Skocz do zawartości

Twój komp został zablokowany 500 zł - UKASH


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

i proszę o pomoc, choć pewnie i tak nie dam rady tego zrobić, bo jestem laikiem totalnym. Ale próbuję, przesyłam w załącznikach to, co potrzebne - chyba to jest to ;)

 

Teraz jestem w trybie awaryjnym.

Dziękuję z góry . Pozdrawiam.

 

Widzę że .bmp z danymi z mojego komputera nie mogę Wam przesłać, więc podam że mam Windows XP Home Edition 2002, tylko że nie mam tam info o tym czy 64 bit czy 32 bit.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-789336058-688789844-839522115-1004\..\SearchScopes\{171DEBEB-C3D4-40b7-AC73-056A5EBA4A7E}: "URL" = "http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=ORJ&o=100000027&src=crm&q={searchTerms}&locale=en_US&apn_ptnrs=U3&apn_dtid=OSJ000YYPL&apn_uid=AE450417-E0FE-48B5-957C-9A9C0121BFBA&apn_sauid=988EA69B-2002-48E1-AD2A-0203E00F7E33"
FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Ask.com"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Ask.com"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Ask.com"
[2012-03-27 11:16:23 | 000,000,000 | ---D | M] (Ask Toolbar) -- C:\Documents and Settings\viola\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\pf2tlzfm.default\extensions\toolbar@ask.com
[2012-01-03 16:27:44 | 000,002,333 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\viola\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\pf2tlzfm.default\searchplugins\askcom.xml
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-789336058-688789844-839522115-1004..\Run: [ogquhxzpmrijvxl] C:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Dane aplikacji\ogquhxzp.exe ()
 
:Files
C:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Dane aplikacji\bvuctathmsrcivw
C:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Dane aplikacji\udgvwjbcafivxgm
C:\Documents and Settings\viola\0.723322141092086.exe
 
:Reg
[HKEY_USERS\S-1-5-21-789336058-688789844-839522115-1004\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: Ask Toolbar

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

Odnośnik do komentarza

McAfeeSecurityScanPlus możesz usunąć. Infekcja usunięta. Przejdź do finalizacji tematu:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij przywracanie systemu: KLIK

 

3. Zaktualizuj system do Service Pack 3 oraz wymienione programy do najnowszych wersji:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java 6 Update 31

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.0 - Polish

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

4. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

Odnośnik do komentarza

Wykonane zalecenia .

Potem zrobiony szybki scan avastem - nic nie wykrył. Szczegółowy scan - też nic nie znalazł.

 

Martwi mnie też to, że ciągle mi się zapełnia dysk C (systemowy) a ja praktycznie nie mam nie wiadomo jakich programów zainstalowanych, a z 10 GB mam teraz wolne tylko 196 MB - przy włączonym tylko gg, internecie, avascie w tle.

 

Co ja tu jeszcze widzę - że komputer się bardzo nagrzewa i głośno pracuje.... W Menedżerze zadań też widzę pełno jakichś procesów - mogę załączyć JPG

A tu ten wynik wyszukiwania wskazuje na coś niedobrego?

 

6866f6abf9fa945dm.jpg

 

Nie wiem czy ściągać np. tego drWebCureIt, żeby dokładniej przeskanował i czy zrobić ten raport Gmer

 

Za dotychczasową pomoc bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Martwi mnie też to, że ciągle mi się zapełnia dysk C (systemowy) a ja praktycznie nie mam nie wiadomo jakich programów zainstalowanych, a z 10 GB mam teraz wolne tylko 196 MB - przy włączonym tylko gg, internecie, avascie w tle.

 

Możesz sprawdzić np. za pomocą SpaceSniffer co zajmuje najwięcej miejsca. Bardzo fajny program.

 

o ja tu jeszcze widzę - że komputer się bardzo nagrzewa i głośno pracuje....

 

No to już kwestia sprzętowa więc na to ci nic nie poradzę, dział Hardware ewentualnie.

