Skocz do zawartości

Konfiguracja programów


drugster

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu uprzedzam - to może być najbardziej żenujący problem tego forum, lecz mnie niestety przygniótł.

Przeczytałem , że ustanawiając użytkownika z hasłem należy po instalacji potrzebnych programów skonfigurować system, następnie utworzyć konto gościa i w nim pracować dla bezpieczeństwa( uwzględniając również innych użytkowników). Uczyniłem tak , ale powstał mały rozgardiasz.

Kilka kłopotliwych pytań;

1.Przy niektórych programach z tarczą( strażnikiem?) -gdzie system pyta mnie o zezwolenie uruchomienia(kontrola konta użytkownika), czy jest to związane z prawami administratora?

2.Nie potrafię ich skonfigurować , ponieważ przy programach typu MBAM na moim koncie mam go z tarczą a na koncie gościa bez- chciałbym odwrotnie. Inny przykład -skrót podłączenia do samego internetu: zarówno na moim koncie jak i na koncie gościa jest z tarczą, przez co nie mogę go nawet tam odpalić!

3. Czy jest jakaś uniwersalna metoda na zarządzanie tymi programami, czy coś namieszałem z grupami użytkownika?

 

Przepraszam za łopatologiczny język, chciałem w miarę jasno przekazać moje "zawiłe" problemy.

Na dole screeny z porównywalnych programów- nie wiem, czy dobrze kombinuję.

post-644-029435800 1282862412_thumb.jpg

post-644-012139400 1282862493_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Od razu uprzedzam - to może być najbardziej żenujący problem tego forum, lecz mnie niestety przygniótł.

Przeczytałem , że ustanawiając użytkownika z hasłem należy po instalacji potrzebnych programów skonfigurować system, następnie utworzyć konto gościa i w nim pracować dla bezpieczeństwa( uwzględniając również innych użytkowników). Uczyniłem tak , ale powstał mały rozgardiasz.

Skoro jesteś administratorem to włącz UAC (jak jesteś przewrażliwiony to ustaw UAC na maks.4 poziom) i na nim pracuj i to wystarczy.Zasadę pracy na ograniczonym koncie przez administratora ma sens stosowanie w starszych Windows (XP lub starszych) gdzie nie ma UAC.

Odnośnik do komentarza

Oki dzięki za rade-tylko taki hipotetyczny przykład: ktoś chce skorzystać z internetu pod moją nieobecność a nawet nie może, bo na koncie gościa musi mieć zezwolenie pseudoadministratora, czyli moje. Trochę to nielogiczne.

Przy okazji- Czy ta tarcza przy ikonach programu -to jest związane z UAC czy uruchamianiem jako administrator? W innej poradzie tego forum zostałem proszony o odpalenie programu(jest on z tarczą) przez prawoklik ale NIE jako administrator. Chodzi o zwykłe otwórz?

Na koniec- czy można konfigurować te programy, gdyż przy jednych tarcza jest a przy innych nie.

Odnośnik do komentarza

Oki dzięki za rade-tylko taki hipotetyczny przykład: ktoś chce skorzystać z internetu pod moją nieobecność a nawet nie może, bo na koncie gościa musi mieć zezwolenie pseudoadministratora, czyli moje. Trochę to nielogiczne.

Na koncie limitowanym internet powinien działać bez elewacji (na końcie gościa też),zresztą dla admina też -jedynie ustawienia wymagają elewacji.Więc pytanie co to za rodzaj połączenia?Czy to nie jest jakiś modem na USB?

 

Przy okazji- Czy ta tarcza przy ikonach programu -to jest związane z UAC czy uruchamianiem jako administrator? W innej poradzie tego forum zostałem proszony o odpalenie programu(jest on z tarczą) przez prawoklik ale NIE jako administrator. Chodzi o zwykłe otwórz?

Na koniec- czy można konfigurować te programy, gdyż przy jednych tarcza jest a przy innych nie.

