Skocz do zawartości

Live Security Platinum - potrzebna pomoc

patrykx

Rekomendowane odpowiedzi

TDSSKiller poprawnie wyleczył plik services.exe, reszta elementów pomyślnie usunięta, zaś dostarczone nowe logi OTL i GMER nie pokazują już żadnych obiektów infekcji.

1. W OTL uruchom Sprzątanie. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku folder C:\TDSSKiller_Quarantine.

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

3. Wykonaj pełne skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport.

Zostały dwa problemy innego gatunku:

1. Bluetooth: ponów próbę usunięcia. Zalecam to ponownie, gdyż przy poprzednim podejściu miałeś prawdopodobnie zainfekowany services.exe i nie wiadomo jaki to mogło mieć impakt na stan rzeczy. Co rozumiem przez "usunięcie": deinstalacja oprogramowania, deinstalacja sterowników oraz urządzeń przez Menedżer urządzeń.

2. Windows Update i SFC: Założyłeś zgodnie ze wskazówkami temat w Windows, dane wstępnie już przejrzałam, ale na razie jak mówiłam nie mam pomysłu jak to ugryźć. Jeśli coś mi przyjdzie do głowy, dam znać.

.

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyniki PUM.Disabled.SecurityCenter to nic dosłownie groźnego. To tylko konfiguracja powiadomień Centrum zabezpieczeń, MBAM to pokazuje, bo powiadomienia są wyłączone. Deaktywacja tej funkcji może pochodzić z wielu źródeł: działania celowe użytkownika, tweaker, infekcja. MBAM nie wykryje kto / co zrobiło modyfikację, może tylko o niej powiadomić. Usunięcie wpisów równe jest włączeniu powiadomień.

Co z Bluetooth? Czy podjąłeś się ponownej próby przeinstalowania wszystkiego?

.

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziekuje za okazana jak do tej pory pomoc, za szybkie podjecie problemu i blyskawiczne odpowiedzi. To bardzo mile, kiedy w dzisiejszych czasach mozna liczyc na zyczliwosc innych i to jeszcze za posrednictwem internetu! jeszcze raz wielkie dzieki ;)

Co do Bluetooth, usunalem oprogramowanie Motorola Bluetooth, jednakze mam pewien problem od momentu kiedy ten wirus sie pojawil, a mianowicie w menadzerze urzadzen praktycznie brak sladu Bluetooth. Wczesniej jeszcze pobralem sterowniki Bluetooth od Lenovo, zainstalowalem Motorola Bluetooth i nadal tak jak gdyby urzadzenie nie istnialo. Probowalem jeszcze z Bluetooth Device, ktore najpierw mialo za zadanie wykryc urzadzenie, jednak to tez nie pomoglo.

Odnośnik do odpowiedzi
mianowicie w menadzerze urzadzen praktycznie brak sladu Bluetooth

W menedżerze urządzeń w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń i dopiero po tym przejrzyj listę czy aby na pewno nie mam tam Bluetooth. Gdybyś znalazł = odinstaluj + restart systemu.

.

Odnośnik do odpowiedzi

patrykx ja się zastanawiam czy nie lepiej przeinstalować Windows, a dlatego że system dużo już przeszedł + jest tu składowa nierozwiązanych dotychczas problemów: uszkodzone repozytorium (nie działa Windows Update + SFC, a co jeszcze trudno określić) + problem z Bluetooth. Czy masz reinstalator / płytę z Windows 7?

.

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam program OneKey Recovery i po uruchomieniu widnieją następujące opcje : utwórz dysk odzyskiwania ->

a ) dysk przywracania z istniejącego obrazu kopii zapasowej

b )dysk przywracania z obecnego systemu

c ) dysk przywracania ustawień fabrycznych

Czy mam wybrać ostatnią opcję?

Odnośnik do odpowiedzi

Chwileczkę, opcja "utwórz dysk odzyskiwania"? Gdzie sprawdzasz to, czy aby nie spod uruchomionego Windows w programie OneKey? Mnie chodzi o funkcję zrzucenia fabrycznego Windows z dysku twardego, z obrazu który już jest na ukrytej partycji. Podczas startu systemu powinien być wywołany określony klawisz funkcyjny dający dostęp do zrzucania Windows.

.

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas uruchamiania podczas startu OneKey Rescue -> OneKey Recovery mam tylko opcje :

- przywróć z początkowej kopii zapasowej

- przywróć z kopii zapasowej użytkownika

Natomiast jeśli uruchamiam program OneKey Recovery z pulpitu, mam tak :

- kopia zapasowa systemu

- przywracanie systemu

- utwórz dysk odzyskiwania ( i w tym : dysk przywracania z istniejącego obrazu kopii zapasowej, dysk przywracania z obecnego systemu, dysk przywracania ustawień fabrycznych)

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to, że opcją służącą zrzuceniu na dysk Windows w stanie zaraz po instalacji jest "przywróć z początkowej kopii zapasowej". Przed uruchomieniem tego zgraj sobie ważne dane z dysku, bo zawartość zostanie zastąpiona.

.

Edytowane przez picasso
25.10.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...