Skocz do zawartości

Restarty, duże problemy z normalnym uzytkowaniem PC


Masanohashi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dwa duże problemy z moim PC, a mianowicie...

1) Wszystko zaczęło się pewnego dnia, gdy moją kochaną Operę zaczęło wywalać do Windowsa z propozycją wysłania raportu do twórców Opery. Wkurzyłem się i postanowiłem zeskanować komputer CCleanerem, a następnie wyczyścić wszystnie rzeczy zaproponowane przez niego, co niestety nie przyniosło dobrego skutku. Później zeskanowałem komputer Odkurzaczem i wyczyściłem zaproponowane przez niego rzeczy - skutek? Żaden. Komputer nie działa ani szybciej, ani wolniej, Opera dalej wywala do Windowsa. Następnie zeskanowałem rejestr programem TuneUp Utilies, z czym miałem duży problem. Pierw chciałem zrobić gruntowne czyszczenie (Automatyczna konserwacja), raport z Windowsa i tyle. Potem spróbowałem zrobić ręcznie te rzeczy? Skutek? Z pięciu opcji w konserwacji zadziałała jedna -> związana z czyszczeniem rejestru, znalazł tam sporo problemów, usunął je bez problemów. Przy próbie włączenia innych, program wyłączał się z raportem Windowsa. Za radą znajomego postanowiłem przeorać komputer ComboFixem - skutek? Zły. Opera dalej wywala się do Windowsa (np dziś dostałem 14 propozycji wysłania raportu zanim udało mi się uruchomić Operę... :/), a na dodatek nie mogę otworzyć żadnego folderu Windowsowego. Przy próbie otworzenia np Mojego Komputera komputer się zawiesza i nawet czekanie przez 15-20 minut nic nie daje.

2) Nadmierne przegrzewanie się chipsetu. Płyta główna Gigabyte'a GA-7VA, chipset VIA KT400A. Chipset robi się bardzo gorący po kilku minutach użytkowania. Sądzę, że to on jest przyczyną restartowania się komputera. Jakieś propozycje schłodzenia go?

 

Proszę o pomoc, która nie będzie jednoznaczna z formatem (chciałbym, aby to była ostatnia opcja).

 

Tematy pojawiły się również na forum.cdaction.pl - Problem nr 1

Problem nr 2.

 

 

W załączniku przedstawiam screen z programu SpeedFan oraz raporty wygenerowane przez ComboFixa, OPL oraz RootRepeal.

 

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc,

 

Jakub

combofix.txt

RootRepeal report 08-26-10 (17-38-14).txt

Extras.Txt

OTL.Txt

RootRepeal report 08-26-10 (17-38-14).txt

post-658-001448300 1282841633_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na temat ComboFix: nie zrobił nic szczególnego, usuwał rzeczy bardzo małego kalibru (zwykłe adware Dealio i MyGlobalSearch), drobne pliki (przy czym nie jest pewne czy wszystko słusznie np. KLIK / KLIK) i odpadek po trojanie SSHNAS (ale nawet nie było całości tej usługi szkodnika). Osobiście wątpię, by on pogorszył stan systemu, bo ja widzę straszniejsze rzeczy i o tym zaraz. Suma sumarum: póki co nie widzę tu podstaw do leczenia w dziale Malware i temat będzie przeniesiony, wstępnie do Windows, choć masz i pytanie stricte sprzętowe.

 

 

Widzę, że rzucałeś się w zadania zakresu czyszczenia w oparciu o automaty, i jak to zwykle bywa sytuacja picowana a zaniedbane podstawy: przeładowany system, a na dokładkę nieaktualizowany. Punkty 1 + 2 z instrukcji są krytyczne. W sumie nawet się dziwię, że system działa.

 

1. Zastraszająco niska ilość dostępnego wolnego miejsca na dysku systemowym C:

 

Drive C: | 26,37 Gb Total Space | 0,08 Gb Free Space | 0,30% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 1,66 Gb Total Space | 0,32 Gb Free Space | 19,10% Space Free | Partition Type: FAT

Drive E: | 46,48 Gb Total Space | 22,53 Gb Free Space | 48,48% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Przy takich parametrach wszystko jest możliwe, zwłaszcza potężne zamulenie. Proszę o szczegółowe rozplanowanie gdzie pouciekało na podstawie programu SpaceSniffer. Po analizie gdzie można usuwać i wreszcie odchudzeniu dysku zadam defragmentację. Ale na to za wcześnie jeszcze. Przy tak małej ilości wolnego przesuwanie plików natknie się na przeszkody.

