Skocz do zawartości

Ukash, Naruszenie praw polskich...


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wrocilem z pracy i braciszek zgotowal mi cos takiego na koputerku, więc poprostu uruchomiłem antyvire, który nic nie wykrył. Nie mając siły z tym walczyć wieczorem poprostu wyłączyłem komputer. Dziś rano zaś pojawił mi sie na ekranie wielki napis, że złamałem prawo polskie i mam płacić.

Udało mi się zrobić logi w trybie awaryjnym:

 

Extras.Txt

OTL.Txt

 

Z góry dziękuję,

Kicek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O2:64bit: - BHO: (Hotspot Shield Class) - {F9E4A054-E9B1-4BC3-83A3-76A1AE736170} - C:\Program Files (x86)\Hotspot Shield\HssIE\HssIE_64.dll File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-670990434-1056068745-3675815374-1000..\Run: [WinSATAPI] C:\Users\MZ\AppData\Local\Microsoft\Windows\1626\WinSATAPI.exe ()
O7 - HKU\S-1-5-21-670990434-1056068745-3675815374-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: HideSCAHealth = 1
 
:Files
C:\Users\MZ\AppData\Local\Microsoft\Windows\1626
C:\Users\MZ\AppData\Roaming\hellomoto
C:\Users\MZ\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Live Security Platinum
C:\Users\MZ\Desktop\Live Security Platinum.lnk
C:\ProgramData\225932FD00001B872CBBF30BF875F002
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\v9.xml
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Live Security Platinum]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157"
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware V9 HomeTool oraz Splashtop Connect IE + Splashtop Connect for Firefox (KLIK).

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) + Farbar Service Scanner (wszystkie opcje zaznaczone). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione. Idziemy dalej:

 

1. Usługi Windows zostały wyłączone. Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługi Centrum zabezpieczeń + Windows Update i Typ uruchomienia przestaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie). W zestawie pomijam Windows Defender, działa w tle Avira i w ramach antykolizyjności wbudowany obiekt zostawmy wyłączony.

 

2. Przez SHIFT+DEL dokasuj odpadkowy folder C:\Users\MZ\AppData\Roaming\Splashtop.

 

3. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

5. Wykonaj skanowanie w MBAM. W razie wykrycia czegoś przedstaw raport.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykryło mi coś tam, z czego 3 zostały oznaczone jako "bad"

Mbam log:

mbam-log-2012-07-18 (21-26-29).txt

 

Przyznam, że te 3 "bad" z głupiego przyzwyczajenia od razu usunąłem programem :P

 

Dzięki za wszystko i pewnie jeszcze jeden post. Fantastyczna pomoc, tłumaczone jak dla 80letniej babci dzięki czemu wszystkie punkty wydawały się proste :)

Nie omieszkam zajrzeć do działu "dotacje"!

pozdrawiam,

Kicek

Odnośnik do komentarza

1. Komentarze do wyników: Softonic do usunięcia (instalator o cechach adware), PUM.Disabled.SecurityCenter to tylko adnotacje, że powiadomienia Centrum zabezpieczeń są wyłączone, a za cracki nie biorę odpowiedzialności.

 

2. Na zakończenie podstawowe aktualizacje do wykonania: KLIK. Z Twojej listy zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX 64-bit (wersja dla 64-bitowego IE)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217003FF}" = Java™ 7 Update 3

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wersja dla 32-bitowego Firefox)

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)

 

 

Uwaga poboczna na temat Gadu-Gadu 10: jest to ciężki program, pożera ogromną ilość zasobów, dręczy też reklamami. Sugeruję oglądnięcie alternatyw z obsługą sieci Gadu: WTW, Miranda, Kadu, AQQ. Opisy w artykule Darmowe komunikatory.

 

 

Nie omieszkam zajrzeć do działu "dotacje"!

 

Dziękuję.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Temat sklejam z poprzednim, należało kontynuować w nim, bo chodzi o tę samą infekcję powieloną w tak krótkim czasie. Co widzę? Java, Adobe Flash nadal nie zaktualizowane, choć zadałam wyraźne kroki zabezpieczające. Kroki zabezpieczające zostały zignorowane.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [wwldovfqktbgnxw] C:\ProgramData\wwldovfq.exe ()
O4 - HKU\S-1-5-21-670990434-1056068745-3675815374-1000..\Run: [wwldovfqktbgnxw] C:\ProgramData\wwldovfq.exe ()
[2012-07-28 20:37:28 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\rjflwinyksufutv
[2012-07-28 20:37:29 | 000,000,051 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\ubbcpnpdcfdgtud
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...