Skocz do zawartości

Komputer wolniej chodzi po wyczyszczeniu radiatora.


sayin2u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj odkręciłem i czyściłem radiotor z kurzu, nałożyłem nowej pasty ( starą wystarczyło przetrzeć bo była tak stara że sama schodziła ) po kilku nieudanych próbach założenia radiatora wreszcie udało mi się go porządnie umocować kiedy załapałem o co chodzi z tymi wkrętkami ( czy co to to jest ). No i włączam kompa, jakieś 5 min(!) się włącza i kiedy w końcu zaskoczył to się sam wyłączył i tak 3 razy próbowałem. W końcu odkręciłem wszystko od nowa i nałożyłem pasty jeszcze dodatkowo na samą podstawkę od chłodzenia (wcześniej nałożyłem tylko na procka bo myślałem że to wystarczy jak się je przyłoży do siebie). No i teraz komputer chodzi, normalnie się włącza bez opuźnienia ale np. oglądanie stron internetowych typu YouTube to mordęga bo filmy niemiłosiernie się zacinają czego nie było przedtem. Niektóre gry również. Wszystko jest dobrze podłączone sprawdzałem kilkakrotnie. Może moglęm dać jeszcze więcej tej pasty? Ogólnie nałożyłem niewielki groszek i rozsmarowałem kawałkiem papieru na całym procesorze i podstawce.

Aha dodam że komp to stary grat :

Inter Celeron 3.06GHz

1,2 GB RAM

NVIDIA GeForce 7300GT

Win XP service pack 3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przydałyby się pomiary temperatur i napięcia, możesz sprawdzić programem HWINFO. Jaką pastę nakładałeś? Wyczyściłeś wcześniej radiator i procesor alkoholem izopropylowym, ewentualnie czymś innym do usuwania tłuszczu, co szybko odparowuje?

 

Nie nakłada się za dużo pasty, bo wtedy siłą rzeczy jej powierzchnia jest nierówna (powstają słabo przewodzące ciepło bąble powietrza), a dużo jej spływa wokół.

Odnośnik do komentarza

Pasta to Revoltec Cooler. Dodaje screena z HWINFO.

http://www.picshot.p...lic/view/197105

 

Jeżeli chodzi o czyszczenie jakimś alkoholem to tego nie robiłem. Więc będę musiał od nowa nałożyć pastę? Mógłbyś mi napisać czym konkretnie mogę to wyczyścić czymś co znajde w domu? Może być np. płyn po goleniu czy zmywacz do paznokci? I czy trzeba jakoś specjalnie nakładać tą pastę czy tak na wyczucie cienką warstwę tylko na procka?

Odnośnik do komentarza

1. Ja jak czyszczę, to zwykłym spirytusem salicylowym.

2. Pasta ma za zadanie jedynie wypełnić mikroskopijne luki pomiędzy rdzeniem procesora, a radiatorem, więc właściwie przy dobrze spasowanych elementach wystarczy "pobrudzić"; w końcu metalowy radiator lepiej przewodzi ciepło od pasty.

 

Podejrzewam, że przy przykręcaniu, odkręcaniu, dodawaniu pasty mogła się pobrudzić, zruszyć i przez to źle przewodzi. Jeśli mimo wysokich temperatur procesora radiator jest zimny to jeszcze raz dokładnie wszystko wyczyść spirytusem, nałóż niewiele pasty i dobrze dokręć. Upewnij się, że wentylator jest dobrze podpięty do płyty.

----------------------------------------

Żeby nie dopisywać offtopa:

juz Ci napisal moderator, ale dopisze. Pryszcze na czole sobie przeczysc. Jak masz dawac takie rady to koniecznie jezyk pociagnij rowniez.

 

za takie brednie powinienes wyleciec na miesiac, ale nie ja na Twoje szczescie wydaje tu wyroki.

MarekB ma racje, powinienem:) Post pisany bez przemyślenia, prawdopodobnie pod wpływem.

Wyjaśniam skrót myślowy "pobrudzić"-chodziło mi o to, żeby nie dawać zbyt dużej warstwy.

Edytowane przez McKrecio
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że te prawie 90 stopni, to już trochę za dużo. Nie wiem, z czego masz ten zmywacz do paznokci, ale aceton się nie nadaje, zbyt żrący. Alkohol izopropylowy lub czysty spirytus, ale lepiej tym pierwszym. Spirytus salicylowy ma rozpuszczony w stężeniu ok. 1 - 2 % kwas salicylowy (takie jasnożółte kryształki) i jak odparuje, to to zostaje na procesorze. Według mnie to nie jest dobry pomysł.

 

Znajdź preparat Kontakt IPA, to nie jest drogie.

Odnośnik do komentarza
1. Ja jak czyszczę, to zwykłym spirytusem salicylowym.
juz Ci napisal moderator, ale dopisze. Pryszcze na czole sobie przeczysc. Jak masz dawac takie rady to koniecznie jezyk pociagnij rowniez.

 

2. Pasta ma za zadanie jedynie wypełnić mikroskopijne luki pomiędzy rdzeniem procesora, a radiatorem, więc właściwie przy dobrze spasowanych elementach wystarczy "pobrudzić"; w końcu metalowy radiator lepiej przewodzi ciepło od pasty.

za takie brednie powinienes wyleciec na miesiac, ale nie ja na Twoje szczescie wydaje tu wyroki.

 

90 stopni to stanowczo za duzo. Jak rozsmarowac mozesz zobaczyc np. tu http://www.youtube.com/watch?v=p8-rfuEn4P4

Na sucho przyjrzyj sie jak zapinaja sie klipsy od chlodzenia. Sprawdz czy koncowki nie sa "rozjechane" bo w takim przypadku nie wchodza wstepnie do otworow w plycie glownej i dociskanie nie ma sensu.

Cos takiego

post-2293-0-72632300-1346025904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

90 stopni to stanowczo za duzo

jakie 90 jak tam jest 76?

 

Znajdź preparat Kontakt IPA, to nie jest drogie.

 

U mnie na mieście można dostać CLEANSER IPA SPRAY, czy to może być?

 

edit: okej, teraz to wogóle dziwna sytuacja, komputer sam się wyłącza a jak próbowałem go włączyć to ładował tylko windowsa i na czarnym ekranie wyskakiwał komunikat którego nie zdążyłem przeczytać ponieważ znowu się wyłączył i tak 2 razy. po odczekaniu paru minut i ponownym włączeniu jakoś mi działa ale pewnie nie na długo. co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
jakie 90 jak tam jest 76?
jestes kolejnym , ktory zaklada temat i otrzymujac odpowiedz i porade pyszczy , ze sam wie lepiej. Po kiego dzwona pytasz?

Masz slepoto 89 *C czy nie masz. Pod jakim obciazeniem - firefoxa? 76.5*C masz bez obciazenia czy nie? Slepy jestes?

Spirytus 99% wystarczy. Nie ma potrzeby kupowania innego preparatu, ale jak masz pod reka to mozesz brac.

co to znaczy?
, a jak myslisz ? Grzebiesz tam patykiem czy wyczyscisz poprawnie CPU i radiator oraz zamontujesz poprawnie cooler sprawdzajac ustawienie spinek. Co jest w tym trudnego?
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...