 

 

2. Masakra w oprogramowaniu zabezpieczającym. Dwa antywirusy działają w tym samym czasie. Jest to prosta droga do całkowitego skatowania systemu, a nawet zablokowania jego startu (BSOD także prawdopodobny). Do tanga przestarzałe zdezelowane Kerio (datowanie sterowników na rok 2005). Koniecznie rozpocznij od usunięcia tego "zestawu". Do deinstalacji wszystkie trzy: Avast, Avira i Kerio. Po ukończeniu prac remontowych dobierzesz sensownie jeden AV w najnowszej wersji i jakąś zaporę nowoczesną a nie takie próchno. Na teraz pozbądź się jednak tego koszmarnego bagażu. Czyste od oprogramowania zabezpieczającego pole będzie także testem na te samoistne restarty.

 

 

3. Twój start jest przeładowany rzeczami zbędnymi. Uruchom Autoruns i przeprowadź następujące zadania:

 

Karta Logon:

 

Wszystko odptaszkuj:

 

O4 - HKLM..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe (Adobe Systems Incorporated)

O4 - HKLM..\Run: [CloneCDElbyCDFL] C:\Program Files\Elaborate Bytes\CloneCD\ElbyCheck.exe (Elaborate Bytes AG)

O4 - HKLM..\Run: [CTHelper] C:\windows\System32\CTHELPER.EXE (Creative Technology Ltd)

O4 - HKLM..\Run: [CTStartup] C:\Program Files\Creative\Splash Screen\CTEaxSpl.EXE (Creative Technology Ltd.)

O4 - HKLM..\Run: [Disc Detector] C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CTNOTIFY.EXE (Creative Technology Ltd.)

O4 - HKLM..\Run: [Jet Detection] C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe ()

O4 - HKLM..\Run: [TkBellExe] C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe (RealNetworks, Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [updReg] C:\WINDOWS\Updreg.EXE (Creative Technology Ltd.)

O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe ()

O4 - HKLM..\Run: [WINDVDPatch] C:\windows\System32\CTHELPER.EXE (Creative Technology Ltd)

O4 - HKCU..\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe (Nero AG)

O4 - HKCU..\Run: [DownloadAccelerator] C:\Program Files\DAP\DAP.EXE (SpeedBit Ltd.)

O4 - HKCU..\Run: [RayV] C:\Program Files\RayV\RayV\RayV.exe (RayV)

O4 - HKCU..\Run: [sony Ericsson PC Suite] C:\Program Files\Sony Ericsson\Sony Ericsson PC Suite\SEPCSuite.exe (Sony Ericsson Mobile Communications AB)

 

Karta Task Scheduler:

 

Skasuj oba zadania Google.

 

Karta Drivers:

 

Całkowie skasuj te wybrakowane usługi:

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- e:\tmp\pfsvgae.sys -- (pfsvgae)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\windows\System32\Drivers\dtscsi.sys -- (dtscsi)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\ComboFix\catchme.sys -- (catchme)

 

 

4. Dalsza robota deinstalacyjna w Dodaj / Usuń:

 

  • Zbędne paski narzędziowe PDFCreator Toolbar / WinAmp Toolbar / Megaupload Toolbar. Deinstalacja PDFCreator Toolbar usunie śmiecia, który jest aktualnie trwale czynny w procesach ogólnych (ApplicationUpdater.exe aka Spigot). Następnym razem uważniej będziesz montował kreator wirtualnej drukarki. Pozycja adware Dealio Toolbar nadal jest w Dodaj / Usuń, spróbuj to także wyciąć.
  • Za pomocą JavaRa wyrzuć swoją "bogatą" kolekcję Java. Na sam koniec zamontujesz tylko najnowszą Java 6 Update 21 (JRE).
  • Do wyrzucania zupełny archaizm Ad-Aware SE Professional. Generalnie: zacznij deinstalować wszystko co jest stare (kolejny kandydat: Clone na sterownikach z ... 2002) / czego nie używasz. Patrz: miejsce na dysku.

 

Po tym wszystkim restart komputera. Przedstawiasz sytuację, czy jest poprawa, oraz nowy log z OTL. Tyle wystarczy do oceny wstępnej i dziergania z obiektami "not found" np. via mały skrypt do OTL.

