Skocz do zawartości

Błędy w podglądzie zdarzeń, problem z dyskiem oraz z utworzeniem kopi zapasowej


ShandoO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niecałe 2 tygodnie temu kupiłem nowy komputer. W sklepie (esc.pl) utworzyli mi jedna partycje (C: 100gb) na ktora zainstalowali win 7 64bit. Po odebraniu sprzetu podzielilem w zarz. dyskami niesformatowane (D:) na dwie partycje. Ku mojemu zdziwieniu ostatnia partycja utworzyła sie jako logiczna, a nie podstawowa, a czytalem ze w win7 moga byc 4 partycje podstawowe. Programem partition wizard home edition zamienilem ja na primary (podstawowa). Dopiero pozniej doczytalem, że prawodopobnie "nie tworzy mi logicznej tylko rozszerzoną na której moge zakladać partycje logiczne.

A wracając do 4 partycji podstawowej, narzędzie windows będzie robiło 4 jako rozszerzoną i nie zmienisz tego." Jake że w zarz. dyskami widze 3 partycje podstawowe: (100 mb system), (100 gb rozruch, pliki stronicowania), (416 gb podstawowa) to zapewne dlatego kolejna partycja robi mi sie jako logiczna, dobrze rozumiem?

I teraz nie wiem czy zostawic ta ostatnia partycje jak podstawowa, czy moze jednak zmienic spowrotem na logiczna, tak jak to wymuszal win 7 w zarz. dyskami. (update: obecnie ostatnia partycja jest u mnie jako logiczna)

 

Kolejna sprawa: nie moge utworzyć kopi zapasowej systemu. Probowałem ją już 3 razy robic na tej ostatniej partycji, jednak za kazdym razem konczylo sie to niepowodzeniem. Czy ktos wie moze jaki jest tego powód?

 

Po nieudanej probie utworzenia kopi zapasowej pojawia sie blad " Wykonanie kopii zapasowej nie powiodło się. Błąd: Nie można odnaleźć określonego pliku. (0x80070002)."

Po kolejnym niepowodzeniu zwiazanym z utworzeniem kopi zapasowej usunałem recznie to co zdazylo sie zrobic. Wciaz jednak pozostawalo 3 gb zajetego miejsca (chodz na partycji nic nie bylo widac) sformatowalem wolumin,usunalem, stworzylem na nowo partycje logiczna i wyskoczyl taki oto blad " Kopie w tle woluminu S: zostały przerwane, ponieważ wolumin S:, zawierający magazyn kopii w tle dla tej kopii w tle, został przymusowo odinstalowany."

 

I ostatnia sprawa: Zauważyłem że w podlądzie zdarzeń wyskakuje mi sporo błędów, w większości przypadków nie mam pojęcia skąd sie one biorą. Najbardziej mnie martwią 3 błedy które pojawiają sie przy każdym ponownym uruchomieniu komputera. Są to kolejno:

 

1 bład " Sprawdzanie zaszyfrowanego woluminu: nie można odczytać informacji o woluminie \\?\Volume{c45d676d-c446-11e1-8fb4-806e6f6e6963}."

 

2 bład

" Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1003 ze źródła ISCT Agent. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

CAgentState::DoPeriodicSuspendResume ****Error in initialize NetDetect, status = 0x2

zasób komunikatu jest obecny, ale w tabeli ciągów/komunikatów nie odnaleziono komunikatu"

 

3 błąd

" Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected."

 

 

Ogolnie mam wszystkich błedow 217 co wydaje mi sie duzo jak na troche ponad tydzien uzytkowania. Ponadto jest odnotowany jeden błąd krytyczny o treści " System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania." który mnie jednak tak nie martwi ze wzgledu na dosc jasno opisaną przyczyne (chodz nie przypominam sobie jakiejs awari, utraty zasilania lub tego ze system przestal odpowiadac...).

