Skocz do zawartości

Problem z wydajnością.


Guarden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pisałem już o tym na innym forum,ale doradzili mi tam,żebym o tym napisał tutaj.Otóż mam problem z wydajnością komputera,np.Internet długo się włącza,wyświetlanie całej zawartości folderów trwa wieczność,co chwile brak odpowiedzi itp.Próbowałem czyścić komputer Reg Cleanerem,Malware bytes anti malware,smart defrag 2,ale nie pomogło.

I pewnego dnia chyba znalazłem przyczynę:w menedżerze zadań piszę,że wydajność procesora 100% non-stop!Myślę że CPU tak szwankuje z powodu jakiegoś procesu.Oto screen z menedżera zadań.Spróbujcie wyłuskać który to może być proces.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

menedzerj_rqnnpeh.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Przygotuj na początek zestaw podstawowych logów OTL + Gmer: KLIK i dołącz je jako załączniki do postu.

2. Po zakończeniu kroku 1 przygotuj także raport monitora wydajności systemu (najlepiej w momencie, w którym zauważasz problem), wpisując w oknie 'Uruchom' (klawisz Win+R) polecenie

perfmon /report

po zakończeniu tworzenia raportu (ok. 60 sec) wybierz Plik->Zapisz jako i tak utworzony plik .html spakuj zipem i shostuj gdzieś (speedyshare), a w poście podaj link.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Z podesłanych logów i raportu klaruje się dosyć smutny obraz: masz komputer z procesorem, który nie jest demonem szybkości (AMD E 240 1-rdzeniowy, 1-wątkowy) i obawiam się, że za wiele nie możesz się po nim spodziewać. Masz całkiem dużo pamięci (4 GB), więc przynajmniej nie masz problemu z ciągłym stronicowaniem, ale w sumie system jest sklasyfikowany tak:

CPUScore 2,5

D3DScore 5,5

DiskScore 5,7

GraphicsScore 4,2

MemoryScore 4,1

 

To co można zrobić, to:

1. Wyłączyć Windows Defender - masz pakiet od McAfee + MBA, więc nie potrzebujesz. Kliknij start, w polu wyszukaj wpisz 'windows defender', po czym wybierz proponowany program. Kliknij Narzędzia, później wybierz Opcje i Administrator. Odznacz 'Użyj tego programu';

2. Wyłączyć Windows Search. Można to zrobić z poziomu Panel sterowania -> programy -> Włącz lub wyłącz funkcje windows. Przyznaję jednak, że poważnie bym się nad tym zastanowił - WSearch w Twoim raporcie zajmuje ~0% czasu procesora, więc jest pomijalne, a wyłączenie pozbawia Cię paru fajnych funkcjonalności;

3. Patrząc na czas DPC wydaje mi się, że niektóre sterowniki mogą nieco blokować komputer (nieszczęsny 1 rdzeń z 1 wątkiem) i zapewne jest to McAfee :(

4. Możesz pomyśleć nad usunięciem niektórych 'przydasiów' Toshiby, choć i tu zysk nie będzie duży.

 

Zacznij od Windows Defendera. Jeśli to nie pomoże, to IMO następny w kolejce jest McAfee i zrobimy nieco dłuższy test wydajności podczas czynności, które opisujesz, czyli przeglądanie internetu, katalogów na dysku, etc. pod kątem obciążenia sterowników oraz filtrów pracujących w przeglądarce i eksploratorze.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Zrób najpierw porządek z adware.

Pobierz AdwCleaner. Zamknij wszystkie przeglądarki, uruchom programik i zastosuj opcję Delete. To usunie resztki po Ask.com i Conduit.

http://general-chang.../289-adwcleaner

 

I powiedzcie:jak wyłączyć McAfee.

A po co wyłaczać - odinstaluj testowo.

 

Bardzo czesto takie zużycie procesora powoduje rozszerzenie. Pobierz ShellEXview, wersje 64bit. Uruchom zaznacz wszystkie różowe rozszerzenia i wyłacz. Restart i sprawdzasz.

 

http://www.nirsoft.n...s/shexview.html

Odnośnik do komentarza

W nawiązaniu do obrazka z #1 posta, z którego nic nie wynika mam propozycję:

1. Uruchom MZ i obowiązkowo zaznacz na dole Pokaż procesy wszystkich użytkowników.

2. W Menu Widok -> Wybierz kolumny zaznacz TYLKO : PID; Procesor CPU; Czas procesora CPU; Pamięć -Szczytowy zestaw roboczy oraz Opis. TYLKO TE.