Programy narzędziowe prawidłowo działające pod Vistą/Win 7 są tak przystosowane że poprzez samo klikanie dokonuje się elewacja uprawnień -pojawia się UAC z prośbą o potwierdzenie operacji.Jesli to jakiś starszy program to tej opcji nie ma i wymaga tego prawoklik "uruchom jako admin".Zanim zaczniesz przystosować program do elewacji trzeba odpowiedzieć na takie pytania

 

-Czy jest to program narzędziowy?A jeśli tak to czy nie ma wersji odpowiedniej dla nowszych systemów? Bo jesli to starszy program użytkowy czy gra to trzeba zmienic uprawnienia do folderu gdzie ten program się znajduję tj. grupie Użytkownicy nadać prawo do modyfikacji dla danego folderu -na ogół wystarcza.Programy użytkowe nie powinny być uruchamiane w trybie administratora.

 

Co do GG.Posiadasz najnowszą wersję?...albo lepiej zmienić komunikator na Mirandę (też obsługuje GG) a nie ma problemów z uprawnieniami.

Malwarebytes jako narzedziówka musi być uruchamiana w trybie admina.Czy tylko z tymi programami masz problem czy z jakimiś innymi też?

Odnośnik do komentarza

Wybacz, nie za bardzo umiem wstawiać cytat,y więc kolejno;

1. Tak, jest to modem neostrady ZTE tylko nie podłączany przez USB tylko kabel Ethernet - trochę się męczyłem z zainstalowaniem go , mam nadzieje że nie muszę do tego wracać. Reasumując gość nie ma dostępu do internetu(tarcza)

2.Chciałbym aby programy narzędziowe były odpalane w trybie administratora, vide- żeby gość na komputerze nie miał możliwości ingerowania. Tymczasem Malwarebytes na moim koncie jest odpalany w trybie administratora, natomiast na koncie gościa już nie. Inne przykłady to Avira i Comodo -na obu kontach mogę uruchamiać bezpośrednio(tego też chciałbym uniknąć)

3 . Co do GG mam zainstalowaną starszą wersję 7. Jest przejrzysta i prosta w obsłudze i nie ma problemu z dostępem na koncie gościa.

Odnośnik do komentarza

Wybacz, nie za bardzo umiem wstawiać cytat,y więc kolejno;

1. Tak, jest to modem neostrady ZTE tylko nie podłączany przez USB tylko kabel Ethernet - trochę się męczyłem z zainstalowaniem go , mam nadzieje że nie muszę do tego wracać. Reasumując gość nie ma dostępu do internetu(tarcza)

U mnie konto gość jak i limitowane konta nie mają problemów z internetem.Przez kabel Ethernet (RJ-45) nie powinno być żadnych problemów z połączeniem :blink: ...no chyba że używasz jakiegoś dziwnego niepotrzebnego oprogramowania TP które to powoduje -jeśli tak to odinstaluj a dostęp do modemu miej przez przeglądarkę wpisując http://192.168.1.1 (IP addres może się nieco różnić -sprawdź dokumentację)

 

2.Chciałbym aby programy narzędziowe były odpalane w trybie administratora, vide- żeby gość na komputerze nie miał możliwości ingerowania.

Tu wystarczy tylko aby twoje konto było zabezpieczone hasłem -to wystarczy.Gdy inny użytkownik będzie chciał uruchomić taki program zawsze zostanie poproszony przez UAC o podanie hasła...którego nie zna.

 

Inne przykłady to Avira i Comodo -na obu kontach mogę uruchamiać bezpośrednio(tego też chciałbym uniknąć)

Chodzi Ci pewnie o to że w tych programach wszyscy mają dostęp do apletów kontrolnych tych programów (bo oczywiste jest że softy ochronne muszą działać na wszystich kontach),no tutaj to najlepszym rozwiązaniem jest kupno komercyjnego softu ochronnego które mają taką możliwość.Jesli jednak nie stoisz dobrze finansowo a nie masz nic przeciwko Chińczykom to zainstaluj produkty Rising http://www.rising-global.com/,program ma możliwość nałożenia oddzielnego hasła na główne aplety kontrolne.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za wpis.

Powiem tak, internetu już nie ruszam boje się , ze po odinstalowaniu Neostrady i załadowaniu coś namieszam. A tej podanej Twojej metody niestety nie rozumiem.