 

 

a na dodatek nie mogę otworzyć żadnego folderu Windowsowego. Przy próbie otworzenia np Mojego Komputera komputer się zawiesza i nawet czekanie przez 15-20 minut nic nie daje

 

Uściślij dokładnie: których folderów? Mój komputer nie jest stricte "normalny". Na poprzednim forum, gdzie działałam, rozwiązałam już raz taki przypadek z mieleniem przy otwieraniu Mojego komputera (w zakresie nawet do 5 minut oczekiwania). Problem stanowiło wadliwe rozszerzenie NameSpace podpięte do obszaru Mój komputer. Aczkolwiek tu mamy dużo podejrzanych (patrz na punkty 1+2). Dlatego ja w pierwszej kolejności oczekuję na wyniki zadanych wyżej operacji.

 

 

2) Nadmierne przegrzewanie się chipsetu. Płyta główna Gigabyte'a GA-7VA, chipset VIA KT400A. Chipset robi się bardzo gorący po kilku minutach użytkowania. Sądzę, że to on jest przyczyną restartowania się komputera. Jakieś propozycje schłodzenia go?

 

Z tym należy się do działu Hardware udać. Dodatkowo, skoro mowa o restartowaniu, dostarcz dane na temat zrzutów pamięci, punkt numer 5 z instrukcji: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
1. Zastraszająco niska ilość dostępnego wolnego miejsca na dysku systemowym C:

 

Drive C: | 26,37 Gb Total Space | 0,08 Gb Free Space | 0,30% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 1,66 Gb Total Space | 0,32 Gb Free Space | 19,10% Space Free | Partition Type: FAT

Drive E: | 46,48 Gb Total Space | 22,53 Gb Free Space | 48,48% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Przy takich parametrach wszystko jest możliwe, zwłaszcza potężne zamulenie. Proszę o szczegółowe rozplanowanie gdzie pouciekało na podstawie programu SpaceSniffer. Po analizie gdzie można usuwać i wreszcie odchudzeniu dysku zadam defragmentację. Ale na to za wcześnie jeszcze. Przy tak małej ilości wolnego przesuwanie plików natknie się na przeszkody.

 

Usunąłem dużą liczbę niepotrzebnych programów. Niestety, nie zajmowały one dużej ilości miejsca na dysku, więc nie zwolniła się duża ilość miejsca. Mogę przenieść folder z muzyką (~9gb) na dysk E, co poskutkuje ~9,5gb miejsca na systemowym dysku. Raport z SpaceSniffera wrzuciłem do Internetu, ponieważ jest za duży, aby wrzucić go do załącznika. Raport ze SpaceSniffera

Przy próbie odinstalowania kilku programów (m.in Bearshare, Megaupload Toolbar) komputer się restartował.

 

2. Masakra w oprogramowaniu zabezpieczającym. Dwa antywirusy działają w tym samym czasie. Jest to prosta droga do całkowitego skatowania systemu, a nawet zablokowania jego startu (BSOD także prawdopodobny). Do tanga przestarzałe zdezelowane Kerio (datowanie sterowników na rok 2005). Koniecznie rozpocznij od usunięcia tego "zestawu". Do deinstalacji wszystkie trzy: Avast, Avira i Kerio. Po ukończeniu prac remontowych dobierzesz sensownie jeden AV w najnowszej wersji i jakąś zaporę nowoczesną a nie takie próchno. Na teraz pozbądź się jednak tego koszmarnego bagażu. Czyste od oprogramowania zabezpieczającego pole będzie także testem na te samoistne restarty.

 

Avira usunęła się bez najmniejszych problemów, natomiast z Avastem! i Kerio mam problem, opiszę je poniżej:

 

Avast - po kliknięciu na usuń/zmień w dodaj/usuń programy nic się nie dzieje. W menedżerze zadań nie pojawia się żadne nowe polecenie. Przy próbie usunięcia go, gdy włącza się system (wyskakuje okienko Avasta informujące o końcu licencji oraz o możliwych trzech czynnościach -> kupieniu licencji, usunięciu go oraz pozostawieniu tego wszystkiego na później), również nic się nie dzieje. Nie wiem, jak go usunąć. Nie chciałem niczego spierniczyć, więc wolę się zapytać.