 

W Menedżerze zadań też widzę pełno jakichś procesów - mogę załączyć JPG

 

Nic nie piszesz o jakie procesy chodzi, więcej konkretów by się przydało.

 

A tu ten wynik wyszukiwania

 

Svchost? To jest plik systemowy...

Odnośnik do komentarza

ale podobno ten svchost.exe jest "zły" gdy jest w innym miejscu niż c:/windows/system32 a u mnie właśnie chyba tak jest ...(?)

 

załączam też zrzut procesów z Menadżera zadań

 

a ten SpaceSniffer stworzył mi np. z dysku C: taki obrazek - tylko, że nic mi to nie mówi ;)

 

1277aeae5a18c8f7m.jpg

4b9db5842615e140m.jpg

 

Dziękuję za to, co robisz dla mnie do tej pory :)

Odnośnik do komentarza
ale podobno ten svchost.exe jest "zły" gdy jest w innym miejscu niż c:/windows/system32 a u mnie właśnie chyba tak jest ...(?)

 

To są prawidłowe lokalizacje svchost, on nie jest tylko w system32.

 

Procesy w porządku, większość systemowe i od oprogramowania

 

a ten SpaceSniffer stworzył mi np. z dysku C: taki obrazek - tylko, że nic mi to nie mówi

 

Przecież to proste. Pokazał ci graficznie, który folder czy plik zabiera ci najwięcej miejsca. Te duże kwadraty zabierają najwięcej. Na pierwszy rzut oka nie za bardzo można tutaj coś odchudzić, sam musiałbyś to przejrzeć i sprawdzić bo ja obecnie nie mam na to czasu. Musze pomagać innym w dziale.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc - idę dalej czytać forum, bo aż się teraz boję wchodzić gdziekolwiek by znowu nie było tej blokady. Odezwę się pewnie kiedyś, jak już będziecie mieli mniej roboty z tym Ukashem - bo ciężko mi używać kompa przy prawie 100% jego zapchaniu, podczas gdy dwie inne partycje są prawie puste. Pół roku temu instalowałam system na nowo ale to nic nie dało.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Martwi mnie też to, że ciągle mi się zapełnia dysk C (systemowy) a ja praktycznie nie mam nie wiadomo jakich programów zainstalowanych, a z 10 GB mam teraz wolne tylko 196 MB - przy włączonym tylko gg, internecie, avascie w tle.

 

Twoja partycja systemowa jest po prostu zbyt mała. 10GB to tak na styk, system i aplikacje tworzą rozmaite pliki tymczasowe. Mam pytanie w kwestii układu partycji:

 

Drive C: | 9,77 Gb Total Space | 1,08 Gb Free Space | 11,10% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 29,29 Gb Total Space | 27,42 Gb Free Space | 93,61% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive E: | 35,46 Gb Total Space | 28,80 Gb Free Space | 81,22% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Czy C to jest osobny dysk fizyczny, czy może to tylko tylko partycja w obrębie większego dysku? Zmierzam do tego, że w tym drugim wariancie wydarzeń można byłoby bez utraty danych poszerzyć partycję C dokładając do niej kawałek z zasobniejszego D. Są do tego darmowe programy: EASEUS Partition Master Home Edition, MiniTool Partition Wizard, Paragon Partition Manager Free Edition, GParted LiveCD.

 

 

a ten SpaceSniffer stworzył mi np. z dysku C: taki obrazek - tylko, że nic mi to nie mówi

 

Na pierwszy rzut oka możesz opróżnić cały folder C:\Windows\SoftwareDistribution\Download, to miejsce tymczasowe dla pobieranych z Windows Update łat. Po ich instalacji pliki tam zlokalizowane są zbędne. Wg mapy SpaceSniffer jest tam aktualnie 1.1 GB. Przynajmniej tyle doraźnie możesz uzyskać. Nie rozpisuję większego krojenia, bo skłaniam się na teraz do rozszerzenia C, by się tak nie męczyć z ciągle znikającym miejscem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...