Skocz do zawartości

Zmiana xp na Win7


Promilos

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu masz oficjalne wymogi Windows 7 http://windows.microsoft.com/systemrequirements

 

Co do kompatbilności programów -(prawie)wszystkie programy czysto użytkowe niewamagające uprawnień administratora bedą chodzić pod Windows 7.Jeśli planujesz Win 7 64bit to dodatkowo pamiętaj że nie uruchomisz żadnych 16 bitowych aplikacji - choć są możliwe do zainstalowania wirtualizatory 16bit dos jesli jesteś zwolennikiem archaicznych gier z lat 80tych i 90tych :D .Co do gier wyprodukowanych po 95 roku to praktycznie wszystkie będą chodzić pod Windows 7 choć niektóre mogą wymagać zmiany uprawnień do folderu w którym będą zainstalowane (tj. będzie trzeba nadać grupy Użytkownicy prawo do modyfikacji folderu) - sprawdzić w opisie gry czy jest kompatbilnosć przynajmniej z Vistą - jeśli jest to na ustawieniach domyślnych będzie działać ,jesli nie to prawdopodobnie bez zmiany uprawnień do folderu się nie obejdzie.Jesli chodzi o softy ochronne,wszelkiego rodzaju programy narzedziowe (narzedzia do konfiguracji systemu) i dyskowe to bezwzglednie jest wymagana kompatbilność z Windows 7 i architekturą (np. nie wszystko co jest kompatbilne Win 7 32bit jest kompatbilne z Win 7 64bit)

Odnośnik do komentarza

Czytałem jakie są wymagania tylko nie wiem czy mam procesor z zegrem bo gdzieś wyczytałem ze taki musi być :blink: .

Troche sie niezrozumieliśmy nie pytam oto czy bedą mi chodzić gry (same nowe mam oprócz dsj)tylko oto czy moge jakoś to co mam na xp przenieśc na win7 :) .

 

Każdy procesor jest taktowany "jakimś" zegarem. Zrób raport o sprzęcie programem Everest - tam wszystko będzie.

 

Przenieść? W jakim sensie? Kopiuj -> Wklej? Programy będziesz musiał zainstalować na nowo.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...