Skocz do zawartości

Chłodzenie komputera Pomoc


hash6687

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam taki problem. Kupiłem nowy komputer działa spoko lecz bardzo się grzeje o dziwo nie grzeje się tak bardzo jak na dworze jest ponizej 25C 20C jeżeli jest powyżej 30C to górna klapa i tylko górna ( obudowa ) jest bardzo ciepła lecz gorąca, a jak napisałem wcześniej jak jest poniżej 25C to górna obudowa jest tylko lekko ciepła nic strasznego.

 

Postanowiłem kupić wentylatorki

Moje pytania brzmia co wy na to?? Jakie wentylatorki kupić ??

Nie znam się na tym ale troszkę czytałem.

 

Dostepne sklepy mam Komputronik albo Proline proszę jeżeli ktoś ma ochote podać mi 2 wentylatorki dla mojego komputera w tych sklepach żeby cena 2 wentylatorków nie przekroczyła 30 zł

 

wymiary ?? Własnie tutaj jest problem mam zmierzyć rozmiar w obudowie czego ?? Lini miedzy srubka a srubka czy na skos bo w google jest dużo tego.

 

jezeli na linie to wychodzi równe 7 cm

Jezeli na skos to wychodzi koło 10 cm

 

Od razu mówie że chce 2 wentylatory 1 z tyłu drugi z boku

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
jezeli na linie to wychodzi równe 7 cm
guzik prawda, ale wentyl bedzie 80-tka czyli 80x80 mm

 

Dzień dobry mam taki problem. Kupiłem nowy komputer działa spoko lecz bardzo się grzeje o dziwo nie grzeje się tak bardzo jak na dworze jest ponizej 25C 20C jeżeli jest powyżej 30C to górna klapa i tylko górna ( obudowa ) jest bardzo ciepła lecz gorąca, a jak napisałem wcześniej jak jest poniżej 25C to górna obudowa jest tylko lekko ciepła nic strasznego.

:D kupiles komputer z rejonu morza polnocnego wiec wentylatorki tez musza byc odpowiednie

 

Od razu mówie że chce 2 wentylatory 1 z tyłu drugi z boku
to zrozumiale. Jak grzeje sie gora w obudowie komputera o scisle tajnych parametrach technicznych. Obudowa ze stopu niklu i molibdenu marnie przewodzi promieniowanie kosmiczne i klopoty jak w banku.

Nie wiem czy powinienes na forum publicznym podawac tak duzo szczegolow. Te wymiary ktore znamy moga narazic Cie na atak CIA z powietrza i wody dlatego trudno nam bedzie wskazac najlepszy wentylator w swojej cenie i odpowiedniej wydajnosci.

Pozdrawiam - tajny ejgent stary pierdziel

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dobrze zrozumiałem twoją wypowiedz to musze podać Ci parametry mojego komputera. Reszte chyba nie zrozumiałem. Mierzyłem od śruek do śrubek i boczna wychodzi równe 7 cm a styłu 7,2 cm tak jakoś.

 

ADM FX-4100 socket AMX3+ 64 bit 3,6GHz 95W cahe 12MB black edition BOX

Gigabyte GA-970-DS3 970 dualDDR3-1866 6xSATA3 RAID ATX

Patriot 2x 4GB 1333MHz DDR3 non-ECC CL9 DIMM kit

MODECOM zasilacz ATX FEEL 620W 140mm

Gainward Geforce GTS 450 1GB DDR3 128 HDMI DVI-I VGA

- TSST Corp CD/DVDW SH-S182D

- Dysk twardy ST316081 5AS SCSI DiskDevice ( 160GB, 7200RPM, Sata 2)

- Obudowa ( nazwy nie mogę znaleźć, ma tylko 2 wejscia na wentylator )

 

Aha bo nie napisałem komputer się grzeje tylko tak jak pisałem wcześniej z odpowiednia temperatura na dworze jak i w domu a żeby bliżej jeszcze napisać to chodziło mi w grze.

 

W stanie spoczynku nie jest gorącu tylko jak gram w Cs 1.6 starcraft 2 albo coś w tym stylu to jak jest ciepło na dworze to komputer jest gorący na górnej klapie a jak chłodniej w domu to nie grzeje się tak.

 

Proszę o odpowiedz ;))

Odnośnik do komentarza
Mierzyłem od śruek do śrubek i boczna wychodzi równe 7 cm a styłu 7,2 cm tak jakoś.

 

I dobrze mierzyłeś. Tylko wymiar montażowy to nie jest średnica wiatraka. Jeśli masz na obudowie inny zakres montażu warto kupic wiekszy wentylator, który bedzie miał mniejsze obroty ale wiekszą wydajnoiść odprawadzanego lub dostarczanego powietrza.

 

na marginesie : zdejmujesz wymiar od środka otworu na wkret do srodka otworu. Wymiary sa standardowe i nie ma siły by którys wentyl nie pasował. Chybaże masz w obódowie dodatkowe wymiary? Wtedy radze zastosować wieksze parametry.

Odnośnik do komentarza

Czyli mam kupić takie 2 wiatraczki i zamontować jeden z tyłu jeden z boku czy mam je podpiąć w tą samą strone ??.

Pytam dlatego bo jeden schładza a drugi wydmuchuje ciepłe powietrze chyba tak powinno być więc jak podepne tak samo to jeden bedzie chłodzić a drugo ? też ??

Czy mam podpiąć w drugą strone ?? Proszę o instrukcje

http://www.komputron...tral_80_mm.html To jest ten sam ?? ;).

Odnośnik do komentarza

WIesz że nie pamietam hehe. Dokładnie to kupiłem taki

 

http://www.komputronik.pl/product/113983/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/SilentiumPC_Mistral_80_mm.html

 

A on jest obwiązany takim specjalna ochrona na kable. Czyli wszystko spoko. Własnie co chwile chyba chodza na maxa wentylatorki nie wiem ale jest bardzo chlodny lekko tylko ciepłe na środku ale to bardzo lekko jak gram w BF3 na ultra

Odnośnik do komentarza

Ale jaką?

Moje pytanie dotycznyło tylko możliwości monitorowania i regulacji przez system lub BIOS obrotów wentyli.

W przypadku trzech kabelków na wentylach jest taka możliwość i zapewne tak się dzieje.

Regulacja obrotów powinna się zmieniać dynamicznie w zależności od temperatur.

Wymuś duże obciążenie systemu przez pewien czas, zostaw monitorowanie na wierzchu i obserwuj czy jest reakcja.

Znaczy - rośnie temperatura wewnątrz obudowy oraz procka to wzrastają obroty wentyli. Ten na procku i tak ma kontrolę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...