Kerio - wyskakuje błąd, którego nie da się pominąć, i tyle. Screen z błędu w załączniku

 

3. Twój start jest przeładowany rzeczami zbędnymi. Uruchom Autoruns i przeprowadź następujące zadania:

 

Karta Logon:

 

Wszystko odptaszkuj:

 

O4 - HKLM..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe (Adobe Systems Incorporated)

O4 - HKLM..\Run: [CloneCDElbyCDFL] C:\Program Files\Elaborate Bytes\CloneCD\ElbyCheck.exe (Elaborate Bytes AG)

O4 - HKLM..\Run: [CTHelper] C:\windows\System32\CTHELPER.EXE (Creative Technology Ltd)

O4 - HKLM..\Run: [CTStartup] C:\Program Files\Creative\Splash Screen\CTEaxSpl.EXE (Creative Technology Ltd.)

O4 - HKLM..\Run: [Disc Detector] C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CTNOTIFY.EXE (Creative Technology Ltd.)

O4 - HKLM..\Run: [Jet Detection] C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe ()

O4 - HKLM..\Run: [TkBellExe] C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe (RealNetworks, Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [updReg] C:\WINDOWS\Updreg.EXE (Creative Technology Ltd.)

O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe ()

O4 - HKLM..\Run: [WINDVDPatch] C:\windows\System32\CTHELPER.EXE (Creative Technology Ltd)

O4 - HKCU..\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe (Nero AG)

O4 - HKCU..\Run: [DownloadAccelerator] C:\Program Files\DAP\DAP.EXE (SpeedBit Ltd.)

O4 - HKCU..\Run: [RayV] C:\Program Files\RayV\RayV\RayV.exe (RayV)

O4 - HKCU..\Run: [sony Ericsson PC Suite] C:\Program Files\Sony Ericsson\Sony Ericsson PC Suite\SEPCSuite.exe (Sony Ericsson Mobile Communications AB)

 

Karta Task Scheduler:

 

Skasuj oba zadania Google.

 

Karta Drivers:

 

Całkowie skasuj te wybrakowane usługi:

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- e:\tmp\pfsvgae.sys -- (pfsvgae)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\windows\System32\Drivers\dtscsi.sys -- (dtscsi)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\ComboFix\catchme.sys -- (catchme)

 

Zrobione bez problemów.

 

4. Dalsza robota deinstalacyjna w Dodaj / Usuń:

 

  • Zbędne paski narzędziowe PDFCreator Toolbar / WinAmp Toolbar / Megaupload Toolbar. Deinstalacja PDFCreator Toolbar usunie śmiecia, który jest aktualnie trwale czynny w procesach ogólnych (ApplicationUpdater.exe aka Spigot). Następnym razem uważniej będziesz montował kreator wirtualnej drukarki. Pozycja adware Dealio Toolbar nadal jest w Dodaj / Usuń, spróbuj to także wyciąć.
  • Za pomocą JavaRa wyrzuć swoją "bogatą" kolekcję Java. Na sam koniec zamontujesz tylko najnowszą Java 6 Update 21 (JRE).
  • Do wyrzucania zupełny archaizm Ad-Aware SE Professional. Generalnie: zacznij deinstalować wszystko co jest stare (kolejny kandydat: Clone na sterownikach z ... 2002) / czego nie używasz. Patrz: miejsce na dysku.

 

Zrobione (z jednym wyjątkiem, o którym napisałem przy punkcie 1).

 

 

Uściślij dokładnie: których folderów? Mój komputer nie jest stricte "normalny". Na poprzednim forum, gdzie działałam, rozwiązałam już raz taki przypadek z mieleniem przy otwieraniu Mojego komputera (w zakresie nawet do 5 minut oczekiwania). Problem stanowiło wadliwe rozszerzenie NameSpace podpięte do obszaru Mój komputer. Aczkolwiek tu mamy dużo podejrzanych (patrz na punkty 1+2). Dlatego ja w pierwszej kolejności oczekuję na wyniki zadanych wyżej operacji.

 

Nie mogę otworzyć żadnego folderu. Spróbuję otworzyć jakikolwiek folder z pulpitu? Zwis komputera.

 

 

 

Z tym należy się do działu Hardware udać. Dodatkowo, skoro mowa o restartowaniu, dostarcz dane na temat zrzutów pamięci, punkt numer 5 z instrukcji: KLIK.