 

 

Dodatkowo zastanawia mnie dlaczego w "Informacjach wydajnosci" przy prawie wszystkich podzespolach posiadam wysoki indeks (proc 7,6 ; ram 7,6 ; grafika 7,9 ; grafika w grach 7,9) ale przy dysku twardym indeks wynosi zaledwie 5,9. Nie wiem czy tak powinno byc, ale przykladowo: przerzucajac PIERWSZY RAZ film wazacy zaledwie 700 mb z partycji K: na S: czekam kilka sekund na zakonczenie transferu plikow, natomiast kolejne przerzucanie tego filmu spowrotem na K: i jeszcze raz na S: odbywa sie natychmiast...

 

Moja konfiguracja sprzetowa:

proc: Intel core i7 2600k 3.4ghz, 8mb, LGA1155

plyta: asrock z77 pro3 / intel z77, LGA 1155

ram: ddr III 8gb (2x4gb) 1600mhz CL9 kingston hb

HDD: Seagate 1 TB 64MB cache SATA600 7200rpm

grafika: zotac geforce gtx 560 ti amp 1 gb ddr5

system: windows 7 home premium oem 64bit sp1

 

 

Przepraszam za zawracanie głowy i serdecznie proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat rzeka.

 

I powinieneś w Pełnym edytorze zmienić jego nazwę na coś w stylu "Jak optymalnie skonfigurować nowego kompa" lub podobnie.

 

Nie we wszystkim potrafię poradzić ale skoro to nowy wypasiony komp to mam podstawowe pytania:

1. Czy masz płytę instalacyjną?

2. Czy możesz sobie pozwolić na zakup dodatkowego dysku?

3. Czy możesz sobie pozwolić na zakup softu do backupu i defragmentacji dysków ( chyba 40 $ sztuka)?

4. Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń.

5. Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń - widok wg połączeń - tak aby było widać pod jaki kontroler podłączony jest dysk.

6. Pokaż obrazek z Zarządzania dyskami.

 

BTW

Indeks wydajności zazwyczaj jest najniższy dla dysków i to normalne (też tak mam na swoim systemie).

 

To tak na początkowy początek.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Dodam do tego ze ostanio po kazdym wlaczeniu windowsa ikony na pulpicie tracą na parę sekund swoj "naturalny" wyglad, pulpit sie samoczynnie odświeża i wracaja do stanu naturalnego...

Nie wiem o co chodzi, czy ja cos namieszalem ,czy zanim go odebralem to juz było namieszane... Teraz interesuje mnie tylko jak to naprawić.

Dodam do tego że posiadam norton int. sec. 2012 oraz ze parokrotnie skanowalem kompa eset online scannerem i wykrył raz win32opencandy, zostalo to usuniete i wiecej nic sie nie pojawilo takze to raczej nie wina robaków.

Odnośnik do komentarza

Skoro raczyłeś odpowiedzieć na minimum pytań to odpowiadam:

1 Tak mam windows 7 home premium oem 64bit sp1

Dobrze.

2 A po co mi nowy dysk?

Krótko - bardzo złym pomysłem jest posiadanie jednego dysku fizycznego i tworzenie na nim kopii systemu, danych itp.

Najbezpieczniej (to minimum) posiadać dwa dyski i na tym drugim tworzyć kopie i również przechowywać dane.

Nawet największy dysk 3 TB niczego nie załatwia bo jak dupnie to wszystko idzie do piachu.

3 Czy to naprawdę jest konieczne?

Są softy Free ale mają ograniczenia. Systemowe kopie są problematyczne tak samo jak defragmentacja dysku.

Nie wykonują poprawnie oczekiwanych działań. Dotyczy to szczególnie systemów x64.

 

Nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania.