 

To na koniec wątku 2 zagadnienia;.

Myślałem ze UAC jest w jakiś sposób powiązany z opcja uruchamiania programów jako administrator, ale zauważyłem że niektóre programy, w zakładce- zgodność, maja zaptaszkowany- uruchom program jako administrator a inne nie. czy możesz polecić mi odnośnikiem jakiś artykuł , który wyjaśni te 2 instytucje -nie chce Cie zamęczać.

 

Druga sprawa jest podparta rysunkami. Od razu mówie , ze operowałem na SKRÓTACH pulpitu co może nijak się ma do plików instalacyjnych. W celu skonfigurowania konta mojego oraz gościa , w zakładkach- zabezpieczenia, w kilku trochę poprzestawiałem, ale obawiam się że niepotrzebnie, bo efektu żadnego nie odczuwam. Jeśli niepotrzebnie to robiłem , to zerknij proszę na rysunki , jak powinno to wyglądać?

Mini Tool Partition Wizard podobnie jak plik Neostrada w kilku miejscach ma częściej tarcze niż MBAM czy Dr Webcure it. Jest tez w kilku miejscach więcej wpisów uprawnienia niż na innych.

Nie pamiętam jak było wczesniej, pozostawić jak jest?

post-644-050418700 1282923858_thumb.jpg

post-644-093150000 1282924103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za wpis.

Powiem tak, internetu już nie ruszam boje się , ze po odinstalowaniu Neostrady i załadowaniu coś namieszam. A tej podanej Twojej metody niestety nie rozumiem.

Czego nie rozumiesz?

 

Router.png

 

Tak to wygląda u mnie..i tak się obsługuje wszystkie routery na ethernet/bezprzewodówkę do domowego użytku...

 

To na koniec wątku 2 zagadnienia;.

Myślałem ze UAC jest w jakiś sposób powiązany z opcja uruchamiania programów jako administrator, ale zauważyłem że niektóre programy, w zakładce- zgodność, maja zaptaszkowany- uruchom program jako administrator a inne nie. czy możesz polecić mi odnośnikiem jakiś artykuł , który wyjaśni te 2 instytucje -nie chce Cie zamęczać.

Pisałem ci już -to zależy od przeznaczenia programu (użytkowy,narzędziowy) ,kompatbilność z Vista/Win 7...nie udało mi się znaleźć artykułu który by to precyzyjnie określał...Znalazłem tylko takie linki o diagnostyce kompatbilności programów:

http://support.microsoft.com/kb/927386

http://www.sevenforums.com/tutorials/316-compatibility-mode.html

 

Tak jak pisałem poprzednio -nie polecam używania "uruchom jako admin" (w prawokilik czy w zgodność) względem programów użytkowych.

 

Druga sprawa jest podparta rysunkami. Od razu mówie , ze operowałem na SKRÓTACH pulpitu co może nijak się ma do plików instalacyjnych. W celu skonfigurowania konta mojego oraz gościa , w zakładkach- zabezpieczenia, w kilku trochę poprzestawiałem, ale obawiam się że niepotrzebnie, bo efektu żadnego nie odczuwam. Jeśli niepotrzebnie to robiłem , to zerknij proszę na rysunki , jak powinno to wyglądać?

Mini Tool Partition Wizard podobnie jak plik Neostrada w kilku miejscach ma częściej tarcze niż MBAM czy Dr Webcure it. Jest tez w kilku miejscach więcej wpisów uprawnienia niż na innych.

Nie pamiętam jak było wczesniej, pozostawić jak jest?

 

Zmiana uprawnień w skrótach,czy manipulowaniu w trybie zgodności dla tych softów nie ma sensu - to są wszystko narzędziówki gdzie użytkownicy nie znający hasła administratora ich nie uruchomią -co do oprogramowania TP mówiłem już usuń to.Jeśli chcesz aby w ramach wyjątku limitowany użytkownik w ramach wyjątku wykonał ściśle określoną operację która wymaga uprawnienia admina to tu jest artykuł jak to zrobić http://www.petri.co.il/bypass-uac-using-desktop-shortcut.htm

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...