Skocz do zawartości

0x0000007B błąd


patkoz

Rekomendowane odpowiedzi

dysk działał o ile nie był użyty windows na nim zamieszczony . działał pod innym windowsem . przejściówka działa sto procent :)

 

przed próbą naprawy windowsa płytą system wstawał ale tylko w trybie awaryjnym teraz w trybie awaryjnym wyskakuje okno dialogowe "nie można dokończyć instalacji systemu w trybie awaryjnym"

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

dysk działał o ile nie był użyty windows na nim zamieszczony

To może ja wytłumacze - jeśli system na tym dysku został zainstalowany na innym komputerze to dysk nie zadziała po podpieciu do innego kompa. System wywali BSOD. No chyba że konfiguracja tego kompa jest taka sama lub co najmniej bardzo zbliżona.

 

Wcześniej wymieniono partycje które posiadasz. Pytanie brzmi - które są od jakiego dysku?

 

Powtórze jeszcze raz. Mam dwa kompy :

1 stacjonarny

2 lapek

 

Wyjmuje dysk z lapka i podpinam do stacjonarnego. Na stacjonarnym jest tymczasowao XP, na lapku jest W7. Co sie dzieje? Stacjonarny widzi dysk lapka i mogę czytać wszelkie pliki. Sytuacja normalna i zdrowa. To samo w drugą strone.

Ale jak chcesz zeby Windows działał na konfiguracji innej niż na tej na której został postawiony to nie ma opcji - musi byc BSOD. Chyba że oba kompy są takie same lub conajmniej zblizone jeśli chodzi o płyte głowną. Panimajesz?

Czyli reasumując. Jak chcesz korzystac z tego dysku to wywal partycje systemowa lub przekopiuj sobie z niego dane i sformatuj dysk spod nowo postawinego Windowsa.

Odnośnik do komentarza

poprostu testowałem sate i przejściówke na innych kompach , dyskach i działało . Pytam o co innego . ten dysk sata jest nieistotny dla komputera bo niema tam nic ważnego tak ciezko to zrozumieć ?

 

pzejściówka działa juz 2 tydzień pod tym dyskiem który teraz podłączyłem awaryjnie , dysk sata też działa dlatego wykluczam je.

 

 

ten hd tune jest na tym pendrivie startowym czy jak ?

 

chce postawić w miejsce starego systemu - naprawa bez utraty danych

Odnośnik do komentarza
mam drugi dysk jeszcze ale uszkodzenie jest na tej 80 więc po co drugi ? on jest niewżzny w tym przypadku bo na nim niema partycji systemowej

od razu mówie że niemam infekcji tylko uszkodzony windows/ dysk 80gb bo na innym dysku z windą wszystko działa cacy ;)

 

Na tym dysku SATA:

 

stała Vista. MHDD oraz SMART OK. Port, dysk, kabel SATA. Bez przejściówek.

 

EDYTA

 

A dzisiaj ten sam dysk (ale już bez systemu) działa tak:

 

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

powiem ost raz . nie interesuje mnie drugi dysk . w tym momencie uznajmy że wyrzuciłem go do kosza bo już zaczyna mnie to drażnić . prosze o konkretną porade a nie o wałkowanie tematu który mnie nie obchodzi

 

chce naprawić system windows na dysku 80 gb i proste ? jeśli ktoś potrafi pomagać niech pomaga nie to niech nie pisze

 

pozdrawiam fanów mojego dysku sata :D szczeże żałuje że wgl wspomniałem o dysku sata mogłem go odpiąć na czas skanu bo teraz cały czas wałkują mi niepotrzebny temat otóż tłumacze że z dyskiem sata jest wszystko ok leży sobie teaz odpięty na biurku

 

używam awaryjnego dysku ata + przejściówka

 

a docelowy dysk czyli uszkodzona 80 czeka na naprawe

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz zamiar proponować rebusy do rozwiązania to daj sobie spokój:

działał do czasu aż jakiś osobnik z innego forum poradził mi zebym wsadził płytke z windy i załaczył naprawe . teraz jak dam tryb awaryjny to wyskakuje okienko że w trybie awaryjnym nie można dokończyć instalacji :/

 

hmm a idzie to jakoś z pendriva zrobić bo ciezko z napędem bo mam sata na płycie a napęd ide

 

To w odpowiedzi na post. Z mojej strony EOT. Idę klepać kosę.

 

BTW

Zbieranie siana to sianokosy a żniwa to koszenie zbóż.

 

Dodam skromnie, że instalator XP widzi płytę a nie przejściówki.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...