 

Inne informacje typu podejrzenie infekcji to nie moja pasja.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

odp 4 http://imageshack.us...37/menurz1.png/

odp 5 http://imageshack.us/f/18/menurz2.png/

odp 6 http://imageshack.us/photo/my-images/818/zardzdys.png/

 

Raczyłem wczesniej odpowiedzieć na te pytania, na które w tamtym momencie moglem. Screeny mogłem zrobic dopiero po powrocie do domu.

 

Wiem że kopie zapasową powinno sie robić na innym dysku fizycznym, ale nie moge sobie za bardzo pozwolic na zakup, przynajmniej nie w tej chwili. Poza tym na laptopach robilem kopie zapasowe na tym samym dysku fizycznym (inna partycja oczywiscie) i działało. U mnie próbowałem kilka razy i zawsze kończyło sie "niepowodzeniem", nie mam pojecia dlaczego.

Mnie martwią przede wszystkim te wymienione przez mnie błędy z podgladu zdarzen, nie wiem skąd one sie biorą i co jest ich przyczyną. Zastanawia mnie tez czy przesyłanie danych z partycji na partycje za pierwszym razem (sytuacja opisana z tym filmem) powinna trwać tyle ile to u mnie trwa.

Ten indeks dotyczący dysku mnie tak nie martwi, ale zastanawia, gdyż przeczytałem gdzies że zalezy on od sterowników, mianowicie im sterownik nowszy tym indeks wyzszy.

 

Aha no i niepokoji mnie to ze ostanio po kazdym wlaczeniu windowsa ikony na pulpicie tracą na parę sekund swoj "naturalny" wyglad, pulpit sie samoczynnie odświeża i wracaja do stanu naturalnego.

 

Jeżeli byłoby to pomocne to moge porobić screeny z podgladu zdarzen z tymi błedami. Dziekuje za odpowiedź i proszę o dalszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Obrazki niestety mogę obejrzeć dopiero wieczorem - teraz mam blokadę na tą stronę.

Czy w Menadżerze Urządzeń są jakieś wykrzykniki?

Czy wiesz w jakim trybie pracuje dysk - ustawienie kontrolera w BIOS - IDE czy SATA?

Podałeś konfig kompa bez jednej bardzo ważnej informacji - model i typ zasilacza.

Wiem, że pewnie jest na gwarancji i jest z jakąś plombą ale może na fakturze masz jakieś info.

Odnośnik do komentarza

" Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1003 ze źródła ISCT Agent. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.
Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.
Do zdarzenia dołączono następujące informacje:
CAgentState::DoPeriodicSuspendResume ****Error in initialize NetDetect, status = 0x2
zasób komunikatu jest obecny, ale w tabeli ciągów/komunikatów nie odnaleziono komunikatu"

 

Tu masz solucje http://www.sevenforums.com/crashes-debugging/234663-windows-event-id-1003-isct-agent-error.html

Odnośnik do komentarza

 

Czy w Menadżerze Urządzeń są jakieś wykrzykniki?

Nie

Czy wiesz w jakim trybie pracuje dysk - ustawienie kontrolera w BIOS - IDE czy SATA?

Nie wiem, rozumiem ze to mozna sprawdzić w biosie?

 

 

Podałeś konfig kompa bez jednej bardzo ważnej informacji - model i typ zasilacza.

 

OCZ StealthXStream2 700W

 

 

Wiem, że pewnie jest na gwarancji i jest z jakąś plombą ale może na fakturze masz jakieś info.

 

Dokladnie tak jest, ma jakąś plombę dlatego narazie go nie otwierałem.

Odnośnik do komentarza

Obrazek z MU - wyłącz w BIOS zintegrowaną grafikę Intela (chyba brak takiej opcji - masz UEFI); dysk wg mnie pracuje w trybie IDE chociaż masz zainstalowany sterownik SATA AHCI.

 

Edytowane.

Pokaż zdjęcie z UEFI -> Advanced -> Storage configuration (przy starcie systemu wciskasz Del lub F2). Przyznaję nie znam UEFI.