 

I tu pojawił się problem, ponieważ w jakiś niewytłumaczony sposób straciłem plik boot.ini i nie mogę przedstawić zrzutów pamięci... :/

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie do konsoli odzyskiwania - polega to na tym, że ściągam pliki, wypalam na CD, wsadzam do napędu, restartuje, uruchamia się konsola, czekam na koniec kopiowania plików, wybieram opcję konsoli, wklepuję komendę? :)

 

Tak. Pobierasz plik ISO, wypalasz, startujesz z tej płytki, wchodzisz do Konsoli i ta komenda do wklepania.

 

Raporty tworzyłem przed przeniesieniem folderu z muzyką, na razie jest 2,7gb wolne, przeniosę katalog, będzie prawie 12gb przestrzeni na systemowym.

 

OK, czekam na przeniesienie. OTL czyścił jeszcze tymczasowe wagi Total Files Cleaned = 168,00 mb. Tu na widoku jeszcze defragmentacja dysku, ale to po radykalnym uprzątnięciu.

 

Nie widzę tej opcji w trybie awaryjnym, spróbuję później w normalnym.

 

Hmmm, wg najnowszego raportu SpaceSniffer plik Hibernacji zniknął ....

 

Po użyciu Oczyszczania Dysku nie wyskakuje opcja usunięcia tych plików. Po prostu nie ma opcji Pliki instalacyjne pakietu Office.

 

Oprzytomniałam. W artykule uprzednio podanym stała wersja Office 2003, a Ty masz 2007 i niestety to jest część architektury: KB924616. "Also, you cannot remove the Local Install Source feature after the installation has been completed. The Windows Cleanup Wizard does not include an option to remove this feature."

 

Problem - przy próbie deinstalacji tegóż cuda wyskakuje błąd, w załączniku.

 

Jeśli to jest z poziomu Trybu awaryjnego, to jest prawidłowe zachowanie, bo Instalator Windows nie działa w tym trybie. Potwierdź, w przeciwnym wypadku podam fiksy na okoliczność tego błędu w Trybie normalnym.

 

Problem - przy próbie deinstalacji Megaupload Toolbar oraz Winamp Toolbar komputer się restartuje; ich deinstalacja jest, przynajmniej jak na razie, niemożliwa.

 

Czy przestawiłeś tę opcję:

 

W kwestii braku materiału w postaci zrzutów pamięci: przynajmniej przekonfiguruj zgodnie z instrukcją, by wyłączyć automatyczny restart na korzyść pokazywania niebieskiego ekranu śmierci. Jeśli BSOD się pojawi, przepisz ręcznie dane z tego ekranu (kod błędu i ewentualną nazwę obiektu przyczynowego).

 

Potrzebne więcej danych.

 

Działają, nie mam teraz żadnego antyvira na PC. Zainstalować najnowszego avasta, czy też proponujesz innego antywirusa?

 

Na razie wstrzymaj się z wszelkimi instalacjami rzeczy tworzących rozległe ingerencje i hooki. Antywirusa sobie dobierzesz po tym jak system już uzyska stan przyzwoity (oby...).

 

Tym razem je usunąłem.

 

Jeszcze ten pozostał:

 

O4 - HKLM..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe (Adobe Systems Incorporated)

 

Autoruns nie wykrywa tych pilków, przez Windowsową szukarkę rówineż ich nie mogłem znaleźć, więc prawdopodobnie zostały usunięte.

 

Usunął je mój skrypt OTL, ponieważ widząc, że tego nie potrafiłeś wyszukać, zaplanowałam automat:

 

========== OTL ==========

Service pfsvgae stopped successfully!

Service pfsvgae deleted successfully!

File e:\tmp\pfsvgae.sys not found.

Service ElbyVCD stopped successfully!

Service ElbyVCD deleted successfully!

File C:\windows\System32\DRIVERS\ElbyVCD.sys not found.

Service dtscsi stopped successfully!

Service dtscsi deleted successfully!

File C:\windows\System32\Drivers\dtscsi.sys not found.

Service catchme stopped successfully!

Service catchme deleted successfully!

File C:\ComboFix\catchme.sys not found.

 

 

 

Niestety, w normalnym trybie, o czym oczywiście zapomniałem, nie działają mi żadne foldery. Każda próba uruchomienia jakiegoś folderu kończy się zwiechą komputera.

