Skocz do zawartości

Problem z plikami (Virus Jeefo)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótko mówiąc niektóre programy się sypią. Nie wiem czy to jest wina jakiegoś wirusa czy nie i dlatego tworzę ten temat. Wczoraj nie mogłem odpalić większości programów i postanowiłem zrobić formata do którego przymierzałem się już sporo czasu. Sformatowałem więc wszystkie dyski wyrzucając prawie wszystko, zainstalowałem na nowo Windowsa, sterowniki, programy i niby wszystko fajnie ale teraz znowu zaczynają się problemy np. takie, że nie mogę odpalić firefoxa. Gdy próbuje go włączyć wyskakuje "Program Firefox przestał działać" i komunikat o błędzie:

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BEX
Nazwa aplikacji: firefox.exe
Wersja aplikacji: 15.0.0.4619
Sygnatura czasowa aplikacji: 50382fcd
Nazwa modułu z błędem: MSVCR100.dll
Wersja modułu z błędem: 10.0.40219.1
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4d5f0c22
Przesunięcie wyjątku: 0008af3e
Kod wyjątku: c0000417
Dane wyjątku: 00000000
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 1379
Dodatkowe informacje 2: 13797240bd80b7bef29371a342db38e1
Dodatkowe informacje 3: 447f
Dodatkowe informacje 4: 447fcb33be2d805cf1e28c5b084a88a

Wygląda to tak:

 

 

xdpng_xhpaqph.png

 

Podejrzewam, że jeżeli to jakiś wirus to siedział w Quake 2 którego zostawiłem na dysku i którego już wywaliłem.

Proszę o pomoc.

 

Przeskanowałem również dysk przy pomocy programu: Malwarebytes Anti-Malware 1.62.0.1300 i oto co wykrył:

mbam-log-2012-09-03 (23-34-00).txt

 

edit:

Dobra widzę, że jestem zmuszony do ponownego sformatowania dysku bo wirus się rozprzestrzenia :| (ponad 200 plików zarażonych)

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety wirus wykonywalnych Jeefo. Widać jego procesy czynne w OTL, ale logi nieaktualne.

 

 

Sformatowałem więc wszystkie dyski wyrzucając prawie wszystko, zainstalowałem na nowo Windowsa, sterowniki, programy i niby wszystko fajnie ale teraz znowu zaczynają się problemy np. takie, że nie mogę odpalić firefoxa.

 

(...)

 

Dobra widzę, że jestem zmuszony do ponownego sformatowania dysku bo wirus się rozprzestrzenia :| (ponad 200 plików zarażonych)

 

Skoro wróciło po pierwszym formacie, musiały na dysku zostać pliki wykonywalne zarażone tym wirusem. Uruchomienie tego po formacie równa się reinfekcji. Rozumiem, że zrobiłeś już format po raz drugi. Czy problemy ustały?

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
4.10.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...