Skocz do zawartości

I znów ukash


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
już wiem że zle zrobiłem puszczając combo - "już więcej nie będę" wydaje sie że jest ok ale są problemy z drukowaniem

 

Czy jest log C:\ComboFix.txt na dysku, by go dostarczyć do oceny? Poza tym, jakie "problemy z drukowaniem"? Objaśnij.

 

Ja tu nie widzę znaków tej infekcji w starcie, są tylko drobne odpadki na dysku oraz zupełnie inny gatunek śmieci (adware sponsoringowe). Albo albo: logi są zrobione z poziomu innego konta użytkownika niż to które ma problem, lub ComboFix to usunął (dlatego pytam o log z niego).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na początek doczyszczenie adware i resztek infekcji.

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Browser Manager, Babylon toolbar on IE, BabylonObjectInstaller, jak i również archaiczny program Spybot - Search & Destroy. W Google Chrome wymaż z listy stron startowych search.babylon.com.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z wynikami usuwania.

 

3. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\hecbzrha.dll -- (uvqou)
NetSvcs: uvqou - File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SNTNLUSB.SYS -- (Sntnlusb)
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {D0F4A166-B8D4-48b8-9D63-80849FE137CB} - No CLSID value found.
 
:Files
netsh firewall reset /C
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\utqokofvxvojmxr
C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\Ycvy
C:\WINDOWS\System32\searchplugins
C:\WINDOWS\System32\Extensions
C:\user.js
C:\WINDOWS\System32\drivers\etc\hosts.*.backup
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otworzy się log z wynikami usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras), GMER oraz Farbar Service Scanner (zaznacz wszystkie opcje). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 3 oraz AdwCleaner z punktu 2.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
GMER pogmerał i o ile się znam nic nie znalazł (żadnych różowych pól) próbowałem załączyć log

ale wybija mi info Bład nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików (plik zapiałem dodatkowo w Wordzie (nie pomaga)

 

Brak kolorowanych wpisów nie jest równoznaczny z brakiem ingerencji. Log musi zostać oceniony. Błąd z załączaniem pliku wyjaśniają zasady działu oraz Pomoc forum (link na spodzie strony). Jedyny dopuszczony w załącznikach format tekstowy to *.TXT, a Ty próbujesz dołączać *.LOG. Wystarczy zmiana nazwy pliku. Problemu by nie było, gdybyś podążył za instrukcją robienia raportu z GMER 1:1, bo w instrukcji jest powiedziane, by użyć Kopiuj i do Notatnika wkleić w celu ręcznego stworzenia pliku, a nie zapisywać raport bezpośrednio.

 

 

Co do tego drukowania ... W Dzienniku zdarzeń jest to zaprezentowane w postaci błędu:

 

Error - 2012-08-18 07:39:22 | Computer Name = JAREK | Source = Print | ID = 6161

Description = Nie można wydrukować na drukarce Lexmark E260d (Kopia 3) dokumentu

Wydruk faksu na całej stronie będącego własnością admin. Typ danych: NT EMF 1.008.

Rozmiar pliku buforu w bajtach: 2228224. Liczba wydrukowanych bajtów: 2131356.

Całkowita liczba stron w dokumencie: 1. Liczba wydrukowanych stron: 0. Komputer

kliencki: \\JAREK. Kod błędu systemu Win32 zwrócony przez procesor wydruku: 1 (0x1).

 

Nic mi to nie mówi. Od kiedy konkretnie występuje błąd drukowania (przed czy po użyciu ComboFix)? W jaki sposób reinstalowałeś drukarkę, czy sterowniki także?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Należy zakończyć sprawę czyszczenia systemu:

 

1. Porządki po narzędziach: W AdwCleaner spożyj opcję Uninstall. W OTL uruchom Sprzątanie. ComboFixa zdaje się już odinstalowałeś ...

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Zaktualizuj co należy: KLIK. Wykaz z Twojej listy zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216013FF}" = Java™ 6 Update 15

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217005FF}" = Java™ 7 Update 5

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.2 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Google Chrome" = Google Chrome 21.0.1180.79

"Opera 11.51.1087" = Opera 11.51

 

4. Uprzednio był notowalny brak oprogramowania zabezpieczającego. Czy coś w tej kwestii się zmieniło?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...