Skocz do zawartości

Laptop z możliwością podłączenia monitora 22 cali LCD.


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z baterią najlepiej wykonać parę pełnych cykli ładowanie-rozładowanie. Następnie naladować na maksa. Rozładować do 50%, wyjąć i schować w worku foliowym do lodówki (byle nie do zamrażalnika!!!) to nie żart

Wtedy najdłużej zachowa swoją sprawność. Oczywiście od czasu do czasu np. raz na pół roku trzeba powtórzyć operację ładowanie na maks i rozładowanie, ładowanie do 50% i lodówka :). Jeśli będziesz ciągle korzystał z zasilania to taka metoda jak wyżej jest najlepsza dla baterii.

 

P.S tutaj masz nieco rozwinięty temat baterii LINK

I tutaj LINK

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

A nie mogę podzielić dysk z wbudowanego już programu windowsa? Zarządzanie dyskami? Tam też coś takiego jest do podziału, więc musze tylko zmniejszyć wolumin i wtedy zrobić nowy tak?

Niezależnie od metody. Przed takimi operacjami zalecam:

1. Kopia ważnych danych.

2. Oczyszczanie dysku.

3. Oczyszczanie dysku włącznie z opcją dodatkową - usuwanie wszystkich punktów przywracania systemu poza ostatnim. Nawet wyłączyłbym pod warunkiem pewności systemu.

4. Zmniejszenie wielkości pliku wymiany do minimum (2 MB) na czas trwania operacji zmiany wielkości partycji - oczywiście restart.

5. Defragmentacja dysku softem z opcją BOOT stosownie do wersji systemu x86 czy x64.

6. Po restarcie działania na partycjach.

Odnośnik do komentarza

/\ oO

Zrobiłem bez tego co napisałeś, i co działa? działa

zmniejszenie woluminu i utworzenie nowej partycji to wszystko co zrobilem

przeciez system jest nowy to po co kopie robić i oczyszczać dysk z niczego.

 

Co do bateri nie wierze żeby baterie włożyć do lodówki, podziękuje z tego :D

Zresztą czasem bede chodził z laptopem więc nie moge ciągle na zasilaniu siedzieć tak bez baterie, jak prąd padnie to wole mieć włożoną baterie gdy czasem sobie odłącza i z lapkiem pójde to wole żeby miał jakieś dojście do prądu.

Btw orientuje sie ktoś czy mam tu klawiature podświetlaną w tym lapku? Mam na myśli klawisze klawiatury, nie moge znaleźć takiej opcji nigdzie.

Lapek sprawuje się dobrze, oczywiście po wyłączeniu mnóstwo zbędnych programów w autostarcie, uwierzcie mi było ich w msconfig chyba z 30, jedyne co mi się nie podoba to głośne/ przyciski od touchpada

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...