Skocz do zawartości

Dzwięk z komputera - tsss tsss [syk]


przemo22

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak ja sugeruje kolega wyżej dobrze by było zrobić oględziny wnętrza komputera. Można też nagrać ten dźwięk i wrzucić na youtube. Bo rzeczywiście nie bardzo wiem co może wydawać taki dźwięk (oczywiście oprócz węża). Nie masz jakiegoś chłodzenia wodnego (dlatego też zawsze trzeba podać informacje o komputerze tak jak poproszono wyżej). Zdarza się że monitor "piszczy" (konkretnie cewki) ale to raczej nie sssss. W sumie jak ktoś sobie zrobił jaja to mógł taki dźwięk wstawić do np otwierania dokumentu i innych operacji - trzeba to sprawdzić w sekcji dźwięk w panelu sterowania. Tyle pomysłów na teraz

Odnośnik do komentarza

Stwierdzam iż ten dzwięk na 80% wydaje GeForce 8500GT 512mb.

Dane kompa:

Płyta główna: Gigabyte M61SME-S2

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4000+

Ram: 1gb ddr2 667mhz

System: XP z SP3

 

Z tego co wiem to żadnego chlodzenia wodnego : P

Komputer robi dokładnie 'tss' i zanika i przy jakiejś operacji znowu. : P

Raczej nikt sobie ze mnie jaj nie zrobił, z tego co patrzyłem w panelu ster. wszystko jest na swoim miejscu jeśli chodzi o dźwięki systemowe.

Odnośnik do komentarza

Jest to najprawdopodobniej odgłos wydawany przez cewki na karcie, (czasami na płycie). Zwykle producenci zalewają cewki masą, która usuwa ten problem, czasami stosuje się też ferrytowe kubeczki w których znajdują się zwoje cewek i też wypełnia masą. Gdy cewki są odkryte (lub masa się pokruszyła), niektóre osoby stosują zalewania klejem lub lakierem. Niestety nie wiem jak wpływa to na żywotność karty/płyty. Czasami efekt taki znika po wymianie zasilacza.

Karta/płyta do której dochodzi zbyt wysokie (a prawdopodobnie o złej charakterystyce) napięcie, potrafi również tak się zachowywać.

 

Zwrócił bym jeszcze uwagę na kondensatory, być może puchną i słyszany dźwięk to uwalnianie się elektrolitu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...