacja... przy próbie logowania i zmiany hasła okazało się że ktoś pozmieniał moje dane w koncie, i teraz nie moge nic zmienic, ani sie zalogować ani nic, ciągle prosi mnie o poprawne wpisanie danych takich jak nazwisko panienskie matki, numer telefonu... nic to nie daje, ktoś coś popieprzył... teraz obawiam się o inne konta w swoim komputerze... poradźcie prosze, czym przeskanować komputer, jakim DARMOWYM antywirusem, żeby znaleźć przyczynę tego wszystkiego... to 1 raz w zyciu mi się zdarza... włamanie na konto w komputerze ;/

 

wrzucam logi oraz security check... tyle na razie mogę zrobić bez waszej porady...

 

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.50

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 9

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

JavaFX 2.1.1

Java 7 Update 7

Adobe Flash Player 11.4.402.265

Mozilla Firefox (15.0)

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę w logach OTL infekcji, ale są takie dwa ukryte pliki nie wiadomo od czego:

 

[2012-02-23 17:50:15 | 000,000,008 | -HS- | C] () -- C:\Users\LukaszGlowne\AppData\Local\systemCurUses

[2012-02-23 17:50:15 | 000,000,006 | -HS- | C] () -- C:\Users\LukaszGlowne\AppData\Local\systemHdID

 

 

poradźcie prosze, czym przeskanować komputer, jakim DARMOWYM antywirusem, żeby znaleźć przyczynę tego wszystkiego...

 

O ile to w ogóle problem po stronie lokalnej (włamanie nie musi mieć źródła w systemie), to skanerów jest bez liku. Przykładowe miniatury: Kaspersky Virus Removal Tool, Dr. Web CureIt, Emsisoft Emergency Kit, Comodo Cleaning Essentials, HitmanPro. Ponadto znany Ci MBAM. I wiele innych.

 

Tylko, że ja gwarancji nie dam. Przy włamaniu nieznanego pochodzenia, gdy skanery nic nie widzą, rozsądnym jest postawić Windows na nowo.

Czy dane logowania na Allegro były dzielone z innymi kontami, tzn. takie same jak w którejś poczcie? Czy kontaktowałeś się z Allegro w celu wyjaśnienia sprawy konta?

 

 

 

PS. I nadal brakuje pliku HOSTS + Dziennik zdarzeń sypie błędami na ten temat:

 

Hosts file not found

 

Error - 2012-09-03 23:00:42 | Computer Name = Glowny | Source = Microsoft-Windows-DNS-Client | ID = 1012

Description = Wystąpił błąd podczas próby odczytu lokalnego pliku hosts.

 

Przecież kilka razy już mówiłam o jego odtwarzaniu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Plik hosts zrobiłem... teraz następny problem... ehhh, a mianowicie oglądalem sobie dzisiaj yt, i nagle zgasło światło na sekunde i sie wyłaczyło wszystko, na całej dzielnicy nie tylko u mnie, komputer też się wyłaczył, poczekałem chwilę i go włączyłem, niby wszystko ok, ale jednak nie... od tego czasu (nie wiem, być moze to zbieg okolicznosci) ale nie działają mi niektóre stronki które dotychczas działały idealnie, linków tutaj podawać nie można niestety... co dziwne, specjalnie pobrałem opere, tam nie działa, na tym co zawsze uzywam czyli najnowszy firefox, tez nei dziala. Jedyna mozliwosc otwarcia tych stron to :

 

1. Przez anonymouse.org

2. Przez przeglądarke w komórce z androidem

 

innej możliwości nie ma, chwile przeglądarka myśli iii... nie mozna nawiązać połącznia... dotychczas co robiłem :

 

1.usunąłem ciasteczka tych stron

2.usunąłem zapamiętane hasła tych stron

3.zmieniłem DNSy

4.przeinstalowałem firefoxa

 

oczywiście kompa też resetowałem.... nic to nie daje, jakieś pomysły ?

 

 

 

dodam że zauważyłem teraz taką sytuację: jak wyłączę i włączę swój router oraz wyłączę i włączę połączenie lokalne w centrum udostępniania to "te" stronki chwile działają, ale po chwili znowu wraca to co było czyli się nie ładują... coś ewidentnie blokuje... tylko co ...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...