Ale zdecydowanie SMART ustaw na Enable . Zapis zmian przez F10.

 

Ale to trzeba jeszcze potwierdzić - niczego nie zmieniaj bo system nie wstanie.

Drugi obrazek z MU miał być inny :

5. Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń - widok wg połączeń - tak aby było widać pod jaki kontroler podłączony jest dysk.

Czyli wchodzisz w Menu Widok i wybierasz Widok (Urządzenia) wg połączeń i dalej klikasz strzałkę(i) z lewej aż znajdziesz swój dysk.

Chcę zobaczyć (dla upewnienia) pod co jest on podłączony (jeżeli w innym miejscu znajdziesz Intel SATA AHCI controller to też to pokaż).

 

Ściągnąłem Manuala i koryguję.

 

Zastanawia mnie dlaczego w MU dysk nie jest wyświetlany jako typ + SATA Disk Device.

 

EDYTA

 

Dodatkowo pokaż obrazek z HWInfo64 z zakładek System Summary oraz Sensors.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Obrazek z MU - wyłącz w BIOS zintegrowaną grafikę Intela (chyba brak takiej opcji - masz UEFI); dysk wg mnie pracuje w trybie IDE chociaż masz zainstalowany sterownik SATA AHCI.

Rozumiem ze to co jest przekreślone nie jest już aktualne?

Pokaż zdjęcie z UEFI -> Advanced -> Storage configuration (przy starcie systemu wciskasz Del lub F2). Przyznaję nie znam UEFI.

Ale zdecydowanie SMART ustaw na Enable . Zapis zmian przez F10.

Mam problem ze zrobieniem screena w biosie ale zaraz sie z tym uporam.

Drugi obrazek z MU miał być inny

Mam nadzieje że o to chodziło http://imageshack.us.../menurzpol.png/

Ściągnąłem Manuala i koryguję.

?

Zastanawia mnie dlaczego w MU dysk nie jest wyświetlany jako typ + SATA Disk Device.

 

 

Dodatkowo pokaż obrazek z HWInfo64 z zakładek System Summary oraz Sensors.

 

Ja tez nie mam pojecia dlaczego w MU dysk nie jest wyswietlany jako typ + SATA Disk Device, ale ja jestem zielony w tych sprawach :(

 

A o jaki obrazek ( z HWInfo64 z zakldaek System SUmmary oraz Sensors) chodzi to nie mam pojecia. Mogłbyś napisać gdzie to moge znaleźć ?

 

Dodam do tego że nie zrobiłem jeszcze tego, co jest napisane w solucji podanej przez Belfegora. Zastanawiam sie, czy wystarczy zainstalowac te sterowniki czy trzeba by uzyc np. Driver Sweepera po to aby usunać dokladnie z rejestru wczesniejsza wersje

 

Ponadto nie wiem czy to ma w jakies znaczenie, ale wczesniejsze screeny z men urz bylo robione BEZ pokazanych ukrytych urzadzen. Podam teraz linki do screenow zawierajacych juz te ukryte urzadzenia

http://imageshack.us.../ukryturz1.png/

http://imageshack.us.../ukryturz2.png/

http://imageshack.us.../ukryturz3.png/

Odnośnik do komentarza
Rozumiem ze to co jest przekreślone nie jest już aktualne?

Tak.

Mam problem ze zrobieniem screena w biosie ale zaraz sie z tym uporam.

Zrób zdjęcie np telefonem.

Mam nadzieje że o to chodziło

Tak i wygląda, że jest OK. Ale potwierdź obrazkiem z HWInfo.

A o jaki obrazek ( z HWInfo64 z zakldaek System SUmmary oraz Sensors) chodzi to nie mam pojecia. Mogłbyś napisać gdzie to moge znaleźć ?

Klik w link na niebiesko -> pobierasz HWInfo64 -> instalujesz -> Uruchamiasz jako admin i pokazujesz obrazki (wybór w Menu).

