Skocz do zawartości

Vista - brakujące pliki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przez przypadek zamiast usunąć zadania drukowania nacisnęłam usuń drukarkę i teraz mam problem :(

Okazało się, że zostało usuniętych kilka plików z Windowsa. Kiedy chciałam zaistalować nowgo Nortona otrzymałam informację o braku zgodności systemu operacyjnego (zakupiony Norton jest zgodny z systemem Vista). Podczas ponownej próby instalowania drukarki HP otrzymałam informacje o braku następujących plików:

 

slbcsp.dll, sccbase.dll, gpkcsp.dll, Enum

 

Czy to poważny problem? Nestety nie jestem w stanie wykonać przywracania systemu :(

będę wdzięczna za pomoc w tej kwestii.Jak mogę rozwiązać ten problem? Jak przywrócić pliki? Czy to wystarczy? Chciałam zaznaczyć, że jestem laikiem i mam nadzieję, że sama sobie poradzę.

Będę wdzięczna za pomoc.

 

 

Na chwilę obecną na jednym z forum zostałam poproszona o wykonanie polecenia:

sfc /scannow

 

i taką informacje otrzymałam:

 

Funkcja ochronna zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajduja się w pliku CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład

C:Windows\Logs\CBS|CBS.log

 

Będę wdzięczna za pomoc w tym zakresie.

CBS.Log.windir\Logs\CBS\CBS.log na przykład

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak uruchamiałaś sfc /scanow?

Na jakim koncie używasz kompa?

Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń.

Pokaż obrazek z HWInfo - System Summary (pobierz stosowną wersję do systemu x86, lub x64).

 

EDYTA

 

A to:

Kiedy chciałam zaistalować nowgo Nortona otrzymałam informację o braku zgodności systemu operacyjnego (zakupiony Norton jest zgodny z systemem Vista).

ewidentnie może świadczyć o braku SP2.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Jak mam dostać sie do Menadżera Urządzeń?

Mój komputer -> PPM (Prawy Przycisk Myszy) -> Właściwości -> Menadżer Urządzeń (pokaż obrazek).

 

O co chodzi z HWInfo ?

Masz kliknąć na linka (HWInfo - niebieski) , pobrać plik, zainstalować i pokazać obrazek taki jaki podałem wyżej.

Możesz podać prostsze info -> Mój komputer -> PPM -> Właściwości (obrazek).

 

Generalnie interesuje mnie czy masz zainstalowany SP2 - obawiam się, że nie i to mogą być problemy z Nortonem.

 

EDYTA

 

@gacek

 

Przeczytaj posty autorki.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

We właściwościach pod nazwą systemu nie ma napisu ServicePack tylko Uaktualnij system Vindows Vista. Jak to kliknę to mogę jedynie uaktualnic do wersji windows vista Ultimate.

 

dodatkowo wykonałam sfc /verifyolny i otrzymałam komunikat:

 

Funkcja Ochrona zasobów systemu windows odnalazła naruszenia integralności. Szczegóły znajduja się w pliku CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log

 

Jak to odczytać?

Odnośnik do komentarza

No to na początek aktualizacja Visty. Najpierw instalacja SP1, potem SP2. Nic dziwnego ze są błedy i programy nie chcą się instalować.

 

 

Jak to kliknę to mogę jedynie uaktualnic do wersji windows vista Ultimate.

 

To zupełnie inna sprawa.

 

Pobierz Service Pack1 http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=910

 

potem po instalacji pobierz SP2 i zainstaluj http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=15278

Odnośnik do komentarza
Ale jak to się stało, że podczas pomyłkowego usuniecia drukarki zaginął SP2 i reszta plików?

 

A jesteś pewna, że w ogóle miałaś SP2?

Pobierz FarbarServiceScanner , zaznacz wszystko i kliknij w Skanuj>Przedstaw raport

 

http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-service-scanner/

 

Zrób też logi z OTL, bo na razie to sa sprzeczne informacje

 

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

Odnośnik do komentarza

OTL się skanuje.

A może od razu trzeba na nowo skonfigurować system.

Jak kupowałam komputer to otrzymalam informację, że instalacyjną Vistę mam na drugiej partycji. Pytałam o płytkę ale powiedziano mi, że to wystarczy. Tylko jak to przeinstalować od nowa. wolałabym tego uniknąć. Nie spodziewałam się, że taki przypadek może zrobic tyle kłopotu. Dlaczego od razu usunęła sie drukarka. Przeważnie w takich przypadkach należy powtórnie potwierdzić.

Zastanawiam sie nad tym i dochodzę do wniosku, że być może ta drukarka nie była kompatybilna z Vistą i nie wiadomo dlaczego za pierwszym razem sie zainstalowała i działała.

Czy przy instalowaniu systemu od nowa zawsze tracę wszytsko? Jak to wykonać aby mieć wszystkie dokumenty itp.

Odnośnik do komentarza
Czy przy instalowaniu systemu od nowa zawsze tracę wszytsko? Jak to wykonać aby mieć wszystkie dokumenty itp.

 

To zdązysz zawsze zrobic. Jaki to komputerek? Laptopik? Marka model?

 

Doczekamy sie na logi z OTL?

 

Funkcja Ochrona zasobów systemu windows odnalazła naruszenia integralności. Szczegóły znajduja się w pliku CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log

Jak to odczytać?

 

Start > Wszystkie programy > Z prawokliku na Wiersz polecenia > Uruchom jako admin

 

w okno konsoli wklej polecenie

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

na pulpicie powinien pojawić sie log. Wstaw go jako załacznik

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...