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden trop, skoro już wiem, że chodzi ogólnie o foldery a nie tylko wybrane, oraz w awaryjnym nie ma problemu (= ergo normalny ładuje jakiś element). Kodeki montują różne rozszerzenia (podgląd miniaturowy / kolumny w Windows Explorer .....), a wadliwe może wpływać na zdolności nawigacyjne. Ogólnie też problemem mogą być inne zdefektowane rozszerzenia powłoki. Wypróbuj te rzeczy:

1. Uruchom ShellExView, przez klik w kolumnę producenta posortuj, tak by wszystkie różowe się ustawiły w jednym bloku, wszystkie zaznacz i wyłącz, zatwierdź restartem komputera. Sprawdź czy problem nadal występuje. Jeśli nie, to w tych wyłączonych różowych jest delikwent i będziemy to testować przez odwrotność akcji, aż do wyłowienia precyzyjnie obiektu.

2. Odinstaluj K-Lite Codec Pack 5.8.3 (Full). Ta paczka i tak w starszej wersji, nie żałuj jej. Potem sobie zainstalujesz najnowszą.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, wg najnowszego raportu SpaceSniffer plik Hibernacji zniknął ....

 

Dziwne, ja nic nie usuwałem...

 

Czy przestawiłeś tę opcję:

Potrzebne więcej danych.

 

Jutro je podam, jak ściągnę i wypalę Konsolę Odzyskiwania.

 

Jeśli to jest z poziomu Trybu awaryjnego, to jest prawidłowe zachowanie, bo Instalator Windows nie działa w tym trybie. Potwierdź, w przeciwnym wypadku podam fiksy na okoliczność tego błędu w Trybie normalnym.

 

Zrobione, stareńki Adobe został usunięty.

 

 

Jeszcze ten pozostał:

 

O4 - HKLM..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe (Adobe Systems Incorporated)

 

Zrobione.

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden trop, skoro już wiem, że chodzi ogólnie o foldery a nie tylko wybrane, oraz w awaryjnym nie ma problemu (= ergo normalny ładuje jakiś element). Kodeki montują różne rozszerzenia (podgląd miniaturowy / kolumny w Windows Explorer .....), a wadliwe może wpływać na zdolności nawigacyjne. Ogólnie też problemem mogą być inne zdefektowane rozszerzenia powłoki. Wypróbuj te rzeczy:

1. Uruchom ShellExView, przez klik w kolumnę producenta posortuj, tak by wszystkie różowe się ustawiły w jednym bloku, wszystkie zaznacz i wyłącz, zatwierdź restartem komputera. Sprawdź czy problem nadal występuje. Jeśli nie, to w tych wyłączonych różowych jest delikwent i będziemy to testować przez odwrotność akcji, aż do wyłowienia precyzyjnie obiektu.

 

Nic nie pomogło... Dalej identyczny błąd. Jutro spróbuję go przetrzymać z 15 minut w czekaniu, choć nie sądzę, aby to cokolwiek dało.

Dopiero dziś (tj 28 sierpnia) zauważyłem, że w różowych plikach jeden się wyłamuje, dokładniej Adobe PDF Reader Link Helper

 

2. Odinstaluj K-Lite Codec Pack 5.8.3 (Full). Ta paczka i tak w starszej wersji, nie żałuj jej. Potem sobie zainstalujesz najnowszą.

 

Problem -> restart przy próbie deinstalacji K-Lite'a...

Odnośnik do komentarza

Udało mi się zrobić BSOD bez instalacji konsoli (f8 przy starcie systemu i wyłącz automatyczny restart przy błędach komputera, czy coś takiego; da się to teraz odwrócić bez instalacji konsoli?). W załączniku znajduje się zdjęcie wykonane telefonem, dlatego tak kiepska jakość.

 

Nie jestem pewien, czy wiedziałaś, że edytowałem poprzedni wpis, jeśli nie - proszę, spójrz.

 

Pozdrawiam :)

post-2-0-29125400-1306627008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Hmmm, ale my się chyba nie rozumiemy ....

 

1. Boot.ini nie ma tu nic wspólnego z generowaniem detali o BSOD (plik, który ma coś to rzeczy to całkiem inny: pagefile.sys). Komenda BOOTCFG / REBUILD jest po to, by przywrócić plik, którego brakuje w plikach startowych.

 

2. Nadal mało danych. Ten BSOD to może być wiele rzeczy.... Czy w katalogu C:\Windows\Minidump są generowane zrzuty pamięci?

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...