 

Dodam jeszcze że nie zrobiłem jeszcze tego co jest napisane w solucji podanej przez Belfegora. Zastanwiam sie, czy wystarczy zainstalowac te sterowniki czy trzeba by uzyc np. Driver Sweepera po to aby usunać dokladnie z rejestru wczesniejsza wersje

 

Tak. Powinieneś odinstalować normalnie np w MU a następnie DS w trybie awaryjnym.

Wcześniej pobierz nowe i po starcie w trybie normalnym odpal instalator.

Odnośnik do komentarza

http://imageshack.us...fo64syssum.png/

http://imageshack.us...info64sens.png/

 

Widok z UEFI -> Advanced -> Storage configuration

 

"Advanced Storage Configuration

 

SATA Controler(s) Enabled

SATA Mode Selection AHCI

SATA Aggresive Link Power Managment Enabled

Hard Disk S.M.A.R.T Enabled

 

SATA3_0 : TSSTcorp CDDVDW SH-222BB

SATA3_1 : ST1000DM003-9YN162

SATA2_2 : Not Detected

SATA2_3 : Not Detected

SATA2_4 : Not Detected

SATA2_5 : Not Detected "

 

------------------------------------------------------

 

Pojawiły mi sie takie oto błedy w podlądzie zdarzeń (oczywiscie poza tymi wymienionymi w 1 poscie)

 

Błąd 1 (powtarzający się)

"Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "c:\program files (x86)\ESET\eset online scanner\ESETSmartInstaller.exe". Błąd w pliku manifestu lub w pliku zasad "" w wierszu . Wersja składnika wymagana przez aplikację powoduje konflikt z inną wersją składnika, która jest już aktywna. Składniki powodujące konflikt: Składnik 1: C:\Windows\WinSxS\manifests\amd64_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7601.17514_none_fa396087175ac9ac.manifest. Składnik 2: C:\Windows\WinSxS\manifests\x86_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7601.17514_none_41e6975e2bd6f2b2.manifest."

 

Błąd 2 (powtarzający się)

" Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe AIR\Versions\1.0\Adobe AIR.dll". Błąd w pliku manifestu lub w pliku zasad "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe AIR\Versions\1.0\Adobe AIR.dll" w wierszu 3. Wartość "MAJOR_VERSION.MINOR_VERSION.BUILD_NUMBER_MAJOR.BUILD_NUMBER_MINOR" atrybutu "version" elementu "assemblyIdentity" jest nieprawidłowa."

 

Błąd 3 (wygląda na to że jednorazowy)

" Serwer {A1F4E726-8CF1-11D1-BF92-0060081ED811} nie zarejestrował się w modelu DCOM w wymaganym czasie."

 

Bład 4 (wygląda na to że jednorazowy)

"Operacja WE/WY zainicjowana przez rejestr nie powiodła się w sposób nieodwracalny. Rejestr nie może opróżnić gałęzi (pliku): ."

Odnośnik do komentarza

Bardzo polecam porady @MarkaB . Można DUUUUŻO zyskać.

 

Temat partycji celowo nie poruszałem bo zakładam, że jest jeszcze czas na zmiany skoro to nowy komp.

Tak należy z tym zrobić porządek.

Chyba znalazłem coś nt wyłączenia zintegrowanej grafiki (widać to w HWInfo).

Zakładam, że masz jeden monitor podłączony do karty dodatkowej a nie na wyjściu tylnego panelu płyty.

UEFI -> North Bridge Configuration -> Render Standby -> Disable + Restart.

 

BTW

Tu nie chodzi o wielkości partycji tylko o ich konfigurację i nazwy.

Czy możesz usunąć partycje dodatkowe poza systemową C:?

Radziłbym zwiększyć rozmiar partycji systemowej bo po pewnym czasie będzie problem.

