Skocz do zawartości

Trojan Bootkit Dropper


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Zwracam się z prośbą a w zasadzie z zapytaniem czy Trojan Bootkit Dropper stanowi poważne zagrożenie dla komputera?

W ostatnim czasie miałem pewne problemy z Trojanami jednakże poradziłem sobie z infekcjami za pomocą Hijackthis.

Logi z Hijackthis są czyste.

Antywirus też nic nie pokazuje (Comodo firewall),zaś dzisiejszy pełny skan Malwaremegabytes wskazał powyższe zagrożenie, które przeniosłem do kwarantanny.

Poniżej zapis logu z MBAM

(za poważniejsze narzędzia typu Combofixy się nie zabieram, gdyż wiem, że nie jest to wskazane tymbardziej przy ograniczonej wiedzy w temacie zagrożeń)

 

Z góry dziękuję za jakieś informacje

mbam-log-2012-07-17 (17-46-26).txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Picasso myśle że mbam się myli.

 

Na forum na którym pomagam po zlikwidowaniu sirefef-a i odbudowaniu szkód zaleciłem skan mbam-em wykrył on podobne pliki:

C:\WINDOWS\system32\dllcache\explorer.exe (Trojan.Bootkit.Dropper) -> Nie wykonano akcji.
C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\explorer.exe (Trojan.Bootkit.Dropper) -> Nie wykonano akcji.

Odnośnik do komentarza

Conor29134, nie przedstawił obowiązkowych tu logów i spławia mnie mętną wzmianką o HijackThis. Analizę tematu prowadzić zaczynam, gdy dostarczony zostanie komplet danych. Tu nawet nie podjęłam się tego, zważ na to. Komentujesz mu skan, a ja tego w ogóle nie skomentuję, dopóki nie przestawi systemu. Nie wierzę w zapewnienia na słowo, zwłaszcza, że mowa o archaicznym HJ oraz ComboFix, a nic pośredniego.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie spokojnie nikogo "nie spławiam", zaznaczyłem w wiadomości, że się nie znam na tym, toteż nie rozumiem negatywnego nastawienia, z góry o jakimś "spławianiu". Żadnych Combofixów nie używałem. (Wspomniałem tylko dlatego o tym, gdyż zanim proszę o czyjąś pomoc, używam wujka GOOGLE, żeby nie tracić niepotrzebnie czyjegoś czasu. Sądziłem, że to forum dla poważnych dorosłych ludzi, jednakże widzę, że mogłem się pomylić. Odpowiednie logi dostarczę w najbliższych dniach.(o ile, ktoś wykaże się chęcią pomocy) Z komputerem nic się nie dzieje na tą chwilę. Z zasadami forum już się zapoznałem dogłębnie.

Pozdrawiam Panią Administrator

Odnośnik do komentarza

Dawid86 bez urazy, ale ogłoszenie jest dobrze widoczne i ma napis "WAŻNE", w przypadku zignorowania tego pojawia się jak Ty to określasz "negatywne nastawienie". Czytam co Ty napisałeś i właśnie dlatego wspominam o ComboFix, bo zestawienie "Logi z Hijackthis są czyste" + "za poważniejsze narzędzia typu Combofixy się nie zabieram" jest znaczące. Nic pośredniego, żadnej rzeczowej nieinwazyjnej diagnostyki, same skrajności.

Odnośnik do komentarza

Oto wymagane podstawowe logi z OTL i GMER:

 

P.S poczytałem trochę o tych podstawowych metodach analizy systemu, narzędziu ComboFix i innych ciekawych kwestiach, już zaczynam się zastanawiać nad alternatywą dla komunikatora GG 10.

P.S.S W mojej opinii (chodź jestem laikiem w kwestiach bezpieczeństwa) forum Fixitpc.pl zawiera ogromne pokłady wiedzy i informacji. Dobra robota.

 

Pozdrawiam

GMER.log.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

1. W raportach ładnie, tylko wykonaj drobne aktualizacje (KLIK):

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA0000000001}" = Adobe Reader X - Polish

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.9

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (11.3.300.262)

"Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007 -----> brak pakietu SP3

 

2. Wynik MBAM już został skomentowany przez Conor29134. Na forum ostatnio także z iexplore.exe. To jest fałszywy alarm, ale już naprawiony: KLIK. Po prostu zaktualizuj bazy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...