3. Pozmieniaj szerokość kolumn tak aby zawartość kolumn była czytelna (myszka między kolumnami i LPM).

4. Ustaw okno w prawym lyb lewym dolnym rogu w rozmiarze 1/4 ekranu (ważnych jest 6-8 pierwszych pozycji).

5. Klik na kolumnę z Procesor CPU tak aby na pierwszym miejscu widoczny był największy % użycia CPU - jeżeli jest odwrotnie to klikasz drugi raz.

6. W Menu Opcje zaznaczasz - Zawsze na wierzchu.

 

Działasz normalnie na kompie + ewentualnie przemieszczasz okno MZ i w momencie stwierdzenia dużego użycia procesora (powód tematu) robisz PrintScreena i wklejasz np do Painta lub PaintNeta (polecam o wiele wygodniejszy) i dajesz obrazek.

 

EDYTA

 

Dziubałem posta nie widząc wpisu Belfegorka (pozdrawiam serdecznie M).

Wykonaj jego zalecenie a następnie w trybie normalnym to co napisałem wyżej.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Witam.Pisałem już o tym na innym forum,ale doradzili mi tam,żebym o tym napisał tutaj.Otóż mam problem z wydajnością komputera,np.Internet długo się włącza,wyświetlanie całej zawartości folderów trwa wieczność,co chwile brak odpowiedzi itp.

 

W menadżerze zadań widać aż 81 procesów a to oznacza, że masz mnóstwo zbędnych programów w autostarcie. Według mnie powinieneś trochę to ograniczyć.

 

Antywirusy: zostaw Malwarebytes jako skaner na żądanie, a McAfee (to trial?) usuń i zastąp darmową, lżejszą avirą.

 

Programy Toshiby: wszystko z czego nie korzystasz możesz spokojnie zastopować, nie są one konieczne dla pracy systemu. Wyłączasz ich usługi (start-uruchom-services.msc) oraz usuwasz dany wpis z autostartu np. programem autoruns. Dodatkowo w przypadku ConfigFree (profile połaczeń internetowych jeśli ktoś używa laptopa w różnych miejscach z różnym interentem) trzeba go o ile pamiętam usunąć z harmonogramu zadań żeby przestał się uruchamiać. Większość z tych programów można poźniej i tak załączyć tylko nie zużywają ciągle zasobów i nie startują razem z systemem.

 

W praktyce jeśli ten laptop jest przenoszony i pracuje na bateriach to raczej zostawiasz programy do oszczędzania energii, configfree (o ile faktycznie korzystasz) i ochronę dysku. Jeśli natomiast ciągle stoi na biurku w jednym miejscu to możesz sobie darować nawet i to.

 

Flash

W skrinie z pierwszego postu 2 razy w procesach powtarza się "plugin-container", tak nie powinno być, otóż firefox ma problemy z najnowszą wtyczką flasha, jakość filmów na youtube jest przez to obniżona i przeglądarka niekiedy muli, pomoże powrót do starszej wersji, odinstaluj obecną i pobierz stąd wersję 11.2.202.235

 

Java

Opcjonalnie można zamknąć automatyczne aktualizacje (proces jusched.exe*32). Jeśli masz zainstalowaną tylko wersję 32-bitową to przez panel sterowania, jeśli dodatkowo masz wersję 64-bit to wchodzisz w PlikiProgramów(x86)\java\jre7\bin klikasz w javacpl.exe i odznaczasz w zakładce update. Przez panel sterowania możesz się bowiem w takim wypadku dostać tylko do tej 64 bitowej...

 

 

To na początek, poźniej przydałoby się też poprzeglądać usługi windowsa i te zbędne powyłączać (wspomniana przez mgrzeg usługa indeksowania, która nadal widnieje w procesach, ale też wiele innych), wyłączyć superfetch (w praktyce się nie sprawdza), do rozważenia też wyrzucenie z autostartu Nero AG. Po tym wszystkim windows na pewno odetchnie. W mojej Toshibie tuż po uruchomieniu w menadżerze zadań jest tylko 35 procesów, jeszcze dodatkowo parę dni temu zlikwidowałem plik wymiany i jest git, zużycie RAM jakieś 700 MB a system bardzo szybki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...