A najlepiej to zrobić przez usunięcie tych dodatkowych partycji (100 MB ma zostać).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Bardzo polecam porady @MarkaB . Można DUUUUŻO zyskać.

Oczywiście doceniam wasze porady, na pewno macie ogromne doświadczenie oraz wiedzę i ciesze się że mi pomagacie. Jednak gdy czegos nie do końca rozumiem, to musze dopytać :)

Zakładam, że masz jeden monitor podłączony do karty dodatkowej a nie na wyjściu tylnego panelu płyty.

Tak, mam jeden monitor, podłączony przez DVI do karty graficznej Zotac GeForce 560ti amp.

BTW

Tu nie chodzi o wielkości partycji tylko o ich konfigurację i nazwy.

Nie miałem pojecia, że nazwa partycji oraz przypisana jej litera ma jakiekolwiek znaczenie, dlatego wybrałem takie jakie wybrałem. A jeżeli chodzi o konfiguracje, to wydaje mi się że nic tam nie robiłem (poza podzieleniem, sformatowaniem, przypisaniu litery i nazwy).

Czy możesz usunąć partycje dodatkowe poza systemową C:?

Na partycji S: w zasadzie nie ma niczego, poza ta "nieudaną" kopią zapasową. Natomiast na partycji K: są zainstalowane jakieś programy (ale nie sterowniki itd, tylko np. odtwarzacz filmow kmp, odwarzacz mp3 aim, driver sweeper, jakies gry i filmy) ale w ostatecznosci moge oczywiście to wszystko usunać i sformatować.

Radziłbym zwiększyć rozmiar partycji systemowej bo po pewnym czasie będzie problem.

A najlepiej to zrobić przez usunięcie tych dodatkowych partycji (100 MB ma zostać).

 

Da rade to zrobic (zwiekszyc rozmiar partycji systemowej) bez ponownej instalacji win7 itd. ?

Odnośnik do komentarza

Spróbuj wyłączyć integrę jak w poście #18 - zweryfikuj w MU czy znikła.

 

Zarządzanie dyskami -> PPM na ostatniej partycji S: -> Usuń - Akceptuj.

Ponownie to samo na partycji K:.

Ma się pojawić info, że poza partycją C: jest obszar nieprzydzielony.

Jeżeli będzie inaczej pisz.

Zmień literę napędu CD na F: bo zakładam, że będziesz miał trzy partycje C:, D:, E: (100MB to inny temat).

 

Dla bezpieczeństwa odinstaluj wcześniej wszystko to co masz na usuwanych partycjach.

Jak to zrobisz to potwierdź i pokaż obrazek z Zarządzania Dyskami.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Nie prosciej by bylo zewnetrznym programem usunac te dziwne twory (partycje po 416GB) i utworzyc czyste nowe i poprawnie literowane?

 

Jakie dziwne twory? Za duze za małe czy co? Konfiguracja partycji jest poprawna tak wygląda robiona instalatorem Windows.

Literki mozna zmienic edytujac rejestr

Usuwamy wpisy dysków K i S (o ile dobrze pamietam) w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

restart i litery są automatycznie generowane po restarcie

 

 

Czy możesz usunąć partycje dodatkowe poza systemową C:?

Radziłbym zwiększyć rozmiar partycji systemowej bo po pewnym czasie będzie problem.

 

Mozesz mi wytłumaczyc po co? Co jest złego w tym podziałe dysku? Dlaczego zwiększać systemow C? 100GB to za mało?

Odnośnik do komentarza

 

Usunałem Intel Smart Connect Driver oraz Assrock Smart Connect Utillity poprzez panel sterowania --> programy i funcje, odpaliłem win 7 w trybie awaryjnym uruchomiłem Driver Sweepera, jednak nie robiłem nic przy jego pomocy bojąc się że usune nie to co trzeba. Załaczam obrazek z driveer sweepera http://imageshack.us.../drivsweep.png/ Później ponownie zainstalowałem Intel Smart Connect Driver oraz Assrock Smart Connect Utillity, najnowsze wersje ze strony producenta, jednak bład nie zniknął, wciąż po każdym reboocie wyskakuje w poglądzie zdarzeń.

 

Natomiast udało mi sie uporać z drugim błędem:

 

"Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected."

 

Tutaj solucja gdyby kogos to interesowało http://support.microsoft.com/kb/2545227

Odnośnik do komentarza
Mozesz mi wytłumaczyc po co? Co jest złego w tym podziałe dysku? Dlaczego zwiększać systemow C? 100GB to za mało?

Tak. Przy takim dysku (tej pojemności) to za mało bo można więcej.

Powody:

1. Trzeba precyzyjnie kontrolować wszelkie instalki (nie zawsze jest możliwość zmian miejsca instalacji a dodatkowo i tak pewne pliki są lokalizowane na C:).

2. Trzeba regularnie kontrolować stan kopii systemu SVI - tworzone są przy wszelkich aktualizacjach, instalacjach itp + Winsxs .

3. Wszelkie defragmentacje powodują tworzenie kopii woluminów.

4. I wiele wiele innych podobnych.

5. Ale najważniejsze jest jedno - próba poszerzenia partycji systemowej po pewnym czasie użytkowania kompa (5% free) w zasadzie wiąże się z operacjami typu kasowanie partycji następnych. Lepiej to zrobić wcześniej.

 

EDYTA

 

Do postu wyżej.

To może być problem z konfiguracją UEFI lub koniecznością aktualizacji.

W tym przypadku raczej musisz liczyć na poradę MarkaB.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Tak. Przy takim dysku (tej pojemności) to za mało bo można więcej.

Powody:

Wiesiu ale nie każdy ma kompa z 5 dyskami HDD. Ja mam partycje systemową 60 GB i końca jej nie zobacze. Predzej zobacze koniec dysku. Uważam że 100 GB to bardzo dobra opcja na system i programy. Jak któś chce instalować soft na innej partycji lub dysku to jego sprawa. Tu mamy do czynienia z zielonym gościem.

 

2. Trzeba regularnie kontrolować stan kopii systemu SVI - tworzone są przy wszelkich aktualizacjach, instalacjach itp + Winsxs .

Ja nie robie kopii systemowych. Chce gość robic niech kupi drugi dysk. Jedno co robie to kopia przegladarki i poczty. Uważam że nie należy popadać w skrajności. Dla mnie najważniejsze dane to partycja D i E. Moje prace , projekty grafiki, zdjęcia. To kopiuje na płyty pendraki i inne popierdułki.

 

3. Wszelkie defragmentacje powodują tworzenie kopii woluminów.

jakie kopie woluminów?

 

A tak na marginesie. Po co usuwać te wielkie partycje? Czy nie lepiej wywalić 100MB i systemową C. Z powstałego obszaru utworzyc jedną , sformatować za pomocą np. Gparted w NTFS i zainstalowac system? Bedzie miał wtedy 3 partycje

 

 

Usunałem Intel Smart Connect Driver oraz Assrock Smart Connect Utillity

 

Do czego jest potrzebne to oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Ja mam partycje systemową 60 GB i końca jej nie zobacze. Predzej zobacze koniec dysku.

Na moim systemie (pod pełną kontrolą) mam zajęte 60 GB. Naprawiam komp wnuczka po burzy - 180 GB na Vista x86.

 

Ja nie robie kopii systemowych.

Znasz wielkość katalogu SVI? Nie o to chodzi. Przy każdej aktualizacji MS tworzona jest kopia i również przy instalacji konkretnych softów.

 

jakie kopie woluminów?

A zaglądałeś do SVI w trakcie defragmentacji zewnętrznym softem?

 

Po co usuwać te wielkie partycje?

Aby zwiększyć partycję systemową.

 

Czy nie lepiej wywalić 100MB

Nie radzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...